لسوتو را بحرانزده PM Thabane می گوید پله پایین

RESIGNATION. In this file photo taken on June 3, 2017 Lesotho political party All Basotho Convention leader and candidate Tom Thabane (C) casts his ballot at a polling statio in Maseru, during Lesotho's general election. File photo by Gianluigi Guercia/AFP

استعفای. در این فایل عکس گرفته شده در ژوئن 3, 2017 لسوتو حزب سیاسی تمام Basotho کنوانسیون رهبر و نامزد تام Thabane (C) کست رای خود را در یک رای گیری لوازم ادار در ماسرو در لسوتو کرد. فایل عکس Gianluigi Guercia/AFP

ماسرو لسوتو – لسوتو نخست وزیر توماس Thabane اعلام کرد استعفای خود را روز دوشنبه 18 مه پایان ماه عدم اطمینان سیاسی آوردن پادشاهی از او متهم به شرکت در همسر سابق خود را به قتل.

Thabane را رقبای سیاسی را انباشت اشیاء بدست آمده فشار بر نخست وزیر برای مرحله اولیه بیش از اتهامات او تا به حال دست به وحشیانه 2017 عکسبرداری از Lipolelo Thabane که او طلاق.

خود ائتلاف منحل شد در مجلس در هفته گذشته و او شده است انتظار می رود به استعفا توسط مه 22, زمانی که یک دولت جدید است که با توجه به نصب شود.

“من تصمیم گرفت شخصا آمد و به اطلاع شما که من پله را به عنوان نخست وزیر لسوتو” Thabane گفت: حامیان در Abia صفحه اصلی حوزه در حومه پایتخت ماسرو.

80 سال نه دولت هنگامی که او را رسما ترک و روشن است که او باقی خواهد ماند رهبر خود را حاکم همه Basotho کنوانسیون (ABC), حزب برای هم بودن.

“این است و نه دشوار است برای بخشی از راه با چیزی که شما تا به حال به عادت کرده اند و ترک مردم در پشت, اما همه ما باید برای ترک در برخی از نقطه,” او اضافه شده است.

Thabane که انتخاب شده است با توجه به پایان سال 2022 بود در ماه ژانویه خود را به یک هدف از ترک دفتر جولای 31 به دلیل سن پیشرفته.

بی ثباتی سیاسی

اما لسوتو شده است گرفتار بی ثباتی سیاسی پس از آغاز این سال هنگامی که پلیس Thabane است شماره تلفن همراه در ارتباطات سوابق از صحنه جرم از همسر خود جدا شدند.

ادعا شواهد باعث رقبا در داخل و خارج Thabane حزب خواستار استعفای فوری او.

Lipolelo Thabane, 58, ضرب گلوله کشته شد در خارج از خانه او دو روز قبل از شوهرش افتتاح در ماه جولای.

قتل فرستاده امواج شوک از طریق لسوتو – کوچک محصور در خشکی ملت از 2.2 میلیون نفر با سابقه آشفتگی های سیاسی.

Thabane را رد کرده است مشارکت در قتل.

او در حال حاضر همسر Maesaiah Thabane, 43, کسی که با او ازدواج کرده دو ماه بعد از Lipolelo مرگ در نظر گرفته شده است یک شرکت conspirator در مورد قتل.

او در حال حاضر به اتهام قتل و به قید وثیقه.

Thabane دولت سقوط پس از شرکای ائتلاف کشیده بیش از خود را تکرار امتناع از ترک دفتر زودتر از اعلام این ادعا او بستن سست به پایان می رسد برای اطمینان از بازنشستگی او بود “به عنوان صاف به عنوان امکان پذیر است.”

ABC و اصلی اپوزیسیون دموکرات کنگره حزب را نامزد وزیر دارایی Moeketsi Majoro به عنوان Thabane جانشین.

“Majoro خواهد بود سوگند به عنوان جانشین او فردا در 10در (0800 GMT) گفت:” ABC سخنگوی Montoeli Masoetsa.

“آیا او به یک تاریخ دقیق پله پایین یا نه واقعی نیست مسئله مسئله واقعی این است که او متوقف می شود نخست وزیر امروز,” او اضافه شده است.

حزب ملی کمیته اجرایی است که انتظار می رود برای برگزاری یک کنفرانس ویژه ای در ماه جولای برای انتخاب یک رهبر جدید است.

در حالی که هیچ برتر است و خدمت کردن کامل یک دوره پنج ساله در لسوتو بیش از گذشته دهه هشتاد ساله Thabane افتخار در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه هفته گذشته که او به عنوان مثال به همکار رهبران آفریقایی که تمایل به چسبیدن به قدرت است.

“من در تلاش برای تنظیم یک سنت است که رهبران در آفریقا باید داوطلب به ترک زمانی که آنها فکر می کنم آن زمان برای ترک و یا در بدترین شرایط آنها را هنگامی که آن زمان به پایان می رسد.” – Rappler.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de