چگونه تایلند موجود COVID-19: چرا نظام سلامت با حمایت مردمی مسائل

COMMUTE. Social distancing in the Bangkok metro rail system. Photo from Walden Bello

رفت و آمد. اجتماعی فاصله در بانکوک سیستم راه آهن مترو. عکس از والدن بللو

بانکوک تایلند – زمانی که رمان coronavirus خود را آغاز کرد سریع از چین در اواسط ماه ژانویه, مردم اینجا می ترسید بدترین.

کشور مورد علاقه مقصد گردشگران از چین هزاران نفر از بازدید کنندگان چینی آمده بود به تایلند در ماه ژانویه از جمله برخی از 7000 نفر از ووهان سپس کانون شیوع بیماری های ویروسی.

کفش است که نمی افت

در هفته بعد این کشور منتظر دیگر کفش به رها کردن. آن را نمی.

با این کشور decompressing و مردم بازگشت به کار “طبیعی” شرایط یک سوال بسیاری از آنها خواسته است که چرا کفش دیگر نمی افت. چرا تایلند انجام شده خیلی بهتر از کشورهای دیگر حاوی ویروس ؟

درست تایوان و ویتنام بهتر رکورد از تایلند با اولین ضبط 441 عفونت و 7 مورد مرگ و میر و دوم 327 مورد و بدون مرگ و میر. اما تایلند رکورد است و هیچ ربطی به عطسه در: 3,083 عفونت و 57 مرگ و میر با 96% ریکاوری هستند. این می شود کاملا مشهود است که یک مقایسه مواد منفجره میزان عفونت در آمریکا و اروپا و برزیل. آلمان یکی از بهترین در اروپا اجرا با 83 میلیون جمعیت اندازه نه خیلی دور از تایلند 70 میلیون و در عین حال آن عفونت نرخ 181,288 و مرگ و میر از 8,498 از سفارش دیگر در دسترس نباشد. و در آسیا اگر ما با شماره تایلند انجام داده خیلی بهتر از ژاپن و کره جنوبی که اغلب نوشته شده است در مورد به عنوان داستان های موفقیت است.

یک مطالعه جامع که چرا تایلند موفق به انجام بهتر از بسیاری از دیگر کشورهای بزرگ احتمالا در دسترس خواهد بود برای برخی از زمان آمده است. در حالی که انتظار برای که به من اجازه را به خطر پیشنهاد یک توضیح ناشی از مشاهدات من در حالی که سرگردان در بانکوک در اوج این بیماری همه گیر و از دانستن چیزی در مورد کشور من به دنبال بیش از سال است.

نرم مستند’

در اوج این بیماری همه گیر در مارس و آوریل تایلند بود در یک جزئی یا “نرم” مستند. عمومی و موسسات خصوصی بسته شد در سراسر کشور به جز بیمارستان و دارو, فروشگاه, سوپر مارکت, بازار, takeout و دیگر خدمات ضروری است. مرطوب بازار باز بود و بانکوک همه جا خیابان فروشندگان مواد غذایی همچنان به انجام کسب و کار سریع. در حالی که interprovincial اتوبوس سفر و مسافرت هوایی متوقف شد وجود دارد هیچ محدودیتی در محلی تحرک به جز یک حکومت نظامی از ساعت 10 تا 4 هستم. در بانکوک و اتوبوس و راه آهن نور و سیستم های مترو در ادامه به عملکرد.

یک اندازه گیری از بهم ریختگی حضور این روند به خصوص در آغاز راه است. ناگهانی بسته شدن کسب و کار و کارخانه ها در بانکوک بدون توجه به چگونه مردم را زنده منجر به بسیاری از ترک پایتخت در عجله بسر می رسانید در نتیجه گسترش COVID-19 موارد فراتر از بانکوک. نیز وجود دارد یک عدم هماهنگی ملی پس از سفر سختی در سراسر استان پس از برخی از آنها تحمیل محلی مستندات به طوری که مسافران نمی تواند آنها را بدون اجازه از مقامات محلی.

با وجود این گیر میکنه در بخشی از رهبری سیاسی به مقامات بهداشت عمومی به زودی تثبیت وضعیت. به عنوان در بسیاری از کشورهای دیگر مقامات بهداشت عمومی خیلی زود دور انداخته تست توده گفت: آنها از منابع نیست برای انجام این کار است. در جای خود آنها را به اثر یک استراتژی تهاجمی تماس ردیابی quarantining کسانی که تست مثبت و hospitalizing کسانی که با عوارض جدی و بین المللی نیاز به ورود مسافران از “خطرناک بیماری مسری مناطق” به خود منزوی و یا در برخی موارد محدود به دولت قرنطینه مراکز.

نقش مهمی بازی کرده بود با ایجاد کرد داوطلبان سلامت (VHVs) در مسطح گسترش COVID-19 در سطح جامعه. آنها تحت نظارت جنبش مردم در داخل و خارج از خود روستاها انجام بازدیدکننده داشته است صفحه اصلی برای بررسی متوسط مشترک, سلامت, اطلاعات در مورد COVID-19 و چگونه از آن جلوگیری, ثبت خانوار اطلاعات سلامت و گزارش داده های خود را به سلامت استان و پس از آن دولت مرکزی پس از آن. وجود دارد بیش از یک میلیون VHVs در سراسر کشور, در علاوه بر این به بیش از 15000 بهداشت عمومی داوطلبان در بانکوک.

تایلند است نه چین

محبوب توضیح رفتن در اطراف در مورد اینکه چرا کشورهای آسیایی انجام داده اند بهتر است در برخورد با COVID-19 از ایالات متحده و اروپا است که دولتهای خودکامه است که می تواند به سرعت جمع اوری متمرکز و یکپارچه پاسخ از بالا. تایلندی مورد با نظامی خود را تحت سلطه محافظه کار دولت به نظر می رسد به تناسب این کلیشه است که کشیده شده به طور عمده از چین پاسخ به همه گیر.

این دیدگاه سطحی و در واقع بسیار بیشتر. در حالی که دولت را اتخاذ اضطراری فرمان مبارزه با این بیماری همه گیر منجر شد توسط مقامات بهداشت عمومی استقرار یک استراتژی ترغیب مردم به استفاده از ماسک صورت و دست عفونی اجتماعی رعایت فاصله و در خانه بماند. همانطور که در بالا اشاره شد بسیار از این کار انجام شد در سطح توده مردم توسط صدها هزار نفر از روستای داوطلبان سلامت.

مودب بصری و صوتی یادآور شد در همه جا و در هر دو مکان های عمومی و سوپر مارکت ها. در تلویزیون COVID-19-مربوط به مشاوره فراگیر شد و یکی از پربیننده ترین نقاط بود روزانه 11 am به روز رسانی از مرکز COVID-19 وضعیت دولت به رهبری دکتر پزشکی که گذاشته اعداد ارائه شده ارزیابی ملی و بین المللی وضعیت و با استفاده از این فرصت برای تقویت محبوب روحیه.

رژیم کنونی است پلاریزه یکی پس هر چه نیت خود را ثابت تصمیم گیری هوشمند برای آن رهبران نظامی به عملکرد مرکز, مرحله, به مقامات بهداشت عمومی با یک کاملا حرفه ای تصویر. این بود که در مقایسه با ایالات متحده که در آن رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به طور مداوم خود را در تضاد کارشناسان پزشکی یا فیلیپین که در آن رئیس جمهور رودریگو Duterte استفاده پلیس از زور و تهدید از تیراندازی افراد به جای اجبار برای رسیدن به شهروندان رعایت شود. در نظر برخی ناظران به مقامات بهداشت عمومی’ پاسخ نیاز ندارد فرمان اضطراری هدف اصلی آن به دو قسم: برای متحد کردن یک متمرد ائتلاف حاکم و شامل انتقاد از بهم ریختگی مشخص شده است که رهبری سیاسی را اشتباه پاسخ به بحران در آغاز راه است.

از مهمترین نشانه های استراتژی اجبار موفق بوده است. مشاهدات شخصی نشان داد نسبتا گسترده انطباق با یکی-به-دو متر اجتماعی فاصله قاعده هر چند در نمونه تایلندی, مد, مردم در تلاش برای ایجاد انطباق به عنوان ساده به عنوان امکان پذیر است برای جلوگیری از صدمه زدن به احساسات مردم است. اتوبوس و مترو راه آهن و راه آهن نور مربیان سفر در تنها 15 تا 20 درصد از ظرفیت که به معنای مردم ماندن در خانه. در نور راه آهن و مترو و مربیان و من تو را دیدم هرگز کسی صندلی در تعیین صندلی خالی جدا کردن مسافران است. ماسک صورت استفاده جهانی است.

COMPLIANCE. Face-masked riders face the other way to avoid facing exiting passengers on the Purple Line. Photo from Walden Bello

انطباق. چهره نقاب صورت سواران راه دیگر برای جلوگیری از مواجه با خروج مسافران در خط بنفش. عکس از والدن بللو

ماسک صورت سوال

در مورد ماسک صورت تایلند منتظر نیست برای مقامات بهداشت عمومی به آنها بگویید به آنها را می پوشند. آنها هوشمند را نادیده گرفته اند در اوایل احمقانه سازمان بهداشت جهانی (WHO) مشاوره منع مردم از پوشیدن ماسک. در واقع حتی قبل از همه گیر آنها در حال حاضر شده است با استفاده از ماسک صورت در اعداد بزرگ با توجه به بانکوک سطح بالایی از آلودگی هوا است که تا به حال نقض انتقادی حد چند بار در سال 2019. زمانی که ترس از تشدید عفونت در اوایل ژانویه ماسک پوشیدن رز به برخی از 90% است. با وجود این که بیمار توصیه مشاوره, ماسک پوشیدن حدود 99% از اواسط ماه مارس با توجه به غیر رسمی نظارت از سوار مترو و راه آهن نور سیستم.

این مشاهدات تایید شده است توسط یک به تازگی منتشر شده بررسی جهانی در صورت استفاده از ماسک توسط بریتانیا بر اساس شرکت تحقیقاتی YouGov. نود و پنج (95) درصد از تایلند در حال حاضر پوشیدن ماسک صورت در بالاترین سطح از 6 کشورهای آسه آن مورد بررسی. این است که در مقایسه با 15% پاسخ مثبت در انگلستان و 44 درصد در فرانسه و 48 درصد در ایالات متحده است.

در فوریه و مارس کثیف به نظر می رسد ملاقات تعداد زیادی از unmasked گردشگران غربی که احتمالا هنوز هم پس از بیماری توصیه می شود که رهنمود به دولت است. با این حال عواقب ناگوار با بحث برانگیز وزیر بهداشت در اوایل ماه مارس سرزنش “کثیف” قفقازی گردشگران به صورت همه گیر و گفت: “نود درصد از تایلند به پوشیدن ماسک. اما هیچ یک از سفیدپوستان هستند با پوشیدن ماسک.” (خوشبختانه این آقا بود نه چهره عمومی از سیستم بهداشت عمومی در طول بحران.) اما از آنجا که معکوس تصمیم خود را توصیه می شود در صورت استفاده از ماسک در اوایل ماه آوریل نادر است که غربی یا فرنگ است که دیده می شود بدون یک ماسک صورت ،

اما ماسک صورت اختلاف را زیر خط دار خط یک چیز: که مطابق با دولت مشاوره بود یا داوطلبانه و امن عمدتا توسط جمعی از فشار است.

بهداشت و COVID-19

بنابراین آنچه که برای محاسبه بسیار بالا درجه رعایت بهداشت عمومی مشاوره?

احساس من این است که این کمپین ترغیب موفق بود چرا که از آن ساخته شده بود در تعدادی از عناصر جامد یکی از آنها که بهداشت شخصی. تایلند بسیار گلاب آگاه است. غیر تایلند به سرعت متوجه است که یکی از چیزهایی که هرگز نشانی از این است که وارد یک خانه بدون مصرف کردن کفش. بسیاری تایلند مطمئن شوید که به تغییر لباس و روزانه را در حداقل دو دوش یک روز چیزی یاد گرفتم از تجربه شخصی من دیر همسر بودن ، علاوه بر این از غیر رسمی نظارت بهداشتی این شیوه نه تنها به طبقه فوقانی و یا وسط کلاس شیوه اما گسترش به تمام گروه های اجتماعی از جمله مردم در مناطق روستایی است.

فرهنگی منتقل بهداشتی و شیوه های اشتراکی اجرا به دولت مشاوره نیست کل داستان ، چه بوده است گفت: تا کنون ممکن است این تصور از یک دنباله جامعه مشخص شده با درجه بالایی از اجماع. در واقع تایلند یک جامعه آشفته اجاره توسط مناقشه های اجتماعی است. عظیم تظاهرات خیابانی مشخص شده این دوره از حدود سال 2004 تا 2014 به عنوان populists و محافظه کاران تلاش برای کنترل سیاسی کشور است. امروز یک نظامی تحت سلطه pro-royalist, دولت, قوانین, اما درگیری است که به مراتب از سطح. این تاریخ اجتماعی جنگ باعث می شود که درجه بالایی از اجماع در زمینه بهداشت عمومی و حتی بیشتر قابل توجه است. در واقع بهداشت عمومی یکی از چند غیر سیاسی حوزه های زندگی اجتماعی و بهداشت عمومی مقامات لذت بردن از یک درجه از اعتماد و اعتماد به نفس است که دیگر مقامات دولت – و قطعا با مشخصات بالا رهبران سیاسی – ندارد.

اجماع بر بهداشت عمومی بود که همیشه وجود دارد. آن را برخاسته از تعدادی از کمپین سلامت عمومی که موفق بودند چرا که آنها دیده اند و نه به عنوان تحمیل شده از بالا اما درگیر پر انرژی مشارکت جامعه مدنی است. این کشور COVID-19 موفقیت ساخته شد در این رکورد از همکاری بین مقامات بهداشت عمومی و جامعه مدنی است که می رود از 50 سال است. زمانی که COVID-19 به نظر می رسد در صحنه این رابطه اعتماد لگد در آشتی مردم به شخصی و اجتماعی و اقتصادی فداکاری که لازم باشد از آنها است. بدون این اعتماد بین جامعه مدنی و مقامات بهداشت عمومی این کشور نمی خواهد که دیده استقرار بیش از یک میلیون متعهد ایجاد کرد داوطلبان سلامت که نقش کلیدی در مهار گسترش ویروس.

شهروند-پشتیبانی از بهداشت عمومی نشانه

شده اند وجود دارد 4 نشانه در تاریخ این کشور از همکاری بین مقامات بهداشت عمومی و جامعه مدنی است.

برای اولین بار بود که یک خانواده موفق برنامه ریزی کمپین شاید موفق ترین در جهان است. در حالی که این دولت به رهبری کمپین موفقیت آن بود که با توجه به گسترده جامعه مدنی همکاری مبتنی بر سیستم بهداشت عمومی را فراهم جلوگیری از بارداری برای ملاقات به طور گسترده ای احساس نیاز برای خانواده های کوچکتر برای دفع فقر است. از سال 1970 تا سال 2010 تایلند نرخ رشد جمعیت کاهش یافت و به یک شخص 0.6% در مقایسه با 2.04% ثبت شده توسط فیلیپین یکی دیگر از جنوب شرقی کشور آسیایی که در تایلند است که اغلب در مقایسه با. تایلند در واقع یک جمعیت بزرگتر در سال 1970 از فیلیپین 36.9 میلیون به 35.9 میلیون اما با توجه به موفق در تنظيم خانواده در تایلند و انسدادی مخالفت با آن در فیلیپین از امید benighted نر کلیسای کاتولیک سلسله مراتب تایلند, جمعیت در حال حاضر در 69.6 میلیون تا سال 2020 در حالی که فیلیپین’ ballooned است و به 109.5 میلیون.

دوم نقطه عطفی بود Meechai Viravaidya این کمپین موفق به دریافت تایلندی کارگران جنسی به پوشیدن کاندوم برای جلوگیری از ایدز در 1990s معروف “100% کاندوم کمپین.” مانند خانواده برنامه ریزی کمپین این بود نه تحمیل شده از بالا. آن را وابسته به مشارکت داوطلبانه از کارگران جنسی که تحصیل کرده بودند توسط فعالان مردمی و با مشخصات بالا کمپین رسانه ای در عواقب نه نیاز مشتریان خود را به پوشیدن کاندوم. و مانند خانواده برنامه ریزی کمپین آن را یک موفقیت بزرگ بود با شیوع موارد حذف از 150000 نفر در سال 1991 به کمتر از 14,000 موارد در سال 2008. شیوع HIV در میان کارگران جنسی از فاحشه خانه ها در بانکوک کاهش یافته و به رقم 2.5% در این دوره است. به عنوان Meechai به شوخی به من گفت که در سال 2011 مصاحبه: “ما کارگران جنسی می دانید که آنها در خط مقدم مبارزه علیه ایدز و هنگامی که نبرد آنها با قرار دادن بر روی کلاه خود. ما کارگران جنسی بسیار امن هر چند من توصیه که شما بیرون رفتن در حال حاضر برای پیدا کردن.”

سوم بهداشت عمومی-جامعه مدنی در مبارزات انتخاباتی است که تا به حال یک اثر ماندگار بود ضد littering رانندگی در بانکوک رهبری Khunying Chodchoy Sophonpanich یک شخص مقتدر در جامعه-تبدیل-فعال. شناخته شده به عنوان “Tawiset” و یا سحر و جادو چشم کمپین آن را تبدیل بانکوک به یکی از آسیا تمیزترین شهرها و اخلاق از در نظر گرفتن مسئولیت و نه فقط برای فضای خصوصی اما برای فضای عمومی گسترش از طریق کل تایلند. آن را نیز به دست آورده شهرت یکی از معدود موفق ضد littering کمپین بین المللی. دوباره این تحمیل نمی شد از بالا, اما درگیر فعالان بسیج شهروندان کودکان مدرسه کسب و کار و رسانه ها. در واقع دولت در زمان صندلی عقب در این مبارزه است. هر چند از آن صورت گرفت بیش از 30 سال پیش مردم هنوز هم به یاد داشته باشید, صدای جرنگ جرنگ “Tawiset, tawiset.” زمانی که سالها پیش من از او پرسید که دلیل موفقیت این کمپین Chodchoy جواب داد: “بر خلاف دیگر ضد littering مبارزات سحر و جادو چشم مردم را نمی گوید چه باید بکنید, اما به دادگاه تجدید نظر به حس احترام به خود و احترام به همسایگان خود است.”

چهارمین بهداشت عمومی نقطه عطفی بود که کشور را به مراقبت های بهداشتی جهانی پوشش های ایجاد شده توسط دولت Thaksin Shinawatra در اوایل 2000s فراهم می کند که کیفیت و بسیار مقرون به صرفه مراقبت های بهداشتی به 98 درصد از مردم با صندوق های کشیده شده به طور کلی از مالیات بر درآمد. تایلندی سیستم به طور گسترده ای به عنوان یکی از موفق ترین در جهان بودن و اعتبار با کاهش مرگ و میر نوزادان کاهش روز بیمار و قرار دادن کیفیت مراقبت های پزشکی در دسترس فقرا. وجود دارد صف های طولانی هر روز در بیمارستان های دولتی مانند دانشگاه Chulalongkorn بیمارستان اما مردم فقیر در حال حاضر به صبر کنید از سرویس تحویل داده است که از لحاظ کیفی بهتر از آن ارائه شده در بسیاری از بیمارستان های خصوصی می گویند بسیاری از تحلیلگران.

با توجه به یک نفر من مصاحبه جهانی نظام سلامت “است که احتمالا به همین دلیل Thaksin باقی مانده است بسیار محبوب در میان شهری و روستایی فقیر به طوری که اگر واقعا انتخابات آزاد بودند مجاز خود را دائم اکثریت.” آیا این مشاهده درست است یا نه واقعیت این است که 18 سال جهانی بهداشت برنامه تبدیل شده است و سنگ بنای آن رابطه اعتماد بين نظام سلامت و مردم است که به بازی آمد که COVID-19 روی صحنه آمد. “مردم دیگر خاموش با هزینه کمک های پزشکی” یک بازرگان به من گفت. “آنها دریغ نکنید به دنبال کمک از پزشکان اگر آنها احساس آنها پایین آمدن با COVID-19.”

برای مطمئن شود, اجباری اقدامات شده اند وجود ندارد و در طول مستند دوره با برخی از افراد دستگیر و تحت تعقیب و یا تهدید به دستگیری تحت قوانین و بخشنامه ها که شامل دولت فرمان اضطراری برای مقابله با COVID-19. به گفته های اخیر سازمان عفو بین الملل در گزارش 3 فعالان شده اند تحت تعقیب خود را برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز در حالی که چندین سازمان به مناسبت ششمین سالگرد مارس 2014 کودتا علیه برپا شد گزارش مورد آزار و اذیت. این گزارش همچنین با اشاره به بازداشت و کیفرخواست از یک هنرمند که posted on Facebook که هیچ یک از چک های بهداشتی در بانکوک Suvarnabhumi Airport پس از ورود او در ماه مارس است. بعید است که این وقایع ساخته شده در کمک به کمپین موفق در برابر این بیماری همه گیر. در واقع با تبلیغاتی گسترده آنها بدستآمده از آن است که بیشتر احتمال دارد که آنها detracted از مقامات بهداشت عمومی’ تلاش برای ایجاد وحدت ملی در برابر COVID-19.

تایلندی ‘دستور’

پس چه شد این دستور برای تایلند موفقیت در مهار COVID-19? آن یکی بود یکی نبود استبدادی سیاستمداران دیکته از بالا و شلاق مردم در راستای اقدامات سرکوبگر. تا حد زیادی سیاسی رهبری بود بیهوده.

فرهنگی منتقل هنجارهای بهداشت شخصی بودند که یکی از مواد تشکیل دهنده. اما آنچه که واقعا تفاوت بود رعایت داوطلبانه شهروندان و خدمات داوطلبانه از صدها نفر از هزاران نفر از مردمی بهداشت عمومی فعالان ساخته شده است که در سابقه موفق کمپین سلامت عمومی و نهادهایی که در تاسیس شد همکاری بین مقامات بهداشت عمومی و جامعه مدنی است. درس تایلند برای جهان است که در نظام سلامت با محبوب مشروعیت واقعا باعث تفاوت در زمان بحران. – Rappler.com

والدن بللو اصلی نویسنده از یک سیامی تراژدی: توسعه و فروپاشی مدرن در تایلند (London: Zed, 1998) در کتاب اقتصاد سیاسی تایلندی نسخه آن استفاده می شود به عنوان یک متن در برخی از کشور دانشگاه های پیشرو.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıhipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000aviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis