نرخ تورم پایین باقی می ماند با وجود coronavirus در Duterte 4 سال

مانیل فیلیپین – رئیس جمهور رودریگو Duterte 4 سال در دفتر ماهانه نرخ تورم در این کشور باقی ماند زیر 3 درصد است. با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس دولت گزارش داد که نرخ تورم از 2.1% در ماه مه سال 2020 است.

ماه پیش از آن و حتی آن را آغشته به 0.8% در ماه اکتبر 2019 کمترین میزان در بیش از 3 سال است.

مقایسه کنید که به Duterte 3 سال که نرخ تورم بالا رفت و به 6.7 درصد در ماه سپتامبر سال 2018 که به بالاترین سطح خود در بیش از 9 سال است.

چه اتفاقی افتاده است ؟ تورم پایین در سال 2019 شد تا حدی ناشی از “پایه اثر” زیر برنج بحران که منجر به بالا نرخ تورم در سال 2018 توضیح داد خوزه رامون آلبرت ارشد محقق فیلیپین موسسه مطالعات توسعه.

در یک ایمیل مصاحبه گفت: “با دولت پرداختن به مسائل از عرضه برنج مستقیما شما واقعا انتظار تورم به مخروطی است.”

پایه اثر فنی است “تحریف” در آمار و ارقام تورم ماهانه “از ناگهانی سنبله و یا کاهش آنها در طول یک دوره کوتاه از زمان” با توجه به Investopedia.com.

آلبرت پس از آن ذکر اطلاعات از فیلیپین آمار اقتدار به توضیح است که کم 0.8 درصدی نرخ تورم در ماه اکتبر 2019 “بود و تا حد زیادی با توجه به قیمت مواد غذایی و نوشیدنی های غیر الکلی و همچنین قیمت حمل و نقل و مسکن و آب و برق و گاز و سایر سوخت ها نیز کشیده تورم به سطح خود را.”

اما اقتصاددان JC Punongbayan اشاره در ایمیل دیگری که نرخ تورم پایین “به این معنا نیست که قیمت ها نیز پایین رفته.” آن را تنها بدان معنی است که میزان افزایش در قیمت کالاهای آهسته.

“در واقع اگر نگاهی به شاخص قیمت مصرف کننده آن را بالاتر از همیشه است. تورم کم است تنها دلیل قیمت plateaued در سطوح بالاتر پس از آنها سر به فلک کشید در سال 2018 با توجه به ترکیبی بالاتر از قیمت جهانی نفت و جدید مالیات غیر مستقیم مالیات مقرر شده در سال 2017 قطار (اصلاحات مالیاتی برای شتاب و شمول) قانون” او گفت:.

او همچنین نسبت به نرخ تورم پایین در سال 2019 به طور عمده به پایه اثر است. (بخوانید: [تجزیه و تحلیل] چرا رایگان-کاهش تورم است نه همه خوب)

تورم و همه گیر

سپس COVID-19 شیوع طرح میتوانست هر دو عرضه و تقاضا گفت: کارشناسان هر دو.

ناگهانی کاهش فعالیت های اقتصادی با توجه به مستند منجر به “تقاضا ناپدید به عنوان مصرف کنندگان تمرکز بر خرید کالاهای اساسی” آلبرت گفت. علاوه بر این “نه هر شغلی می توان در خانه در خدمات یا صنعت, بنابراین این است که چرا ما نه تنها در حال کاهش عملکرد اقتصادی اما به طور موثر یک عرضه نابودی است.”

آلبرت به ذکر است که نرخ تورم پایین ممکن است یک نمونه از “کاهش تورم” و یا کاهش نرخ تورم در کوتاه مدت است. “قیمت ها هنوز هم حرکت می کند تا به آنها در طول تاریخ انجام, اما آنها این کار را انجام دهید در یک نرخ پایین تر است. این امر در نتیجه تورم در این دولت تورم اهداف احتمالا حتی زیر این اهداف است و نه به قلمرو منفی.”

اگر ما نگاهی به نرخ تورم برای هر کالا, بسیاری از را تا حد زیادی ثابت باقی مانده است و در سال 2020 تا کنون به جز یک شیب افت در حمل و نقل و کاهش در مسکن و آب و برق مانند آب و گاز.

در ضمن به دلیل فیلیپینی شده اند قادر به بیرون رفتن و خرید اقلام در گیر این موضوع منجر به “تقلیل سطح قیمت و از این رو نرخ تورم گفت:” Punongbayan.

Zeroing در مواد غذایی نرخ تورم برای سبزیجات و میوه ها و سایر محصولات متفرقه رفت و در ماه مه نسبت به ماه آوریل است. نرخ تورم برای ماهی بوده است به تدریج پایین رفتن از مارس.

در ضمن قیمت برنج در حال افزایش است به احتمال زیاد با توجه به پایه اثر نیز گفت: Punongbayan.

هر دو آلبرت و Punongbayan همچنین توضیح داد که قیمت لوازم پزشکی مانند الکل و تجهیزات حفاظت فردی به ضرب گلوله در شروع این بیماری همه گیر — به عنوان به خوبی به عنوان در طول طالع فوران آتشفشان در ماه ژانویه است. در مورد ماسک صورت افزایش قیمت به دلیل تقاضا و عرضه محدود. اما پس از عرضه تثبیت شده است.

با کروناویروس بحران هنوز هم بیش از آلبرت گفت: وضعیت قیمت مصرف کننده در حال حرکت به جلو است “قلمرو ناشناخته” در حالی که Punongbayan پیش بینی رشد مصرف و تورم “باقی خواهد ماند و خاموش.”

“آینده بسیار وابسته به مسیر پس چگونه این همه گیر تکامل می یابد و چگونه, دولت, مدیریت, مشکل, که هر دو حمل مقدار زیادی از عدم قطعیت است که دشوار است برای قرار دادن به یک توپ کریستال گفت:” آلبرت.

Punongbayan تاکید کرد که عرضه زنجیره ای از دیگر محصولات مانند مواد غذایی “نباید مختل شود در هفته های آینده و ماه. در غیر این صورت ما ممکن است خود را ببینید, قیمت سنبله به عنوان به خوبی.” – Rappler.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *