BLUEDOT FOUNDER. Dr. Kamran Khan, founder and chief executive of Toronto-based BlueDot poses during an interview at his office in Toronto, Canada on February 14, 2020. Photo by Jorge Uzon/AFP

BLUEDOT موسس. دکتر کامران خان موسس و مدیر اجرایی تورنتو مبتنی بر BlueDot به شمار طی مصاحبه ای در دفتر کار خود در تورنتو کانادا در 14 فوریه سال 2020 است. عکس توسط Jorge Uzon/AFP

تورنتو – در سواحل دریاچه انتاریو, کانادا راه اندازی مطرح شده یکی از اولین هشدار در مورد خطر ناشی از رمز و راز ویروس پدید آمده است که در شهر ووهان. چگونه آن را انجام داد آن را انجام دهید ؟ هوش مصنوعی.

BlueDot توسعه یک الگوریتم است که می تواند به غربال کردن از طریق صدها نفر از هزاران نفر از اخبار یک روز همراه با هوا و ترافیک اطلاعات به منظور شناسایی و نظارت بر گسترش بیماری های عفونی.

آن را با ارسال یک هشدار به مشتریان در دسامبر 31 مورد جدید شیوع کروناویروس – چند روز قبل از عمده مقامات بهداشت عمومی ساخته شده بیانیه های رسمی.

BlueDot است که در تورنتو نیز به درستی پیش بینی کرد این کشور که در آن خطر سرایت بود حاد.

“چه ما در حال تلاش برای انجام دهید این است که واقعا به مرزهای – با استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل و فناوری به نگه داشتن در حال حرکت سریع تر” شرکت بنیانگذار کامران خان به خبرگزاری فرانسه گفت در یک مصاحبه.

“در نهایت زمانی که شما در حال برخورد با یک شیوع زمان و زمان بندی همه چیز است.”

49 ساله Khan, متخصص اپیدمیولوژی آموزش برای اولین بار تا به حال این ایده برای راه اندازی BlueDot پس از شیوع بیماری سارس از 2002-03.

در آن زمان خان یک پزشک متخصص در بیماری های عفونی در بیمارستان تورنتو. او به تماشای بی اراده به عنوان بیماری چپ 44 نفر مرده در کانادا بزرگترین شهر.

“تعدادی از کارکنان مراقبت های بهداشتی آلوده شدند از جمله یکی از همکاران من. ما تا به حال تعدادی از کارکنان مراقبت های بهداشتی که درگذشت,” او گفت:.

“این واقعا یک چشم باز تجربه و انگیزه همه چیز را که ما انجام می دهیم در BlueDot.”

65 زبان 150 بیماری

در سال 2014 خان راه اندازی BlueDot که در حال حاضر 40 کارکنان-یک تیم از پزشکان و دامپزشکان اپیدیولوژی اطلاعات دانشمندان و توسعه دهندگان نرم افزار.

با هم, آنها thrashed زمان واقعی هشدار سیستم مبتنی بر پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین.

هر 15 دقیقه حدود ساعت, شرکت الگوریتم اسکن و گزارش های رسمی و حرفه ای مرجع تخصصی و منابع خبری آنلاین, جستجو برای کلمات کلیدی و عبارات.

این می تواند خواندن متن در 65 زبان و می توانید پیگیری از 150 نوع مختلف از بیماری است.

“تماس با ما آن را سوزن در انبار کاه” خان می گوید.

“وجود دارد یک مقدار عظیم از داده ها و دستگاه پیدا کردن سوزن و ارائه آن به انسان کارشناسان” که پس از بررسی آن و قطار ماشین به درک در صورتی که اطلاعات مربوط به یک تهدید واقعی.

اگر آن را معتبر آن است که منگنه شده به یک پایگاه داده است که تجزیه و تحلیل محل وقوع نزدیکی فرودگاه و هوایی تجاری برنامه های سفر سفر از سراسر جهان است.

آب و هوا اطلاعات ملی سلامت سیستم پایگاه داده و حتی حضور پشه ها و یا حیوانات است که انتقال بیماری به انسان نیز در نظر گرفته شود.

هنگامی که تجزیه و تحلیل کامل است BlueDot می فرستد هشدار به مشتریان خود – سازمان های دولتی, شرکت های هواپیمایی, بیمارستان ها – که در آن اکثریت کسانی که مسافران خطوط هوایی ممکن است زمین.

هدف این است که به مقامات اجازه می دهد برای آماده شدن برای بدترین: عمده شیوع بیماری.

عناصر ‘مشابه’ به سارس

بنابراین در 31 دسامبر در اوایل صبح BlueDot سیستم برداشت یک مقاله در ماندارین که 27 نفر مبتلا به پنومونی همه مربوط به یک بازار در ووهان.

این ویروس هنوز مشخص نشده اما BlueDot الگوریتم ذکر دو عبارات کلیدی: “ذات الریه” و “علت ناشناخته است.”

در ساعت 10:00 am, اولین هشدار بیرون رفت و به مشتریان به ویژه در آسیا است.

“در حالی که ما نمی دانیم که این رفتن به تبدیل شدن به یک global outbreak ما می دانیم که آن را به حال مواد خاصی است که شبیه به آنچه که ما در طول سارس” خان توضیح داد.

BlueDot نیز قادر به پیش بینی است که این ویروس در معرض خطر گسترش از ووهان به بانکوک تایپه و سنگاپور و توکیو و هنگ کنگ است.

همه آن مکان را از موارد گزارش شده از رمان coronavirus که به کشته شدن 2000 نفر تقریبا همه آنها در چین است.

BlueDot در حال حاضر پر در درپوش آن: در سال 2016 آن را پیش بینی گسترش Zika از برزیل به جنوب فلوریدا.

“این ویروس ها پیچیده هستند و این بیماری پیچیده است اما ما به طور مداوم فشار پاکت در یادگیری از هر یک از این شیوع” خان گفت. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im