صندوق بین المللی پول تصویب بدهی برای 25 کشورهای فقیر برای مقابله با بیماری همه گیر

واشنگتن: صندوق بین المللی پول روز دوشنبه اعلام کرد فوری بدهی برای 25 کشورهای فقیر برای کمک به آنها را آزاد کردن منابع مالی برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس.

“این فراهم می کند کمک های مالی به ما فقیرترین و آسیب پذیرترین اعضای خود را برای پوشش صندوق بین المللی پول بدهی برای یک مرحله اولیه بیش از شش ماه و به آنها کمک خواهد کرد کانال بیشتر از کمبود منابع مالی به سمت حیاتی پزشکی اورژانس و امداد تلاش های” صندوق بین المللی پول مدیر عامل Kristalina Georgieva در بیانیه ای گفت.

صندوق بین المللی پول به تصویب هیئت مدیره بدهی برای کشورهای تقریبا همه در آفریقا بلکه در افغانستان و یمن و نپال و هائیتی.

این صندوق با بانک جهانی خواسته است که غنی از سازمان ملل برای جلوگیری از جمع آوری پرداخت بدهی از کشورهای فقیر از 1 مه تا ژوئن 2021.

تسکین بدهی خواهد بود که بودجه آن توسط صندوق بین المللی پول را فاجعه مهار و امداد اعتماد (CCRT) که برای اولین بار راه اندازی برای مبارزه با غرب آفریقا شیوع ابولا در سال 2015 شده است و repurposed برای کمک به کشورهای در دفع COVID-19.

این صندوق در حال حاضر دارای 500 میلیون تومان با ژاپن و انگلیس و چین و هلند در میان همکاران اصلی.

“من مصرانه از دیگر اهدا کنندگان کمک به ما در پر کردن اعتماد منابع و تقویت بیشتر توانایی ما برای ارائه اضافی بدهی خدمات امدادی برای مدت دو سال به ما فقیرترین کشورهای عضو” Georgieva گفت.

هفته گذشته بانک جهانی گفت: آن را رول از دلار 160 میلیارد دلار کمک های اضطراری بیش از 15 ماه برای کمک به کشورهای درگیر با این ویروس از جمله 14 میلیارد تومان در بازپرداخت بدهی از 76 کشورهای فقیر به دولت های دیگر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de