زندگی تحت مستند: آناناس آزمایشگاه بخش 1

مانیل, فیلیپین, در فیلیپین, فرفره اقتصاد پر رونق است اجازه می دهد مستقل معماران و طراحان به دنبال شور و شوق خود را در هنر در حالی که داشتن یک جریان ثابت درآمد و ساعات کار انعطاف پذیر.

این شکست است که آیا با بیمه و مزایای بازنشستگی آن را یکی از بخش های آسیب پذیر در طول این بهداشت جهانی بحران. این COVID-19 شیوع قطعا باز نیاز به اجتماعی بهبود برای حمایت از این جامعه که متکی بر مستقل فرصت های شغلی برای گذران زندگی.

آناناس آزمایشگاه Makati-بر اساس خلاق اختصاص داده شده به پیدا کردن راه های خلاقانه برای به نمایش گذاشتن آثار فیلیپینی هنرمندان و آنها را در ارتباط با بین المللی معماران و طراحان و همکاران.

در این دو بخش مکالمه ما با دعوت از هنرمندان و آناناس آزمایشگاه صاحبان شرکت آندره Pamintuan و Jodinand Villaflores Aguillon به بحث در مورد چگونه زندگی خود و شیوه های هنری شده اند تحت تاثیر این بیماری همه گیر.

آنها نیز سهم خود را در پروژه ilostmygig.ph است که به بررسی تاثیر اضطراری ملی در صنعت خلاق است.

آن شده است یک ماه تا کنون از جامعه پیشرفته قرنطینه (ECQ) در Luzon اجرا شده است. چگونه روزمره خود را تغییر روال به دلیل مستند?

آندره: من روال روزمره کاملا تغییر به طور چشمگیری.

قبل از ECQ من در استرالیا حضور در آدلاید حاشیه های جشنواره است که احتمالا یکی از بزرگترین جشنواره ها در کل جهان است. من در اجرای برنامه دیدار با هنرمندان و به طور کلی احاطه شده توسط بسیاری از مردم است. قبل از اینکه در استرالیا, تیم ما در آناناس آزمایشگاه در حال اجرا بودند حاشیه مانیل که در آن ما کمک کرده بیش از 90 هنر حوادث که در آن هنرمندان و مخاطبان گرد هم می آیند به جشن هنر فیلیپین در ماه است.

ANDREI AT HOME. All photos courtesy of Andrei Pamintuan and Jodee Aguillon

آندره در خانه. همه عکس ها حسن نیت ارائه میدهد از آندره Pamintuan و Jodee Aguillon

از همکاری تقریبا 7 روز هفته در تعامل با هنرمندان بینالمللی و جلسه ما مخاطبان ما تا به حال به لغو بقیه جشنواره و آناناس آزمایشگاه.

آن را مانند یک استارک و در زمان بسیار ترسناک در حال حاضر. آن را فقط… شما می دانید که شما از دست جامعه که بخشی از شما. یکی که رشد در اتصال و یا احساس و لمس کردن هر یک از دیگر. من از دست قادر به ایجاد یک تقاطع برای بسیاری از هنرمندان و دیگر مراکز در پبلکین.

Jodee: من مصرف رسانه ای است بدیهی است که افزایش در حالی که من فعالیت فیزیکی قطعا کاهش یافته است. من استفاده می شود به حال من همیشه احاطه شده توسط انرژی خلاق در آینده در داخل و خارج از حباب من. اما در حال حاضر من صرف بیشتر وقت نشستن در مقابل یک صفحه نمایش از من استفاده می شود به. و تا زمانی که در حال حاضر وجود ندارد روشن شروع می شود و متوقف می شود به این خیرگی من در.

در خانه ماندن می دهد یک فضا برای درون نگری و یک حسرت عمیق به (re)وصل کنید. آیا این درست است که اگر شما به اشتراک گذاشتن هر نو آموخته های شما را در مورد خودتان و جامعه ؟

آندره: اگر هر چیزی وجود دارد که من یاد گرفتم در مورد خودم آن خواهد بود من توانایی انجام این کار بسیار طول روز است. کار از خانه در من خود را به سرعت و به صورت advocacies که من در مورد پرشور شده است کاملا انجام شده است. منظور من این خیلی وسوسه انگیز برای پیدا کردن خود را در یوتیوب و یا Netflix بکشد ، اما من واقعا رشد بیشتر در داشتن یک چک لیست در حال پاسخگو به خودم و انجام وظایف من مجموعه ای برای به انجام رساندن.

من آموخته ام که ماموریت تغییر نمی کند که این هدف هرگز از بین می رود. آن را فقط یک ماده از پیدا کردن یک خلاق به معنی اتصال و دوباره تصور فضاهای فراتر از فیزیکی است.

آنچه که من کشف کرده ام که فوق العاده است (و من تعجب نیست واقعا) این است که جامعه است که من بخشی از پیش COVID-19 هنوز هم همان جامعه است که من بخشی از در حال حاضر – walang iwanan. آن را فقط چگونه کار می کنیم و چگونه ما در حال همکاری با هم که منتقل شده (به یک فضای دیجیتال). اگر هر چیزی را به همبستگی و اتحاد تنها تقویت شده است.

من نمی دانم این درست است که ذوق می خواهید برای ایجاد یک تفاوت – به می خواهم برای کمک به ما در شبکه ما نه تنها به عنوان یک سیستم پشتیبانی به یکدیگر بلکه به کمک دیگر اعضا در درون جامعه در راه قابل لمس است.

و من شگفت زده هستم, من واقعا am توسط جامعه هنرمندان که بخشی از آناناس آزمایشگاه و حاشیه مانیل که به و را انتخاب کنید برای انجام کاری. این بیماری همه گیر بود من شاهد چه هنرمندان و معماران و طراحان در سراسر فیلیپین واقعا برخی از مهمترین دادن و حمایت مردم است. آیا یک شخص یا یک خواننده و یک بازیگر, یک هنرمند دیجیتال یک ملکه کشیدن یا شفا دهنده آنها همیشه سریع به می خواهید برای ایجاد یک تفاوت. آنها خود را اهدا وقت و منابع است. و من فکر می کنم که پاسخ سریع به از خود گذشتگی و استفاده از استعدادهای ساخته شده اند یک تفاوت بزرگ در کمک به ما frontliners و کسانی که به حاشیه رانده شده در جوامع ما.

JODEE AT HOME

JODEE در خانه

Jodee: برخی از روابط با همکاران و مختلف اعضای جامعه به نظر می رسید به تقویت و حتی بیشتر در طول این مستند. احساس ما از جامعه گرفته اند و بزرگ شده. احساس ما از جامعه ریشه دوانده در نوع کار ما و فرهنگ ما کمک میکند. احساس ما از جامعه فراتر از جمع آوری در فضاهای فیزیکی است.

من هم یاد گرفتم که من خیلی ترجیح می دهم جلسات چهره به چهره. شاید این چیزی است که من هنوز هم باید برای رسیدن به, اما من واقعا نمی مانند ویدئو کنفرانس تلفنی. در بالای کشتی با وای فای با سرعت وحشتناک زاویه دوربین و مرور قوانین نانوشته دیجیتال رفتار من برای پیدا کردن سیستم عامل مانند زوم کاملا بی دست و پا.

به عنوان هنرمندان ما در برخورد با احساسات و ایده ها در محل کار. در حال حاضر, وجود دارد, اخبار و مطالعات گزارش مردم در سلامت روحی و روانی رنج می برند به دلیل بیماری همه گیر. چه هستند شما در حال حاضر ؟ آیا شما به طور فعال کنده کاری جیب صلح و آرامش را به مراقبت از خود را به خوبی در این دوره از اجتماعی فاصله و عدم اطمینان ؟

آندره: جالب است پس از بازگشت از استرالیا و در حالی که به خود قرنطینه برای حدود 14 روز احساسات من بودند بسیار سخت به بیان است.

بخشی از آن, من فکر می کنم چون من فقط تا به حال هیچ ایده چه چیزی را از این وضعیت. شوک اولیه تبدیل به انکار تبدیل شده است که به داشتن آنچه که من تنها می تواند فکر می کنم از اضطراب. و به عنوان من نگاه من نوعی واقعا در یک شیار. من از نوع فرد است که نگه می دارد مشکلات و نگرانی به خودم. و یک روز من احساس کردم قفسه سینه من بود و من نمی توانستم نفس بکشم. من نمی توانستم تمرکز. من می خواهم که این حملات وحشت در شب چون من فکر می کردم تجلی علائم کروناویروس.

آن را به نقطه که در آن من احساس من تا به حال یک حمله قلبی. اما واقعا آن اضطراب است. واقعیت این است که ما تا به حال به نزدیک آناناس آزمایشگاه به طور نامحدود بود فلج کننده نه تنها برای من بلکه برای اعضای تیم ما و هنرمندان که با استفاده از فضا. من هم احساس کردم که ما باید انجام چیزی, اما نمی تواند کشف کردن بهترین راه برای انجام این کار است. وجود دارد هیچ چیز من احساس ما می تواند انجام دهد. بنابراین من هیچ چیز نیست. من فکر می کنم من در یک حالت درماندگی و من در سر من ،

در پایان دو هفته شروع کردم به نوع بالابر خودم. وجود دارد به معنای واقعی کلمه یک روز من زود از خواب بیدار شد من فقط رفت و بر روی لپ تاپ و شروع به ایجاد یک سری از پرسش نظرسنجی برای آنچه که قرار بود به قاب جمع آوری آنلاین ما سازمان یافته برای هنرمندان و معماران و طراحان است.

آن را پس از آن پیشرفت به Jodee و انجام تحقیقات بر روی ابتکارات برای هنرمندان تحت تاثیر Covid-19 بیماری همه گیر. پس از حضور در جلسه با جهان حاشیه شبکه ilostmygig.ph متولد شد.

احساس فوریت من نمی توانستم بیان من در نهایت قادر به کانال به کار واقعی. من قادر به پیدا کردن یک حس از هدف دوباره ساخته شده است که من احساس می کنم درست است.

بودن در ECQ نیز مجاز به انجام همه چیز را برای خودم. من در حال حاضر گرفتن نمايشنامه نويسي کلاس تسهیل دکتر آنتون خوان از طریق خانه باز. من یک برنامه منظم و کارگاه های آموزشی من شرکت کنند. من شرکت کننده در قرنطینه تئاتر زوم بازی خوانش آغاز شده توسط یک دوست عزیز خانم Maramara. من تبدیل شدن به یک air fryer کارشناس و من تبدیل به یک “rising star” در آنلاین foodie گروه به نام Pinoy نیمه شب Snackers (PMS) که در آن اعضای جامعه ارسال عکس و یا فیلم خود را اسنک نیمه شب!

QUARANTINE THEATER ZOOM

قرنطینه تئاتر زوم

البته من همیشه در ارتباط ماندن با دوستان و خانواده از طریق FaceTime و زوم احزاب است. یک پنج دقیقه ای ارز می تواند یک تفاوت بزرگ در این زمان از فاصله فیزیکی. همچنین من به صرف زمان بیشتری را با سگ — Pinya و مانیل.

Jodee: آن را بالا و پایین برای من. این واقعا بستگی دارد چه در شب چه در روز و چه در اخبار. تا آنجا که به طور فعال کنده کاری کردن جیب صلح و آرامش را به مراقبت از من کلی سلامت روان ؟ من هنوز وجود دارد. من و بعد فورا رفت واز به نقطه ای از ورزش به طور منظم (در تمام) و یا ایجاد یک برنامه برای خودم.

من انجام بهترین من برای ماندن آگاه از زمان روی صفحه نمایش تاهو. من شده است در تلاش برای دور ماندن از لپ تاپ من به طور کامل در روزهای شنبه و یکشنبه. صفحه نمایش-فعالیت های رایگان مانند پخت و پز و تمیز کردن آبیاری گیاهان و یا داشتن بسیار واقعی گفتگو با سگ و غیره. اینها چیزهایی است که تمایل به من یک استراحت خوب در بین سر و صدای دیجیتال (مگر اینکه البته من به tweeting یا Instagramming کسانی که لقمه دنیوی لحظه).

چه خود را بیشتر عمیق اضطراب درباره آینده اجرای اقتصاد ؟

آندره: من فکر می کنم من عمیق ترین اضطراب است که هیچ اقدام خواهد شد توسط دولت و قانونگذاران به نگاه کردن برای رفاه اجتماعی و توسعه پایدار از هنرمندان و معماران و طراحان است. سانا pagkatapos ng لحاط ng ito magkaroon na ng planoبرای محافظت از کسانی که بستگی به گیگ-اقتصاد کسانی که سخت در حال کار برای حمایت از خانواده خود و کسانی که کمک به کشور ما اقتصاد است.

در sana همه لحاط ng , فیلیپینی.

چه برنامه های شما پس از مستند? شما در حال ایجاد تغییرات عمده در هنری خود را تمرین و زندگی ؟

Jodee: من فکر می کنم (امیدوارم) من قصد دارم به انجام همه چیز را دوست دارم اما من راه بیشتر تهاجمی در برش سر و صدا از مصرف ایجاد شده توسط سیستم های کهنه از ظلم و ستم.

من برنامه ریزی برای قطع my wifi & “جا گذاشتن” تلفن من.

در بخش 2 ما از آندره و Jodee بیشتر در مورد همکاری میان قرنطینه و ilostmygig.ph ابتکار. Rappler.com

یک نویسنده و یک مادر تنها Czyka Tumaliuan یک مشاور سرپرست لوپز در موزه و کتابخانه است. مدافع آموزش و پرورش پیشرو و مطبوعات آزاد او همچنین بنیانگذار Kwago کتابفروشی و از بنیانگذاران Komura; نمایشگاه کتاب, مستند آزمایشگاه و KOPYA دیجیتال ادبیات archives. او یکی از 3 فیلیپینی همراهان در سال 2018 سالزبورگ انجمن جهانی برای جوان فرهنگی نوآوران.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net