زندگی در تورنتو در طول یک بیماری همه گیر: گزیده ای از یک COVID-19 مستند خاطرات

CLOSED. An off-leash dog park, which was closed March 23, 2020, when a lockdown was imposed in Ontario to prevent the spread of COVID-19. Photo by Marites Sison

بسته شده است. خارج از دسته سه تایی سگ پارک که بسته شد مارس 23, 2020, هنگامی که یک مستند تحمیل شد در انتاریو برای جلوگیری از گسترش COVID-19. عکس Marites سیسن

جمعه, مارس 13 سال 2020

آخرین روز من در دفتر. من در نهایت تصمیم گرفت به درخواست مجوز برای کار از خانه چون من سیستم ایمنی به خطر بیافتد. پس از شیوع این بیماری شد و برای اولین بار منتشر شده در چین در ژانویه گذشته, روش سوارکاری, مربا بسته بندی شده تراموای و مترو در حال حاضر احساس می کند مانند بازی رولت روسی.

با COVID-19 مواج در ایتالیا و اسپانیا وجود دارد ترس آن را ضربه ما به همان اندازه سخت در کانادا. اولین coronavirus مرگ گزارش شده در ونکوور در روز دوشنبه است که بیش از حد به راحتی.

من می بینم بیشتر و بیشتر مردم با پوشیدن ماسک در مترو و خیابان. چگونه آنها موفق به مانع آنها یک سوال بزرگ – همه آنها به فروش می رسد.

خرید آلوئه ورا و الکل به خود من ضد عفونی کننده دست, قبل از این هم ناپدید می شوند. دست عفونی کاغذ توالت اسپری های ضد عفونی کننده و دستمال ناپدید شده اند از قفسه های داروخانه ها و سوپر مارکت ها و مغازه.

پنج شنبه, مارس 19 سال 2020

HOME OFFICE. The author with the family dog, Olive, working from home. Photo by Beatrice Paez

دفتر خانه. نویسنده با سگ خانواده, زیتون, کار از خانه. عکس توسط Beatrice Paez

دختر من بود قادر به کتاب آخرین پورتر پرواز از اتاوا, تشکر از خدا. او و عزیز ما ShihPoo, زیتون, قرار نیست به خانه می آیند تا عید پاک. اما شرکت هواپیمایی این هفته اعلام کرد که با کمتر مسافران آن را لغو پروازها تا ماه ژوئن.

چه مدت او را ما نمی دانیم. اما دفتر او داده است کارکنان این گزینه برای کار از خانه به طور نامحدود. ما خدا را شکر ما کار می کنند از امنیت خانه ما.

من از او به برخی از کاغذ توالت از آپارتمان او و یاد او را به Lysol دستمال مرطوب برای ضد عفونی کردن او هواپیما صندلی و سینی.

یک فکر آزار دهنده: چه چیزی برای انجام با فردی دریچه های هوا در داخل هواپیما ؟ او باید آن را روشن یا خاموش در طول پرواز ؟ آن را محافظت و یا افشای شما به COVID-19 اگر آن را در ؟ ما هرگز تا به حال به در نظر گرفتن این سوال قبل از. قبل از COVID-19 شما به سادگی آن را خاموش هنگامی که شما کردم سرد. نظرات متفاوت است. اما من پیدا کردن یک سفر + اوقات فراغت مقاله که مشاوره پزشکی, مدیر و کارشناس در گسترش بیماری های عفونی مرتبط با مسافرت هوایی. در مجموع هوا در داخل ترکیب با هوای بیرون می رود و از طریق فیلتر هپا; این فرایند تصفیه رخ می دهد 15 تا 30 بار در هر ساعت. فیلتر هپا حذف بیش از 99 ٪ از گرد و غبار و میکروب ها در هوا. بله به نوبه خود نازل است.

***

یکی دیگر از سفر به سوپر مارکت در اوج ساعت به سهام تا در بیشتر ملزومات است. وجود دارد در حال حاضر خواهد شد 3 تا از ما خوردن و شستن در خانه.

من تعجب می کنم اگر ما صابون و دستمال توالت به اندازه کافی خواهد بود. من از آنها بدم میاید خرید در آمازون اما در این مرحله من هیچ انتخاب است. من می خواهم به خرید محلی اما سوپر مارکت ها در حال غرق با تحویل. افراد معلول که به مدت طولانی استفاده می شود تحویل آنلاین در حال حاضر با داشتن یک زمان سخت در دسترسی به این تاسیسات.

من می دانم که من باید سپاسگزار است که من هیچ گونه نگرانی در مورد اینکه آیا ما باید مواد غذایی و لوازم. وجود دارد میلیون ها نفر از مردم آسیب پذیر برای آنها تاثیر این بیماری همه گیر خواهد شد و ویرانگر است.

جمعه, مارس 20 سال 2020

تلخ و شیرین مراسم با دختر و سگ. من آنها را ملاقات در فرودگاه مثل من استفاده می شود به. دختر من خواهد بود تمرین فیزیکی فاصله دو هفته حتی اگر او پرواز محلی است. فقط به امن است. او احساس گناه در مورد امکان آوردن این ویروس به 55 ساله مادر که نه تنها یک بیماری مزمن است اما در جمعیتی به احتمال زیاد به شدت تحت تاثیر COVID-19. من اطمینان او بهتر است هم در مورد یکی از ما مریض می شود.

او به من می گوید وجود دارد تنها 5 نفر در پرواز یکی از آنها بود co-worker; سوم کانادا معاون نخست وزیر Chrystia Freeland.

دوشنبه, مارس 23 سال 2020

ما در استان انتاریو دستور داده است تا یک مستند برای جلوگیری از گسترش COVID-19. تعداد COVID-19 مورد در کانادا پیشی گرفته 2,000. ما بند خودمان را برای آنچه که خواهد آمد. اما ما در بطری های آماده با ما الکل اسپری و ضد عفونی کننده دست.

***

من نشانه انتاریو COVID-19 self-assessment guide فقط در مورد.

***

داستان در مورد مردم در حال مرگ از COVID-19 دلخراش. از بستگان مجاز در داخل بیمارستان ها و خانه های سالمندان, آنها تا به حال هیچ عزیزان را در کنار خود.

چهار شنبه, آوریل 29 سال 2020

پس از مطالعات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که بهتر است برای پوشیدن ماسک صورت از هیچ یک در همه, من تصمیم به منظور قابل استفاده مجدد/قابل شستشو با دو لایه پارچه ماسک جیبی برای یکبار مصرف فیلتر از یک فروشگاه آنلاین. تنها طراحی چپ هندوانه. آیا من واقعا می خواهم به راه رفتن در اطراف با یک تصویر از یک میوه گچ بری بر روی صورت من? جهانی اول, مشکلات, من می دانم. من تصمیم به خرید آنها.

NEW NORMAL Physical distancing at a lineup to enter a pharmacy. Photo by Marites Sison

جدید عادی فاصله فیزیکی در یک صف برای ورود به یک داروخانه است. عکس Marites سیسن

سهشنبه, مارس 31 سال 2020

با غیر ضروری کسب و کار بسته شده و برخی در حال انجام همه چیز آنها می توانند برای به دست آوردن یک زندگی. یک اطاق نشیمن خال کوبی است که در حال حاضر ساخت سپر چهره برای کارگران خط مقدم; هنر و صنعت آبجو شرکت دست عفونی; مد روز لباس, فروشگاه لباس, ماسک صورت.

روز شنبه, آوریل 4 سال 2020

آن را تنها دو هفته اما من خسته از مواد ضد عفونی کننده و دریافت آمازون جعبه پر از بیشتر از همان چیز است: کاغذ توالت, قهوه, دست, صابون, مواد شوینده, برنج, گوجه فرنگی, سس شیر بادام. این در حال حاضر ما اموال باارزش. مستند شده است برای زمین در نظر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. اما من احساس بد در مورد تمام اضافی بسته بندی آمده است که با تحویل. به علاوه من از آنها بدم میاید که من خرید از یک شرکت نیست که درمان کارگران آن حق است.

***

من از پنجره بیرون را نگاه کنید تا ببینید که آیا مردم در حال تمرین و یا از موازین اجتماعی فاصله. من به عنوان خوانده شده که برخی از آنها خواستار شده است تالار شهر به بگویید در کشورهای همسایه و غریبه که در ادامه به جمع. من آن را دریافت کنید. ما می خواهیم این مستند رو به پایان است. آنها باعث خرابی آن برای ما است. که گفت:, من احساس می کنم مثل یک بود ، من تعجب می کنم که ما چگونه رفتار خواهد شد در یک جنگ واقعی است.

EMPTY. No vehicles on a normally busy street the day after a lockdown was imposed in Toronto. Photo by Marites Sison

خالی است. بدون وسایل نقلیه به طور معمول در یک خیابان شلوغ روز بعد از یک مستند تحمیل شد در تورنتو است. عکس Marites سیسن

سهشنبه, آوریل 7 سال 2020

هر روز در حال حاضر COVID روز. امروز نگران کننده اخبار: نزدیک به 1 میلیون کانادایی برای اعمال COVID-19 اضطراری مزایای در اولین روز از راه اندازی آن مه 6.

جمعه, مارس 13 سال 2020

حدود 6 میلیون نفر در حال حاضر برای اعمال سود درآمد 2 میلیون بیشتر از آنچه که اتاوا پیش بینی شده است. وجود خواهد داشت بیشتر به این بیماری همه گیر نشان داده است که بسیاری از ما در حال انجام کار مخاطره آمیز.

***

دلگرم کننده نیوز: برخی از کانادایی ها در حال قرار دادن یک جدول “مهربانی” در frontyard که در آن مردم می توانند از فایده رایگان نان و میوه و تخم مرغ و دیگر کالاهای اساسی. برخی از کتابخانه ها تبدیل شده اند “بانک غذا” که در آن مردم می توانند اهدا و یا انتخاب کنید تا کمک های مالی.

چهار شنبه, مارس 18 سال 2020

یک دوست به من می گوید که زندگی در طول COVID-19 تولید خواهد شد هنر بزرگ است. او احتمالا درست است. اما در مورد من تنها “هنر” من تولید شده است که تا کنون یک crookedly handsewn پارچه ماسک صورت است که در خدمت به عنوان یک جایگزین به یکی از اولین خریدم.

***

چیز خوب در مورد این بیماری همه گیر است که چگونه آن را در معرض نابرابری در جهان ما. ناگهان ما در مواجهه با میلیونها نفر که نیاز به حمایت اضطراری از آنجا که آنها در اقتصاد رسمی و شغل خود را از دست.

ما همچنین تعریف معنای کار ضروری است که خوب است. دیگر از پزشکان و دیگر کارکنان بهداشتی درمانی آن بوده است تا در نهایت به رسمیت شناخته شده است که کسانی که اغلب نادیده گرفته شده توسط جامعه – کارگران مزرعه, تحویل, مردم, مواد غذایی کارمندان خط آشپز و مراقبان – ضروری کارگران است.

***

از نگهبان: “تحلیلگران پیش بینی آمازون به گزارش سه ماهه اول درآمد $73bn…. که با این نسخهها کار به عنوان فروش از $10,000 در هر ثانیه روز و شب است.” COVID-19 شده است یک مزیت برای آمازون و شرکت های فن آوری. یک کابوس برای بقیه از ما.

پنج شنبه, مارس 19 سال 2020

خبر ناراحت کننده. تیراندازی و کشتار در نوا اسکوشیا از همه جا. حداقل 19 نفر از جمله فرد مسلح. اگر به عنوان یک بیماری همه گیر کافی نیست. در حال حاضر این ؟

دوشنبه, مارس 23 سال 2020

یک ماه به ما مستند تورنتو شهردار John Tory اعلام کرد که ما نمی خواهد بود قادر به رفتن در هر نقطه در نزدیکی هر, گیلاس, شکوفه های درختان در بهار امسال.

BARE. An empty park near Toronto's waterfront. Photo by Marites Sison

لخت. خالی پارک در نزدیکی تورنتو اسکله. عکس Marites سیسن

دو پارک های عمومی که به طور معمول میزبان جمعیت کثیری از ساکورا علاقه مندان (و Instagrammers) در اواسط ماه مارس در حال حاضر شده است به طور موقت بسته برای جلوگیری از گسترش COVID-19.

صورتی و سفید شکوفه در حال حاضر خواهد شد از طریق مشاهده صفحه نمایش کامپیوتر از طریق چند livestream حوادث. آن است که شهردار می گوید: “یک قربانی” Torontonians را به نفع سلامت عمومی است.

این یک جهنم از یک شوخی کیهانی نیست ؟ مردم دائما چسب برای تلفن همراه خود را تنها به تجربه تقریبا چیزی که آنها در واقع می خواهید برای دیدن در فرد است.

این اخبار ممکن است به نظر می رسد مانند یک معامله بزرگ است. اما برای ساکنان شهرستان مانند من که زندگی در آپارتمان و آپارتمان با هیچ frontyards حیاط یا باغ خود ما بهار و تابستان بسیار پیش بینی ورود. زمستان در کانادا می تواند احساس نا و پس از گیر بودن در داخل خانه توسط پایان ماه مارس ما همه در حال مرگ به بیرون رفتن برای پیاده روی های طولانی.

با COVID-19 هنوز هم بسیار در حال حرکت هدف بازدید از باغ های عمومی و پارک ها – تقریبا یک بشویید. ما هنوز مجاز به تنه زدن پیاده روی و راه رفتن سگ ما به پارک. اما نیاز به نگه داشتن به من ضد عفونی کننده دست, راه رفتن 6 فوت جدا از سایر مردم و در اکثر موارد دارت مانند یک سنجاب برای جلوگیری از دیگر واکر ساخته شده اند مستند پیاده روی از جمله استرس زا تعهدات است که من در حال حاضر تنها رفتن به پارک یک یا دو بار در هفته. با نبود من از ورزش به دست آورده اند COVID-15.

***

به ما گفته شده است که کسی در ساختمان ما دارای ویروس است. “دلایل حفظ حریم خصوصی ساکن هویت و محل سکونت (طبقه) نمی خواهد فاش شود می گوید:” یک ایمیل از مدیر ساختمان. “من می توانم به شما اطمینان دهم هیچ ترس از گسترش ویروس نمی تواند سفر را از طریق سیستم تهویه مطبوع. ما شده اند و در حال ادامه برای ضد عفونی تمام سطوح تماس به ما ساختمان تمیز و بهداشتی.”

آن را به اتفاق می افتد. من فقط امیدوارم که آن را نمی کند به ما می آیند.

سهشنبه, مارس 24 سال 2020

مرگ و میر در کانادا تا کنون: 2, 390.

***

دریافت ایمیل دیگری که ساختمان ما در حال حاضر ثبت نام در برنامه “برای ضد عفونی و درمان همه بالا-سطوح تماس در ساختمان با به طور دائم پیوند ضد میکروبی به عنوان بخشی از ما COVID-19 Pandemic پاسخ طرح است.” این همان برنامه در حال حاضر در حال استفاده توسط مترو و اتوبوس به سیستم.

این هزینه ما برای اطمینان حاصل کنید. من در تلاش به ساکن نه در تمام هزینه های اضافی ناشی از این بیماری همه گیر و دلگیر پیش بینی برای ما ارسال-COVID-19 جهان است.

Rappler.com

Marites N. سیسن یک روزنامه نگار مستقر در تورنتو است. او در توییتر دنبال کنید و Instagram: @maritesnsison

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de