ریچارد مرده در 87 پاستور می گوید

کمی ریچارد برق و زرق و برق دار شومن که کلاسیک آهنگ قطع بیش از دو سال span انگیزه انفجار rock ‘n’ roll و تحت تاثیر بی شماری از نوازندگان درگذشت. او 87.

کشیش لایحه minson می, یک دوست نزدیک از چوب زیر گهواره آسوشیتدپرس گفت که ریچارد درگذشت صبح روز شنبه. Minson می گفت او همچنین خطاب به ریچارد پسر و برادر. خانواده رها نمی کند علت مرگ او گفت:.

مجری بوده و در کاهش بهداشت برای سال. او دچار یک حمله قلبی در سال 2013 و شش سال قبل در حالی که هنوز تور نیاز به کمک یک یاور و یک عصا برای رسیدن به این مرحله است.

ریچارد نفوذ در موسیقی محبوب است که تقریبا نا معلوم خود تقدم منعکس شده در گنجاندن در میان اولین گروه از inductees به Rock and Roll Hall of Fame در سال 1986.

تنها چاک بری نیز می تواند معتبر مدعی اول بودن به فراتر از رنگ مانع در میان طرفداران اوایل rock ‘n’ roll. اما در حالی که توت را تحت تاثیر قرار شد تا حد زیادی موجود به پس از آن راک و بلوز هنرمندان, Little Richard همچنین شمارش جانبازان که در ادامه به علامت خود را در روح و مدرن R&B.

کلوین هالی, کمی, ریچارد دیرین گیتاریست ادای احترام به او در Instagram.

از طریق این دهه در آهنگ های خود را می تواند تحت پوشش در فقط در مورد هر نوع از موسیقی وجود دارد این است که توسط هنرمندان مختلف به عنوان ملکه Waylon جنینگز ، MC5 و شارون لوئیس و برام.

Tutti Fruttiاولین ضربه عمده در صدر لیست از یک پنل مونتاژ توسط موجو مجله در سال 2007 به در نظر گرفتن “100 پرونده که دنیا را تغییر داد.” شماره 2 آهنگ در این لیست بود من می خواهم به نگه داشتن دست خود را توسط بیتلز یک گروه است که صرفا تحت پوشش چند کمی ریچارد آهنگ باز برای او در شکل گیری خود را روز در لیورپول و هامبورگ آلمان و شناخته شده بودند که شامل یک Richardesque “خواستگاری!” و یا دیگر چنین hollers در اوایل به اواسط دهه 1960 ضبط شده است.

“برای من برای اولین بار وحشی, بالا صدای من تا کنون شنیده بود کمی ریچارد” پل مک کارتنی گفت دیگر فن ران چوب از رولینگ استونز در سال 2013 ، “این همه از انجیل و این فقط شگفت انگیز بود.”

جاه طلبی: ‘به ریچارد’

این که آیا آن را از طریق خود نگاه نمایشگری یا صدای کسانی که او را تحت تاثیر قرار شامل جیمز براون و اوتیس ردینگ — مانند ریچارد با ریشه در گرجستان — به التون جان و تینا ترنر.

این لیست همچنین شامل دو هنرمندان معروف که باید قبل او را در مرگ در سال 2016. David Bowie یک بار گفت که ریچارد ظاهر در سال 1956 فیلم دختر نمی تواند کمک کند آن را کمک به او را در مسیر کار خود را. در اوج محبوبیت خود را در 1980s, شاهزاده, نگاه یک در یک تقسیم تصویر از پیانیست.

“عزیزم نیکی ویژگی های برخی از مهمترین و بی بند و پیانو-thumping و چرم-lunged جیغ پس از کمی ریچارد” موسیقی روزنامه نگار رابرت پالمر در او نوشت: نیویورک تایمز بررسی پرنس Purple Rain در سال 1984.

ریچارد انجام در اثر دومینو کنسرت خیریه در New Orleans Arena در سال 2013. بخشی از درآمد حاصل خواهد شد به سمت بهبود محلی زمین های بازی و مدارس در نیواورلئان. (پاتریک Semansky/آسوشیتد پرس)

حتی زمانی که موسیقی را لزوما صدا مانند Little Richard the fandom و نفوذ بود اشاره کرد. گفته می شد که تحت عنوان “جاه طلبی” در سالنامه یک هیبینگ, Minn., دانش آموز دبیرستان بود که به زودی تغییر نام خود را از رابرت زیمرمن نوشت: “به ریچارد.”

او متولد ریچارد Wayne Aud در Macon, Ga., در دسامبر. 5, 1932 سوم از 12 کودکان.

به عنوان یک پسر جوان او را ستایش مادرش است اما تا به حال ستیز ارتباط با فروشنده مشروب قاچاق پدر.

“ریچارد ترین مشکل در هر یک از آنها. او بسیار بازیگوش همیشه تا ترفندها” مادرش لوا مای بعدها اظهار مجاز, بیوگرافی 1985 را زندگی و زمان کمی ریچارد: کوازار سنگ توسط چارلز سفید.

در حالی که مجری توافق کردند که ارزیابی او همچنین به یاد می آورد سخت در زادگاه خود به دلایل خارج از کنترل است.

مقدس و بی حرمتی

“من را از طریق رفت بسیاری زمانی که من یک پسر بچه بود. آنها به نام من, دخترانه, پانک, عجایب …, ” او گفت:.

از اوایل روز مقدس و بی حرمتی شد و تم های در حال اجرا را از طریق زندگی خود را.

ریچارد آرزو به یک واعظ و با خواهر و برادر خود را انجام انجیل آهنگ ها به عنوان Aud خوانندگان. خوانندگان زن مانند Chris Jackson, اموزش قهوه ای و برادر رشيد Thorpe شد بزرگترین تأثیرات خود اگر چه او نیز در نظر گرفته دومینو چربی بسیار.

در حالی که موسیقی و کلیسا زده روح خود او نیز بازگو داشتن معرفی شده برای سکس توسط بزرگسالان زمانی که او یک نوجوان بود. در حالی که او را اظهارات متناقض از طریق سال در مورد queerness — در یک نقطه “رد” همجنسگرایی — او ظاهرا تا به حال آمدن به شرایط با هویت خود را در مراحل بعدی زندگی.

“من شده است, گی, همه زندگی من و من می دانم که خدا این است که خدا از عشق و نه نفرت,” او گفت: پنت هاوس مجله در 1990s.

یک-wop-bop-a-loo-mop-alop-bam-بوم

ریچارد اول رسمی جلسه ضبط شد برای RCA در اواخر سال 1951 اما هیچ چیز با طنین انداز است. هنگامی که پدر او را به ضرب گلوله در یک بحث با یک آشنایی در مورد یک سال بعد آرمان های حرفه ای در زمان عقب به خانواده تعهدات.

ریچارد شستن ظروف در یک تازی ایستگاه اتوبوس هنگامی که موسیقی او رویاهای شادابی از طریق ارتباط با لوید قیمت خواننده Lawdy دست Clawdy و شخصیت.

به عنوان یک نتیجه, او در بر داشت راه خود را به نیواورلئان در سال 1955 تحت نظارت تخصص و سوابق یک دهه-برچسب قدیمی و متخصص در انجیل و R&B.

“وقتی که من راه می رفت در وجود این گربه در این با صدای بلند با مو و دست تکان داد تا شش اینچ بالاتر از سر خود را. او صحبت وحشی, فکر مسائل فقط به صورت متفاوت, شما می دانید ؟ من می توانم بگویم او یک مگا شخصیت” رکورد تولید برجستگی بلکول به یاد می آورد.

پس از برش چند عادی طرف ترانه که همه چیز را تغییر داد وارد پس از سه طول می کشد و 15 دقیقه: یک-WOP-BOP-A-LOO-MOP-ALOP-BAM-بوم.

ریچارد نشان داده شده است با همکار موسیقی افسانه چاک بری مرکز و Bo Diddley راست در یک رویداد در بورلی هیلز کالیفرنیا در مارس 2002. (کوین زمستان/گتی ایماژ)

متن ترانه تمیز شد تا از خود اصلی “Tutti Frutti خوب غنیمت”.

“حتی در کمتر مطرح نسخه بود که در نهایت منتشر شد, Little Richard منحصر به فرد vocalizing بیش از مقاومت ضرب و شتم اعلام کرد یک عصر جدید در موسیقی” یک بیانیه از آمریکا کتابخانه کنگره بخوانید نزدیک به 55 سال بعد هنگامی که آهنگ در میان کسانی انتخاب شده برای حفظ و نگهداری.

اما حتی کسانی که تغزلی ویرایش نیست به اندازه کافی خوب برای برخی از سفید ایستگاه های رادیویی در تفکیک 1950s. Pat Boone به ثمر رساند و یک ضربه با او بسیار کمتر اتشی نسخه Tutti Frutti, و الویس پریسلی تحت پوشش این آهنگ بیش از حد.

هیستریک طرفداران

هنوز ریچارد ورود در صحنه بود لرزه ای. با مداد نازک سبیل اغراق آمیز از کار افتادن مدل موهای و تیز مناسب برای او ساخته شده یک تصور حتی قبل از بازی توجه داشته باشید. اما حرارت خود را فریاد-آواز در حالی که ایستاده و نشسته در پیانو بود واقعا چه طنین انداز در revue را نشان می دهد و بر روی صفحه نمایش در DJ Alan آزاد را rock ‘n’ roll فیلم.

“من نمی توانستم باور قدرت کمی ریچارد در مرحله … هیچ کس می تواند ضرب و شتم کمی ریچارد مرحله عمل” گفت: Mick Jagger. نشان می دهد که تا به حال به متوقف در مناسبت با توجه به هیستریک طرفداران.

پیگیری و تلاش همه خشن و محبوب شامل , قد بلند, خوب, Golly از دست مولی آماده عروسکی Lucille آن را پاره کردن و نگه داشتن یک تق تق‘.

ریچارد ساخت نشانه صلح و پوشیدن لباسهای عجیب و غریب لباس به عنوان او آماده برای انجام در ورزشگاه ومبلی در لندن در سال 1972 است. (رزماری متیوز/کیستون امکانات/گتی ایماژ)

جوانان مخاطبان در هر دو طرف اقیانوس اطلس شوربا آن را, اما بسیاری از والدین از خبرنگاران و رهبران مذهبی را تقبیح جدید فرم موسیقی و تاثیر ریچارد و بری تا به حال در سفید.

وحشی و اجرای برنامه ها و آهنگ ها مطرح شد و همسان با escapades خارج از صحنه نمایش. او صحبت از بهره گیری از “smorgasbord” از آنچه رضایت بزرگسالان می تواند به خود راه همراه اغلب یک دوست به نام لی فرشته.

در حالی که در تور در استرالیا در سال 1957 میلادی ریچارد اعلام کرد او به آن همه. او احساس تقلا از دین با حضور کالج کتاب مقدس در آلاباما و حتی تا به حال یک زندگی ازدواج.

بد معامله

او اغوا و برگشت به مرحله در 1960s; مانند بسیاری از سیاه و سفید هنرمندان, حقوق انتشار برای آهنگ امضا شد دور به عنوان یک بیماری از وارد شدن به استودیو.

“من تا به حال امضا یک توافق بد با تخصص” او بعد از آن اظهار داشت: در زندگینامه خود را. “من یک و نیم درصد برای هر رکورد به فروش می رسد. هر کس شنیده برش یک پنی در نیمه!”

ریچارد ساخته شده آشنایی از بیتلز در اواخر سال 1962 در اروپا است. او Upsetters حمایت گروه در طول نیمه اول این دهه را شامل ستاره های آینده جیمی هندریکس و بیلی پرستون.

او به خوبی تاسیس در تور قبوض که شامل دیگر نوازندگان که به شهرت در 1950s. او در میان چنین گروه راک اند رول, احیای جشنواره در تیم اول دانشگاه یا دانشکده ورزشگاه در تورنتو در سال 1969 یک نمایش با عنوان توسط جان لنون و یوکو اونو.

“به دنبال در او ترس کلاه گیس, بی عیب و نقص, سایه چشم و, گی, رفتار, بیشتر, مانند کشیدن ملکه راک” ریچارد تحویل “کاملا وابسته به عملکرد” با توجه به تورنتو استار مؤلف.

او ساخته شده یک صورت جدی تلاش در باز گشت به زودی پس از آن نشان می دهد. Rill چیز به خوبی دریافت شد در سال 1970 و باعث جزئی, آمار, آزادی, بلوز, co-نوشته شده توسط Esquerita فرقه هنرمند که مشترک بسیاری از ریچارد سبکی و موسیقی affectations.

اما حتی اگر خود آهنگ ها بودند دیگر شکسته خود اثر هرگز بیش از حد دور است. John Fogerty و Creedence Clearwater Revival, پس از موفقیت Travelin’ گروهزده خارج از دادگاه حل و فصل در اطراف آن زمان با شرکت چاپ و نشر که متعلق به این حقوق به خوبی Golly از دست مولی.

راک اند رول آیکون کوچک ریچارد انجام در طول 75 جشن تولد و کنسرت برای چاک بری در مراسم مجلل تئاتر در سنت لوئیس در سال 2001. (تیم پارکر/عکس/فردا نیوز)

ریچارد به طور منظم را دور در تلویزیون انواع مدار نشان می دهد در اوایل دهه 1970 آوردن همراه خود را با نام تجاری braggadocio (“من به دنبال بهترین در کسب و کار نشان دادن!”) و قافیه خود را زیاده از نام مستعار خود را که شامل برنز Liberace های گرجستان هلو پادشاه و ملکه Rock ‘n’ Roll.

اما زندگی شخصی او ضربه آن نادر اواسط دهه با افزایش کوکائین و PCP استفاده و همچنین مرگ یکی از برادران خود را.

او یک مؤمن Seventh-Day Adventist حتی تپش پیاده رو به فروش انجیل برای یک زمان.

زندگی شخصی او در نظم ریچارد برنده تحسین عملکرد خود را به عنوان Orvis Goodnight در سال 1986 فیلم Down and Out in Beverly Hills, اما از یک تصادف جدی و طولانی بازیابی متوقف هر حرکت به صورت جدی روی صفحه رزومه. او معمولا به نظر می رسد که خود را در فیلم و تلویزیون از جمله در لایحه و ted’s Excellent Adventure, آخرین قهرمان اکشن و The Drew Carey Show.

او ادامه داد: برای انجام برای چندین سال. Cyndi Lauper و کمی Steven از بروس اسپرینگستین E Street Band خواهد تماس ریچارد مقرر وزیر خود را به انجام nuptials.

2000, تلویزیون, فیلمی به کارگردانی رابرت تاونسند به دست آورده بازیگر سرب لئون رابینسون نامزد امی برای تجسم خود را از این خواننده.

مردی که در نظر گرفته شد risqué نیم قرن زودتر خواسته شده بود در مورد هیپ هاپ در سال 2004 مصاحبه عمومی آمریکا نشان می دهد تلویزیون صحبت آزادانه.

“این یک نوع هنر است و اگر شما فکر می کنم آن چیزی سعی کنید به خواندن برخی از آن” ریچارد گفت.

او اعتراف “برخی از آن باعث می شود من لرزید. من شنیده ام که کسانی که بچه ها می گویند برخی از چیزهایی که در آن سوابق که من هرگز نمی دانستند شما می توانید می گویند در رکورد!”

در همان مصاحبه با ریچارد شگفت زده در خود سوار.

“خدا نگه داشته و من در اینجا برای یک دلیل من هرگز فکر نمی کردم من می خواهم زندگی می کنند برای دیدن این عصر است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de