Mehbooba مفتی معطوف به خانه او; بازداشت تحت PSA به ادامه

سرینگر: مقامات در جامو و کشمیر در روز سه شنبه منتقل زندانی سابق وزیر Mehbooba مفتی به محل اقامت خود در سرینگر را Gupkar منطقه است.

اما او را همچنان در بازداشت و تحت امنیت عمومی عمل می کنند (PSA). تنها محل lodgement تغییر کرده است از طریق یک تازه سفارش صادر شده توسط Shaleen Kabra اصلی کار (خانه) به J&K دولت است.

برای این منظور ‘فرویو’, رسمی اقامت در کوهپایه Zabarwan در اینجا اعلام شده است یک شرکت تابعه از زندان’.

Mehbooba مفتی است که در میان چند صد سیاستمداران از J&K که گرفته شد به بازداشت پیشگیرانه قبل یا بلافاصله پس از مرکز محروم دولت از آن وضعیت خاص و تقسیم آن به دو سرزمین های اتحادیه در 5 اوت سال 2019. بسیاری از آنها از جمله مفتی و رئیس سابق وزرای فاروق عبدالله و عمر عبدالله پس از آن به طور رسمی بازداشت و تحت PSA.

تحت PSA معرفی شده در J&K در سال 1978 در ابتدا برای مقابله با چوب قاچاق اما بعد از استفاده پی در پی دولت خود را در برابر مخالفان سیاسی یک فرد می تواند بازداشت برای یک دوره شش ماه تا دو سال بدون این مقامات به دنبال رسمی آزمایشی.

هر چند بسیاری از بازداشت شدگان از جمله Abdullahs منتشر شد به تازگی دیگران از جمله نیم دوجین از رهبران PDP و کنفرانس های ملی و سابق IAS دائم الخمر شاه Faesal همچنان زندانی.

مقامات بیش از چند هفته گذشته نیز منتشر شد نزدیک به 100 تن از بازداشت شدگان-حدود بیست نفر از آنها در روز دوشنبه-به decongest زندان در سراسر قلمرو اتحادیه و برخی بیشتر تسلیم در خارج از زندان در نمایی از رمان coronavirus یا COVID-19 تهدید.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ بود روز دوشنبه به نام برای “نگاه نزدیک” در ادامه حبس از کشمیری در میان زندانیان رو به رشد تهدید COVID-19. همچنین شش پیشرو سازمانهای بین المللی حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل, انجمن آسیا, کمیسیون بین المللی از فقها CIVICUS, سازمان جهانی مبارزه با شکنجه (OMCT) و فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر (fidh) به طور مشترک خواستار آزادی فوری آنها هستیم.

این سازمان گفت که در حالی که گام های گرفته شده توسط مقامات هند به decongest زندانها در تلاش برای کنترل COVID-19 شیوع استقبال دولت باید آزادی تمام “ناحق” بازداشت زندانیان به عنوان یک ماده و یا اولویت است. آنها گفتند: “سرنوشت صدها خودسرانه بازداشت کشمیری زندانیان آویزان در تعادل به عنوان تعداد موارد تایید شده از coronavirus در هند می گذرد 4,000 علامت و بسیاری از بیشتر به احتمال زیاد برای کشف نشده باقی می ماند و یا گزارش نشده.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im