منجر به از صفحه اصلی:: چگونه برای ایجاد انگیزه کار خود را-از-خانه تیم

مانیل فیلیپین – کار در زمان از یک بیماری همه گیر است که برای بسیاری از کسب و کار به عنوان “معمول” – این تفاوت که این بار آن را از راحتی از خانه ما.

یا باید ما می گویند که ناراحتی ؟

پس Luzon قرار داده شد تحت یک جامعه پیشرفته قرنطینه این کشور باقی مانده بود به مقابله در بهترین راه ما می تواند از جمله راه مسئولیت در محل کار در حال انجام. تعدادی از شرکت های مجاز کارکنان خود را به کار از خانه.

این راه حل خوبی است اما این مجموعه همچنین بدان معنی است که وظایف تکمیل می شود به طور مستقل و نه مشترک. این کار برای برخی از; برای دیگران آن را نمی کند.

یک چیز باقی می ماند خاص هر چند می توانید آن را خسته کننده و demotivating.

این چیزی است که رهبران در یک تیم سازمان و یا یک شرکت نیاز به فکر کردن در مورد. در طول این بار تلاش مدیران نیاز به از دست دادن بینایی از اهداف کسب و کار تطبیق سرعت و با دقت. در همان زمان افرادی که مسئول دیگران نیاز به درک است که برخی از چیزهایی که ممکن است اولویت بندی بیش از کار در زمان.

مراقبت از خود را تیم — و همچنین در نظر گرفتن مراقبت از خود را — می تواند طاقت فرسا بنابراین ما نگه به دو چیز به طور مداوم با آنها درگیر: ارتباط مستمر و حضور.

“مدیریت و رهبری هستند و هر دو شکل از روابط است. این است به طور کامل راه اندازی جدید برای بسیاری از رهبران و برخی از مورد استفاده قرار گرفتن به” سهام نیل Rojas از بنیانگذاران Workbean یک پلت فرم است که با تمرکز بر فرهنگ شرکت و نام تجاری کارفرما. “برای بسیاری از افراد این است که [نیز] آنها اولین بار تجربه کار از خانه و موفق بودن در خانه. شبیه به چگونه مدیران ساخته شده است رابطه دوستانه خود را با تیم خود مدیران باید تعامل خود را با تیم حتی بیشتر از راه دور.”

آن شده است یک زن و شوهر از هفته چیزی جز ماندن در خانه و ما باید خیلی بیشتر به آن بروید. زمانی که تب کابین در ضربات برای شما و تیم خود را زیر نظر فعالیت های است که می تواند کمک به تقویت همه ارواح:

1. باید صبح check-ins. پا زدن شروع صبح با چک کردن در در تیم خود. آن ممکن است به عنوان ساده به عنوان سریع 10 دقیقه تماس تصویری بیش از قهوه و یا به عنوان پیچیده به عنوان یک ساعت صبحانه کنفرانس آن را کاملا به شما است. نکته مهم این است که مردم به صحبت کردن.

“در 10 روزمره ما یک ‘شکستن قهوه’ ما همه در دسترس کارکنان به صورت آنلاین تماس بگیرید و ما بحث در مورد هر چیزی: چگونه هر کس در حال انجام چه Netflix سری ما در حال حاضر در حال تماشای چه مواد غذایی ما را ترک کرده اند در یخچال و غیره. در واقع بحث ما در مورد هر چیزی به جز کار. این کمک می کند تا ما را بررسی کنید در هر کس و در همان زمان به ما یادآوری از آنچه هر یک از دیگر به نظر می رسد مانند (hehe).”

– جروم مردم و استعداد مدیر یک شرکت بهداشت و درمان

زمانی که به تنهایی کار وجود دارد یک شانس بزرگ است که کارکنان تنها به تمرکز بر روی کارهای در دست و نگه داشتن مادر برای ساعت ها و ساعت ها پس از آن مهم است به جرقه نوعی از تعامل میان این تیم است. آن را نیز به شما می دهد یک ارزیابی که نیاز به کمک بیشتر با مقابله با این وضعیت است.

2. “سوء استفاده” دفتر اتاق چت. شرکت شما ممکن است به احتمال زیاد سرمایه گذاری در ابزارهای آنلاین است که ممکن است شده اند استفاده می شود به اندازه زمانی که شما همه در یک فضا. در حال حاضر زمان برای استفاده از آنها به خصوص در اتاق کار, اتاق چت به عنوان آنجا که ممکن است.

“ما حداکثر شرکت گروه چت کانال های کسب و کار به روز رسانی و همچنین برای به اشتراک گذاشتن تجارب و تصادفی و اغلب خنده دار موارد به بقیه شرکت. تصور کنید شرکت الگوهای رفتاری مورد کار از خانه و یا در مورد COVID ویروس.”

– بزرگ مردم ارشد مدیر مالی شرکت

مطمئن شوید که تیم خود را باقی می ماند متصل در هر دو شخصی و حرفه ای سطح. باید یک گروه جداگانه چت که در آن اعضای این تیم می تواند بحث در مورد چیزهایی که به آنها علاقه مند هستند در خارج از محل کار. ارائه این معادل است به ارائه یک محیط امن و راحت فضایی برای کارکنان خود را.

3. یک WFH تیم lookbook. اجازه دهید تمام چشم خود را به یک استراحت از صفحات گسترده, ارائه, عرشه مخصوص ماشینها ممنوع و دیگر اسناد کار با ارسال و به دنبال در برخی از جرقه بزند. تیم خود را lookbooks می تواند متفاوت باشد از très شیک و همه ka-وگ (#OOTDs) به خنده دار و طبیعی (به معنای واقعی کلمه #WokeUpLikeThis)

“ما یک دیوانه دسته بنابراین به عنوان به زودی به عنوان قرنطینه اعلام شد ما بلافاصله شروع به […] خوراکی پشت صحنه عکس از آنچه که ما واقعا شبیه لباس خواب بوکسورهای و تمام!”

کاس از بنیانگذاران منابع انسانی فناوری راه اندازی

Lookbook عکس های ارسالی می توان به هر کس در یک روز تعیین شده و می تواند وارد شده در یک آلبوم تا تیم دیگر نیاز به کار از خانه. شما می توانید آزمایش بر روی تم هر هفته برای مطابقت با اهداف مختلف.

تیم خود را می توانید به صورت بی قید و آرام سبک برای این هفته یک یادآوری از هویت خود را به عنوان یک گروه. شما می توانید شیک تر lookbook این هفته پس از یک راه خلاق به مطمئن شوید که هر کس دوش نگه می دارد و یک طرز فکر حرفه ای برای روز. شما می توانید کار بر روی یک موضوع است که نشان دهنده شرکت خود را رنگ بعدی ظریف اشاره ای به نگه داشتن شما شرکت فرهنگ زنده و پر رونق است.

4. میزبان مسابقات آنلاین. ماندن در خانه و چالش های خلاقیت بسیاری از مردم است. این فرصت را به ببینید که چگونه هنری و سرگرم کننده خود را در تیم می تواند در آینده با چالش های مختلف که در آن آنها می توانند به نمایش گذاشتن مهارت ها و استعدادهای خود.

“من احساس افتخار می کنم که با وجود وضعیت شرکت ما درگیر فعالیت های مانند Infinite رقص و بازیگری چالش است. ما نیز باید Quaran-تور چالش که در آن ما نیاز به گرفتن عکس از خودمان را در هر بخشی از خانه و نام آن را بعد از محل است. و ما می تواند برنده یک جایزه نقدی!”

– فرانسین کارآموز از شرکت BPO

رقابت سالم همواره خوب برای فرهنگ شرکت و مشارکت است که همیشه خوب وجود دارد شایسته جایزه در خطر است. دیگر مسابقه ایده ها ممکن است شامل بهترین فضای دفتر خانه تنظیم, چیزهای بی اهمیت و امتحان ایمیل (که در آن شما می توانید سوال بپرسید که شرکت کنندگان می توانند پاسخ های داده شده در یک دوره زمانی خاص) و بسیاری دیگر. در نظر گرفتن کارکنان خود را, منافع, آمد تا با ساده و روشن مکانیک و شما تمام مجموعه!

هیچ کتابچه راهنمای در مورد چگونه به طور موثر مدیریت در زمان COVID-19. مواجه با تهدید از یک کسب و کار نظر ممکن است خسته کننده باشد.

به عنوان رهبران به یاد داشته باشید که تیم های خود را سازمان ها و شرکت ها نیاز به حمایت عاطفی به خصوص از کسانی که می دانید به اندازه کافی در مورد کار خود را به درک و چرا از مولد بودن در خانه ممکن است سخت تر از آن به نظر می رسد. – Rappler.com

ادامه مطلب فشار داستان:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net