JAZZ LEGEND. Jazz great Ellis Marsalis has died on April 1, 2020 at the age of 85 after contracting the coronavirus, his son Branford said. File photo by Jewel Samad / AFP

JAZZ LEGEND. جاز بزرگ الیس مارسیاس درگذشت در تاریخ 1 آوریل سال 2020 در سن 85 پس از ابتلا به کروناویروس, پسر خود را در برانفورد گفت. فایل عکس جواهر صمد / AFP

نیویورک, ایالات متحده آمریکا – جاز بزرگ الیس مارسیاس درگذشت چهار شنبه, آوریل 1 در سن 85 پس از ابتلا به کروناویروس, پسر خود را در برانفورد گفت.

تحسین پیانیست آمریکایی و معلم – که به ویژه در ده ها تن از سوابق بیش از یک موسیقی حرفه ای پوشا چند دهه – اعظم گلی Wynton و نوازنده ساکسیفون برانفورد.

“آن را با غم و اندوه بزرگ است که من اعلام گذشت پدر من الیس مارسیاس جونیور به عنوان یک نتیجه از عوارض ناشی از coronavirus” برانفورد گفت: در بیانیه منتشر شده در وب سایت خود را با اضافه کردن او در بیمارستان بستری شد در روز شنبه.

“پدرم یک غول از یک نوازنده و معلم اما حتی بیشتر پدر” برانفورد گفت. “او ریخت و همه چیز او تا به حال به ما بهتر از آنچه ما می تواند باشد.”

Wynton ارسال شده عکس از او با پدر خود در توییتر در کنار یک بیانیه کوتاه: “الیس مارسیاس, 1934 – 2020. او بیرون رفت و راه او زندگی می کردند: استقبال از واقعیت است.”

متولد در نیواورلئان – کانون موسیقی جاز در جهان در نوامبر سال 1934 الیس ثبت شده با سنگین وزن ها مانند گلوله توپ و Nat Adderley مارکوس رابرتز و کورتنی کاج.

و همچنین به عنوان مشاوره پسرانش Wynton و برانفورد به تبدیل شدن به دو تا از معروف ترین جهان, نوازندگان او از چهره های پیشرو در نیواورلئان مرکز هنرهای خلاق دانشگاه نیواورلئان و خاویر دانشگاه لوئیزیانا.

الیس القاء شد به لوئیزیانا, Music Hall of Fame در سال 2018 است.

نیویورک جاز در مرکز لینکلن که در آن Wynton مدیریت و مدیر هنری گفت: “با غم و اندوه و سنگین قلب جاز در مرکز لینکلن می گوید: خداحافظی به الیس مارسیاس یکی از مشهور ترین هنرمندان موسیقی و مربیان در زمان خود—و یا هر زمان.

“الیس” است تاثیر عمیقی بر روی اصل و نسب از موسیقی گنجانده شده است توسط بسیاری از نوازندگان که زندگی او مطلع الهام و تحصیل کرده.” – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im