مانیل فیلیپین – این لایحه که قانونی 100% مالکیت خارجی از خدمات عمومی در فیلیپین ممکن است تصویب توسط مجلساما چندین رتبه بندی قانونگذاران به شدت مخالف آنچه که آنها به عنوان یک “ضد فیلیپینی” اندازه گیری.

خانه رهبر اقلیت Bienvenido Abante Jr ارشد و معاون رهبر اکثریت عیسی Crispin Remulla هر دو رای دادند نه به خانه بیل (HB) شماره 78 در سه شنبه, مارس 10, گفت که آن را نقض قانون اساسی 1987.

“نه تنها خانه بیل 78 خلاف قانون اساسی است; همچنین ضد فیلیپینی…. خانه بیل 78 زیانی بزرگ به مردم فیلیپین,” Abante گفت: به عنوان او در توضیح مخالفت خود را اندازه گیری.

او سپس با اشاره به سال 1997 حکم دادگاه عالی در قدرت ملی شرکت در مقابل دادگاه تجدید نظر مورد که در آن قضات تعریف یک ابزار عمومی به عنوان “کسب و کار و یا خدمات درگیر در به طور منظم عرضه عمومی با برخی از کالا و یا خدمات عمومی و در نتیجه مانند آب و برق و گاز و حمل و نقل و تلفن یا تلگراف خدمات.”

“می توانید کنگره سرنگونی یک دادگاه عالی تفسیر قانون اساسی ؟ … استفاده عمومی مترادف است با منافع عمومی است. درست معیار که به قضاوت شخصیت از استفاده این است که آیا مردم ممکن است لذت بردن از آن را با حق و یا تنها با اجازه” Abante گفت.

در صورت تصویب به صورت قانون HB شماره 78 را اصلاح مشترک المنافع قانون شماره 146 و یا خدمات عمومی عمل به تمایز بین چگونه خدمات عمومی و خدمات عمومی تعریف شده است. اندازه گیری نیز برگ از 60-40 قانون اساسی قانون در مالکیت خارجی.

تحت HB, شماره 78, خدمات عمومی کسانی هستند که “غیر rivalrous یا آغشته با منافع عمومی” مانند:

 • دریایی تعمیرگاه
 • اسکله یا بارانداز
 • کانال
 • بازار عمومی
 • سیستم آبیاری
 • گاز
 • الکتریکی نور
 • حرارت و قدرت
 • تامین آب و برق
 • نفت
 • فاضلاب سیستم
 • ارتباطات از راه دور سیستم
 • سیم و یا بی سیم و سیستم های ارتباطی

HB شماره 78 سپس محدودیت تعریف عام المنفعه به هر شخص یا نهاد است که در عمل مدیریت و یا کنترل برای استفاده عمومی توزیع برق, انتقال برق, آب, خط لوله توزیع و فاضلاب خط لوله است.

این مقررات هستند که بر خلاف بند 11 ماده دوازدهم از سال 1987 قانون اساسی که ذخایر مالکیت عملیات کنترل و مدیریت خدمات عمومی به شهروندان فیلیپینی و یا به شرکت ها و یا انجمن ها و حداقل 60 درصد از سهام سرمایه باید متعلق به فیلیپینی.

برای Remulla از تدوین کنندگان قانون اساسی می خواستم برای محافظت از چیزهایی است که باید به طور انحصاری بود لذت می برد توسط فیلیپینی در عین حال HB شماره 78 در حال حاضر بوده است.

“Isang ehemplo: telepono در اینترنت. ‘Di ba نمی ang telepono نیست اینترنت ang siyang umookupa sa buhay natin, ملا sa paggising, ‘مطالعه tayo ay nagbabasa, ‘مطالعه tayo كه tumitingin sa mga تحقیقات, ‘مطالعه tayo كه tumitingin sa balita? Ngunit ano’ng nangyari? Ngayon ذوق nating ibigay ang mga bagay na ito sa mga dayuhan,” در کاویته 7 منطقه کنگره گفت.

(یک مثال: تلفن و اینترنت. نه تلفن و اینترنت از چیزهایی که اشغال زندگی ما از زمان ما تا زمانی که ما در انجام تحقیقات و خواندن خبر ؟ اما آنچه اتفاق افتاده است در حال حاضر ؟ در حال حاضر ما می خواهیم به این چیزها را به خارجی ها.)

“سانا po mag-isip-isip po tayo. هندی ito ang solusyon sa ating problemang اضطراب سخت و ناگهانی-ekonomiya,” او اضافه شده است.

(من امیدوارم که ما فکر می کنم این طریق. این راه حل را برای ما مشکلات اقتصادی است.)

خانه اقتصادی رئیس کمیته امور شارون Garin که حمایت مالی این لایحه در مجمع عمومی قبلا گفت: HB شماره 78 کمک خواهد کرد بهبود “وضعیت اسفناک” از فیلیپین’ خدمات عمومی با دادن راه گریز بیشتر برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im