مالزی در بحران به عنوان Mahathir افتتاح PM

REJECTED. Resigned prime minister Mahathir Mohamad rejects the pick of the king. AFP file photo

را رد کرد. استعفا نخست وزیر Mahathir Mohamad رد انتخاب پادشاه است. AFP فایل عکس

کوالالامپور مالزی – مالزی بحران سیاسی عمیق تر سهشنبه, مارس 29 بعد از 94 سال Mahathir محمد را رد کرد و تصمیم شاه به انتخاب رقیب خود را به عنوان نخست وزیر بعدی اصرار او تا به حال به اندازه کافی پشتوانه برای بازگشت به نقش.

سابق وزیر کشور Muhyiddin یاسین شد نام این پادشاه که منصوب کشور premiers پس از تصمیم گیری است که حمایت از نمایندگان مجلس سیگنالینگ یک شکست برای Mahathir و بازگشت از یک رسوایی-گرفتار حزب به قدرت است.

آن را دربسته در محیط یک هفته از آشفتگی که زمانی شروع شد که Mahathir را “پیمان امیدی” اتحاد فرو ریخت و او استعفا داد و به عنوان نخست وزیر پس از یک پیشنهاد با رقبای خود را برای تشکیل یک دولت جدید و فشار رهبر-در-انتظار انور ابراهیم.

اتحاد خود با هجوم به یک پیروزی تاریخی در سال 2018 که شکست 6-دهه stranglehold در قدرت از یک فساد-سرند ائتلاف بود اما riven با اختلافات بیش از که باید موفق جهان قدیمی ترین رهبر.

پیروزی Muhyiddin و ائتلاف است که تحت سلطه کشور های قومی مالایی اکثریت مسلمان شد یک شوک به عنوان Mahathir تا به حال به نظر می رسد در شود و آن را موجب خشم گسترده عمومی.

نه تنها پیروزی حذف یک دولت منتخب دموکراتیک اما آن را نیز سیگنال بازگشت به قدرت از ایالات مالزی سازمان ملی (UMNO), رسوایی-گرفتار حزب خوار سابق رهبر Najib Razak.

UMNO بود lynchpin طولانی-ائتلاف حاکم را سرنگون کرد از قدرت در برگزاری انتخابات دو سال پیش در میان اتهامات نجیب و همدستان او غارت صندوق 1MDB. نجیب در حال حاضر در دادگاه فساد است.

این ائتلاف همچنین شامل یک تندرو مسلمان حزب فشار برای تشدید قوانین اسلامی در مالزی است.

خطاب به حامیان خود در خارج از کوالالامپور خانه Muhyiddin گفت: “من مصرانه از همه مالزیایی را به تصمیم گیری است که ساخته شده توسط کاخ امروز به خوبی.”

کاخ زودتر پادشاه گفت: “به اعتقاد Muhyiddin تا به حال به اندازه کافی حمایت و او را سوگند در یکشنبه.

نه من هستم

اما پس از ملاقات های سیاسی خود را متحدان Mahathir گفت که او تا به حال موفق به دریافت حمایت از 114 نمایندگان مجلس به نخست وزیر – بالاتر از تعداد مورد نیاز از 112 – و منتشر شد بیانیه مثال نام خود را.

Mahathir گفت ارسال نامه ای به شاه توضیح این و افزود: تعدادی از نمایندگان مجلس که Muhyiddin ادعا کرد که حمایت از او بود “دقیق نیست”.

خشم در حال رشد بود در تعجب تصمیم به نام Muhyiddin برتر و اجازه می دهد UMNO بازگشت به قدرت است. هشتگ NotMyPM روند در توییتر و گروه کوچکی از معترضان با تجمع در مرکز شهر کوالالامپور.

“این نیست که مردم به ما رای دادند” یکی از معترضان که تنها به نام خانوادگی او به زودی به خبرگزاری فرانسه گفت که شعارهای “زنده باد مردم افزایش یابد تا” زنگ زد.

“این مردم بودند که با توجه به دموکراتیک حکم دو سال پیش است.”

سیاسی بحران زمانی آغاز شد که یک گروه از ائتلاف حاکم قانونگذاران نیروهای با احزاب مخالف در تلاش برای تشکیل یک دولت جدید بدون انور و توقف او را از تبدیل شدن به نخست وزیر.

پس از دولت سقوط کرد Mahathir منصوب شد نخست وزیر موقت و او و انور در ابتدا راه اندازی جداگانه مناقصه برای قدرت احیای قدیمی خود را در رقابت.

اما به عنوان Muhyiddin پیشنهاد به سرعت به حمایت و مشخص شد که او می تواند رسیدن به قدرت با UMNO, Mahathir و انور انجام یک volte-face پیوست و نیروهای دوباره در روز شنبه.

تعداد فزاینده ای از متحدان خود انداخت حمایت خود را پشت Mahathir برای تبدیل شدن به برتر – اما آن را بیش از حد کوچک و بیش از حد دیر است.

این “پیمان امیدی” یک ragtag گروه از گروه های مخالف بود و مضطرب از شروع. آن را دیدم و محبوبیت آن به سرعت در حال سقوط به عنوان آن مواجه نقد آن را انجام نمی دهد به اندازه کافی برای محافظت از مسلمانان’ حقوق و آن را از دست داده و یک رشته از انتخابات محلی است.

Muhyiddin, 72, یک عضو UMNO برای دهه های بسیاری برگزار شد و یک رشته از ارشد پست. او معاون نخست وزیر در Najib دولت اما نجیب اخراج او و پس از او ابراز انتقاد از 1MDB رسوایی.

او دیده می شود به عنوان یک مالایی ملی و هنگامی که موجب خشم گفت: او “مالایی اول” و مالزی دوم – بحث سخن گفتن در کشور 32 میلیون آن نیز قابل توجه قومی چینی و هندی اقلیت. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im