TOPEKA کن. (AP) — کانزاس قانونگذاران با توجه به اصلاحیه پیشنهادی به دولت در قانون اساسی در سقط جنین بالا بردن spectre زنان مجبور به رفتن به ناامن و نجس “پشت کوچه” درمانگاه اگر خود را اندازه گیری می کند.

اما در یک پیچ و تاب و به دور از آنچه به طور معمول در چنین بحث های ضد سقط جنین قانونگذاران در ساخت این استدلال پنج شنبه به عنوان خانه به دور اول تصویب به اصلاحیه پیشنهادی. اندازه گیری خواهد سرنگونی یک کانزاس تصمیم دیوان عالی کشور در سال گذشته اعلام دسترسی به سقط جنین یک “حق اساسی” تحت دولت لایحه حقوق.

در مورد اندازه گیری با هدف حصول اطمینان از آن است که جمهوریخواهان کنترل مجلس قانونگذاری نگه می دارد خود را به مدت طولانی قدرت برای محدود کردن سقط جنین, حامیان اختصاص داده اند, زبان اغلب سقط جنین حامیان به مبارزه با پیشنهاد محدودیت. ضد سقط گروه استدلال می کنند که بدون محدودیت درمانگاه ها را به ناامن بودن.

سقط جنین از حقوق حامیان پیدا کردن استدلال مضحک و گریتینگ — پس از استدلال برای چندین دهه است که زنان مجبور بودند به انجام سقط جنین در شرایط نا امن زمانی که فسخ بارداری نبود قانونی است. آنها ادعا اصلاح در نهایت منجر به ممنوعیت سقط جنین و بازگشت به شرایط است که سقط جنین مخالفان مدعی هستند که آنها می خواهند برای جلوگیری از.

“در نظر گرفتن که طرفدار انتخاب استدلال و کوه در می رم از آن را بر روی سر خود را به کت و شلوار ضد انتخاب بحث — آن را واقعا muddies ها آب” گفت: Julie Burkhart مدیر عامل شرکت اعتماد زنان بنیاد که در عمل یک ویچیتا درمانگاه است که انجام سقط جنین.

پیشنهاد اصلاحیه پاک سنا هفته گذشته پس از خانه و تصویب قرار خواهد سوال در رای گیری در کشور را در ماه اوت اولیه در هنگام تصویب با اکثریت رای دهندگان خواهد تغییر دولت اساسی است. اما حامیان نیست و در عین حال به نظر می رسد شنبه به دو سوم اکثریت در خانه آنها نیاز به تصویب آن است.

تبلیغات

“آیا فکر غیر قابل تنظیم سقط جنین منفور به هر کس که در این اتاق گفت:” در کنگره سوزان Humphries یک ویچیتا جمهوری که منجر ضد سقط جنین مجلس در بحث.

رای گیری روز شنبه بود 80-41 و راه اندازی یکی دیگر از رای نهایی جمعه در خانه. متمم قانون اساسی را حاکم خواهد شد و نیاز 84 125 رای به آن منتقل می کند و آنها کار را به تمایلی قانونگذاران در هیئت مدیره.

جمهوری خواهان داشتن دقیقا 84 کرسی اما چهار نفر از آنها شکست خود را با توافق همکاران به رای پنج شنبه. چهار دموکرات ها رای ندادند اما خانه رهبر اقلیت تام سایر, یک ویچیتا دموکرات گفت که او معتقد است هیچ یک از آنها رای دادند بله.

در عین حال ضد سقط جنین قانونگذاران و گروه ها گفت: آنها اعتماد به نفس در مورد روز جمعه رای دادن.

تحت اصلاحیه پیشنهادی قوه مقننه می تواند محدود کردن سقط جنین “به حد مجاز” توسط دادگاه فدرال تصمیم گیری از جمله تاریخی Roe v. Wade تصمیم در سال 1973 قانونی سقط جنین در سراسر کشور.

تشکر. سوزان Concannon یک جمهوری خواه از کانزاس غربی گفت: اندازه گیری است و نه حتی “گام های کودک” نسبت به ممنوعیت.

تبلیغات

در عوض هواداران گفت: آنها در حال حفاظت از مقررات مانند یک 24 ساعت مدت زمان انتظار و والدین اطلاع رسانی برای بسیاری از افراد زیر سن قانونی برای محافظت از بیماران. آنها بر این باورند کانزاس دیوان عالی کشور حکم سیگنال که آن را واژگون بیشتر و یا حتی تمام قایق از محدودیت های وضع شده در طول دهه گذشته است.

مخالفان سقط جنین در کانزاس به مدت طولانی به دنبال بی پرده انتقاد از طرح های پیشنهادی خود را به عنوان یک پتانسیل حمله به حقوق زنان توسط زنان منجر به فشار برای آنها در قوه مقننه است. آنها حتی دارای برچسب آخرین اندازه گیری “ارزش هر دو آنها را” متمم اعلام کردند که آنها نیز در مورد تضمین این که زنان دریافت خوب و به خوبی تنظیم مراقبت های بهداشتی.

و تشکر. رنه اریکسون یکی دیگر از ویچیتا جمهوری خواه که پشت این اصلاحیه پیشنهادی گفت: او به تازگی موفق به دریافت یک ایمیل از کسی که در خدمت به عنوان یک دانش آموز در 1950s. اریکسون گفت: نویسنده به یاد مراقبت از 16 سال که می خواهم پس از درگذشت “کوچه پشت سقط جنین” و اضافه میکند: “این بوی بد از زخم او همچنان با من است.”

“این هرگز اتفاق افتاده است و ما باید مطمئن شوید که آن را هرگز دوباره اتفاق می افتد نه در کانزاس نه در” اریکسون گفت. “این قطعنامه قبل از ما نمی محدود کردن توانایی یک زن انتخاب سقط جنین درست است که اگر او می کند او سزاوار اساسی پادمان برای او سلامت و رفاه است.”

اما سقط جنین طرفداران حقوق استدلال کرده اند برای سال که از خاتمه بارداری تبدیل به امن روش پزشکی — و آماری امن تر از زایمان — پس از آن قانونی شد. تشکر. استفانی کلیتون شهر کانزاس-منطقه دموکرات گفت که او با موافقت اریکسون اظهارات در مورد جلوگیری از کوچه پشت سقط جنین “به همین دلیل است که من به شما رای وجود ندارد.”

“من پیدا کردن آن کمی جالب” کلیتون گفت: پس از بحث است. “این منجر به ممنوعیت — اگر هیچ چیز دیگری بیشتر محدودیت های پیشرو در به عقب تر کوچه سقط جنین.”

____

دنبال جان هانا در توییتر https://twitter.com/apjdhanna

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de