دیدار با فیلیپین برای اولین بار قهوه Tasters قهرمان Mich Sy

MICH SY. During the 2019 World Cup Coffee Tasters in Berlin, Sy represented the Philippines on the global stage for the first time. Photo courtesy of Mich Sy/selgaphoto

مایکل سی. در طول سال 2019 جام جهانی قهوه Tasters در برلین, Sy نماینده فیلیپین در مرحله جهانی برای اولین بار. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Mich Sy/selgaphoto

مانیل فیلیپین – صدا خوردن یا اشامیدن, طعم, تف, تکرار کنید. می تواند به شما حدس می زنم یکی از عجیب و غریب جام در یک بیت ؟

اگر شما Mich Sy, مطمئنا, شما می توانید.

Sy ظهور به عنوان قهرمان در فیلیپین’ جام Tasters قهرمانی و در نتیجه به نمایندگی از این کشور برای اولین بار ما در جام جهانی قهوه Tasters مشارکت در برلین در سال 2019.

به گفته او جام Tasters قهرمانی است “یک خاطره از یکی از عجیب و غریب برای قهوه است.”

جام جهانی Tasters قهرمانی توصیف این رقابت به عنوان توانایی تشخیص طعم و مزه تفاوت در قهوه تخصص در یک دقیق و سریع و ماهرانه به شیوه ای.

در طول رقابت های ملی وجود دارد 24 فنجان قهوه که تقسیم به 8 مجموعه. در هر مجموعه وجود دارد 3 فنجان. هدف این بود برای cuppers به شناسایی 8 فرد فنجان به عنوان به سرعت به عنوان آنها می توانند با استفاده از حجامت قاشق و spittoon و از طریق slurping و تف.

برای او سخت ترین نقطه رسیدن به 12th فنجان قهوه به دلیل زبان و لب ها شروع به خشک از مزه همه که قهوه. “من تا به حال برای غرغره و تف به تمیز کردن زبان من برای بقیه قهوه روی میز” او گفت:.

در حالی که او گفت: گرفتن یک علامت در پایین جام هیجان انگیز ترین بخش از آنجا که این بدان معناست که شما آن را کردم راست.

چرا خوب کام برای قهوه مهم است ؟ Sy توضیح داد که یک قهوه خوب taster به معنی قادر بودن به نقطه های ظریف در قهوه, می شود آن را خوب یا بد, و که آن را اعمال می شود به تمام نقاط قهوه زنجیره ای.

برای مثال یک barista با یک زبان خوب به شما اجازه می دانم که چگونه به کالیبره کردن قهوه خود را.

برای یک لوبیا سبز, خریدار, حجامت قهوه تضمین می کند که شما آنچه شما می خواهید قبل از خرید کل خیلی. به عنوان یک coffee roaster, آن کمک می کند تا تصمیم بگیرید که کدام لوبیا کار به خوبی در کنار یکدیگر و یا به سادگی برای فیلتر کردن کسانی که شما نمی خواهید. به عنوان یک مربی می تواند آموزش و راهنمای قهوه حسی به کسانی که می خواهند به دنبال قهوه حرفه ای.

این امکانات ممکن است پایان ندارد وجود دارد, به عنوان آن را نیز می تواند کمک به مصرف کنندگان می دانند چه می خواهند و در اثر رفتن بهتر از قهوه است.

راهنمایی برای کسانی که رفتن در همان جهت

برای کسانی که چشم دوخته اند این مسیر Sy پیشنهاد باز داشتن کام و تلاش غذاهای مختلف. “کشورهای مختلف منحصر به فرد خود را در مواد غذایی به طوری که حتی ساده به عنوان نوشابه های کولا می توانید طعم شیرین در فیلیپین,” او گفت:.

یک مثال او ذکر شده است انبه.

با توجه به طعم و مزه فیلیپین انبه بسیار ذاتی ما است که شما تمایل به دریافت یک ایده شدید شیرینی. “در خارج از کشور به جای انبه, شما را پیدا خواهد کرد سرخ مربوط به این یادداشت ها به عنوان هلو یا میوه,” او اضافه شده است.

او همچنین پیشنهاد کرد تلاش قهوه از terroir, ارتفاع, انواع پردازش به عنوان یکی دقیق قهوه که طعم و مزه متفاوت هنگامی که در معرض یک نوع متفاوت از پردازش.

در نهایت او نشان داد که او مراقب باشید برای سوزاندن زبان و نمی تواند برای هر یک از این طعم: شیرین و مطلوب خنثی و قبل از رقابت.

فرصت های جدید

او به عنوان پیدا کردن جای خود را در صنعت قهوه رقابت اتفاق افتاده در زمان مناسب.

در سال 2017, او پرسید: Kevin اسرائیل Fortu (اول ملی فیلیپین Barista Champion) در مورد جام Tasters و او ذکر شده است که شاید یک روز از آن خواهد شد در دسترس ساخته شده.

برای چند سال گذشته فیلیپین را افزایش داده است فهرستی از آن از قهوه قهرمانی از Barista, Latte Art, حذفی, و, قهوه, روحیه خوب, اما هرگز به یک حال هنوز برای جام Tasters.

“من شده اند به دنبال به جلو به آن روز و به خودم گفتم که این چیزی است که من قطعا کمک طلب کردن در” Sy گفت.

سریع به جلو به سال 2019 آن را شکوه crowning از قهوه سفر در حال حاضر. در عین حال این فقط شروع چیزی بیشتر برای Sy.

یکی از مسیرهای او خواست به دنبال این است که Q گریدر و SCA ماژول برای ساخت یک حرفه ای به سمت یک حسی قاضی در طول رقابت یک مربی در حسی و سرخ.

شور و شوق از یک قهوه علاقه مندان

عشق او را برای قهوه خود را مکرر کافی شاپ و سپس به هر حال.

او برای یک امضا barista البته در EDSA آشامیدنی و گروه طراحی و خود را خریداری قهوه ماشین آلات برای خانه تولید آب میوه.

او همچنین سپاسگزار برای حمایت و اعتماد او از این صنعت قبل از و در حال حاضر به خصوص از Kalsada قهوه و کرما و کرم او گفت: هرگز شک مهارت های خود را حتی اگر او هرگز به عنوان یک حرفه ای در صنعت.

بله اولین فیلیپین’ قهوه Tasters قهرمان است یک بانکدار به روز.

و او شما را دعوت به کنجکاو و دقیق و به سوال های ظریف شما طعم و مزه در قهوه خود را بیش از حد بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آن را خوب است یا بد, و یا اگر آن چیزی است که شما دوست دارید یا نه. چرا که در پایان آن به سادگی شاخص که (شما/ما) می توانید تغییر دهید را تغییر دهید و یا بالا بردن بر بسیاری از متغیرهای. اما بدون کمک ما کام. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im