ایران نشان می دهد تا 225 کشته در نوامبر تظاهرات

'MARTYRS.' Iran's supreme leader has agreed that people killed in nationwide unrest last month who had no role in fomenting it should be treated as 'martyrs' with their families compensated. File by AFP

‘شهدا.’ رهبر ایران موافقت کرده است که افراد کشته شده در ناآرامی در سراسر کشور در ماه گذشته که تا به حال هیچ نقشی در دامن زدن به آن باید درمان شود به عنوان ” شهدا با خانواده های آنها جبران شود. فایل توسط AFP

تهران – معاون وزیر کشور پیشنهاد کرده است که تا 225 نفر کشته شدند در ماه نوامبر تظاهرات موجب یک افزایش قیمت بنزین, خبرگزاری ایسنا گزارش روز یکشنبه, مارس 31.

مقامات ایران هنوز به موضوع به طور کلی مرگ و میر برای ناآرامی در حالی که لندن با گروه حقوق بشر سازمان عفو بین الملل قرار است این تعداد در بیش از 300.

تظاهرات فوران در 15 نوامبر در تهران و به سرعت در حال گسترش به حداقل 100 شهر و شهرهای با پمپ بنزین را به آتش کشیدند ایستگاه های پلیس مورد حمله و غارت مغازه ها قبل از قرار دادن نیروهای امنیتی در میان نزدیک به کل اینترنت خاموشی.

مقامات تا به حال بارها و بارها تکذیب مرگ عوارض داده شده توسط رسانه های خارجی و گروه های حقوق بشر به عنوان “دروغ” و سرانجام مسئولیت گزارش در این بین دولت های مختلف بدن.

“غم چیزهایی که اتفاق افتاده است. حدود 40 یا 45 نفر به معنی حدود 20 درصد از کسانی که کشته شدند شات با غیر استاندارد موضوع را سلاح و شهادت” گفت: وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی.

“هیچ رویارویی مسلحانه با مردم اتفاق افتاده… اما زمانی که آنها حمله به یک ایستگاه پلیس آنها مواجه شود,” به نقل از ایسنا كند.

خود را شکست و نشان داد که با توجه به دولت بین 200 و 225 نفر کشته در خشونت است.

به گزارش عفو بینالملل حداقل 304 نفر کشته شدند در جریان ناآرامی ها.

یک گروه مستقل از کارشناسان سازمان ملل متحد گفت: در ماه دسامبر است که بر اساس گزارش های تایید نشده بیش از 400 نفر می توانست کشته در سرکوب.

کارشناسان در آن زمان گفت که حداقل 12 کشته شدگان کودک بودند.

آنها با اشاره به گزارش ها و فیلم ظاهرا نشان می دهد که نیروهای امنیتی “نه تنها اخراج مهمات در غیر مسلح معترضان بلکه هدف خود را سر و اندام های حیاتی”.

ایالات متحده ادعا کرده است که بیش از 1000 کشته در خشونت است.

ایران را مقصر خشونت که شکست در جریان تظاهرات در “اراذل و اوباش” حمایت خود را از دشمنان ایالات متحده و اسرائیل و عربستان سعودی است.

آن را به طور خاص به تبعید royalists و مردم Mujahedeen ایران (MEK), an exiled سابق گروه شورشی که آن را در نظر یک “فرقه تروریستی”.

وزیر گفت: بنزین افزایش قیمت شده بود “فقط بهانه ای” برای ایجاد هرج و مرج به عنوان دشمنان تا به حال می خواستم یک “جنگ داخلی” در ایران.

او همچنین در دفاع از اینترنت خاموشی گفت که فرقه تروریستی رجوی سلطنت طلبان و گروه دولت اسلامی بودند “دادن آموزش نظامی از طریق اینترنت است.” – Rappler.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de