مجلس ایران با نمایندگان مجلس باز پرس و جو به اجرای قانون استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین

جمهوری خواهان از کمیته قضایی مجلس باز پرس و جو به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین توسط دولت و اجرای قانون محلی با توجه به نامه های به دست آمده بار عصر.

یک گروه از 14 قانونگذاران گذراند یک جفت از حروف به بخش عدالت (pdf) و امنیت (pdf) on May 13 درخواست اطلاعات در مورد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ساخته شده توسط Da جیانگ نوآوری (DJI) یک شرکت چینی است که حساب برای نزدیک به 80 درصد از هواپیماهای بدون سرنشین در ایالات متحده فروخته شده.

هفته قبل برخی نمایندگان مجلس مطرح آلارم خبری از DJI loaning 100 هواپیماهای بدون سرنشین به اجرای قانون محلی اشخاص برای کمک به اجرای, اجتماعی, فاصله, قوانین, در میان همه گیر CCP (دیروز), ویروس, معمولا شناخته شده به عنوان coronavirus.

تعدادی از آژانس های فدرال در حال حاضر ممنوع و یا هشدار علیه استفاده از DJI هواپیماهای بدون سرنشین در سوء ظن است که این دستگاه ممکن است ارسال زیرساخت های حیاتی و اجرای قانون داده به چینی رژیم کمونیستی. همانطور که از ماه مارس این سال حدود 1,100 دولت و سازمان های محلی تا به حال حداقل یک DJI هواپیماهای بدون سرنشین در ناوگان خود را با توجه به مطالعه انجام شده توسط کالج بارد حسابداری برای حدود 90 درصد از هواپیماهای بدون سرنشین در حال استفاده توسط دولت و مقامات محلی.

“اگر چه فدرال و سازمان های اجرای قانون هشدار داده اند از پتانسیل امنیت اطلاعات با نگرانی DJI هواپیماهای بدون سرنشین از آن است که روشن نیست که آیا دولت های محلی و سازمان های اجرای قانون به طور کامل آگاه از این مسائل” این نامه از ایران با نمایندگان دولت است.

کمیته دموکراتیک رئیس Rep. Jerrold Nadler (D-n. y.) او را در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

قانونگذاران خواسته وزارت دادگستری به ارائه یک لیست از دولت و سازمان های اجرای قانون محلی که با دریافت بودجه برای خرید DJI هواپیماهای بدون سرنشین پس Jan. 1, 2017. این نامه می پرسد چه سیاست ها و روش های در محل برای خرید است و اینکه آیا هر گونه محدودیت و معافیت اعمال می شود. قانونگذاران به دنبال به یاد بگیرند که آیا نگرانی در مورد DJI هواپیماهای بدون سرنشین را در وزارت عدلیه (DOJ) گروه کاری در سیستم های هوایی بدون سرنشین.

نمایندگان مجلس نیز پرسید که آیا DOJ نظارت بر DJI همه گیر هواپیماهای بدون سرنشین برنامه وام. DJI بزرگترین مصرف کننده هواپیماهای بدون سرنشین تولید کننده فرستاده 100 از هواپیماهای بدون سرنشین خود را به پلیس و سازمان امنیت عمومی در 22 متحده است. DJI مصرفی دستگاه های ارسال سیاهههای مربوط به پرواز و تصویری و صوتی به آن سرور به طور پیش فرض. یک فرد با استفاده از آنها را به حرکت به یک سری از گزینه ها برای خاموش کردن مجموعه داده ها.

معاون رییس پلیس الیزابت نیوجرسی گفت: بار عصر که گروه هنوز هم با استفاده از یک جفت از Mavic 2 هواپیماهای بدون سرنشین قرض داده توسط DJI.

“اداره پلیس آگاهی از اتهام نقض داده و اقدامات احتیاطی مناسب در محل هستند” Giacomo Sacca معاون رئیس گفت: در بیانیه ای به بار عصر.

ارتش مهاجرت و گمرک, سازمان وزارت امنیت داخلی و وزارت کشور (DOI) گرفته اند و تمام مراحل را به هشدار می دهند در برابر و یا آشکار ممنوعیت استفاده از DJI را هواپیماهای بدون سرنشین است. در ضمن اخیر گزارش تحقیقی توسط بلومبرگ ادعا می کند که DJI مشغول به کار به طور مستقیم با رژیم کمونیستی در پروژه های سوال برانگیز.

ارتش ایالات متحده به نظر می رسد به استفاده از این دستگاه حداقل تا مرداد سال 2017, زمانی که هواپیماهای بدون سرنشین ممنوع شد “با توجه به افزایش آگاهی سایبری آسیب پذیری های مرتبط با محصولات DJI.” در آن زمان DJI هواپیماهای بدون سرنشین بودند به طور گسترده استفاده می شود off-the-shelf هوایی بدون سرنشین دستگاه در ارتش.

این تحقیقات امنیت داخلی در لس آنجلس هشدار داد در یک بولتن (pdf) در سال گذشته که “زیرساخت های حیاتی و اجرای قانون اشخاص با استفاده از DJI سیستم های جمع آوری حساس هوش است که دولت چین می تواند با استفاده از رفتار فیزیکی یا حملات سایبری علیه ایالات متحده و جمعیت آن است.”

وزارت امنیت داخلی منتشر مشابه اطلاع در ماه مه سال 2019 هشدار داد که مقامات ایالات متحده باید “قوی نگرانی در مورد هر محصول فن آوری که آمریکا داده به قلمرو یک دولت استبدادی است که مجوز آن سرویس های اطلاعاتی به دسترسی نامحدود به آن داده و یا در غیر این صورت نقض حقوق بشر که دسترسی به” رویترز گزارش داد.

این DOI به طور رسمی پایه آن ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین در اوایل این سال به جز ماموریت های اورژانس. گروه متوجه نمی تنها DJI, هواپیماهای بدون سرنشین, اگر چه سخنگوی گفت وال استریت ژورنال سه ماه قبل از آن که پایه بود که در پاسخ به نگرانی های امنیت ملی در سراسر چینی ساخته شده هواپیماهای بدون سرنشین است. قبل از پایه های DOI پاک کرده بود DJI را “دولت edition” هواپیماهای بدون سرنشین در سال 2019 پس از مطالعه گسترده.

یک مقام آشنا با پایه از DOI ناوگان گفت: عصر بار است که وزیر کشور دیوید برنارد مبتنی ناوگان پس از دریافت “طبقه بندی جلسات در نگرانی های امنیتی مربوط به ما ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین.”

“در حال حاضر ما در حال کار دست در دست با کارشناسان در شاخه های اجرایی به هماهنگی کامل ارزیابی برخی از DOI هواپیماهای بدون سرنشین و اسکن برای هر بالقوه امنیت ملی تهدید” رسمی گفت.

در علاوه بر این به نگرانی های ابراز شده توسط سازمان های فدرال, DJI سرورهای بودند با موفقیت دیده cybersecurity شکارچیان فضل در اواخر 2017. یک شکارچی مستند (pdf) دسترسی به DJI داده های جمع آوری شده از ارتش ایالات متحده و کپی از گذرنامه و گواهینامه رانندگی و دیگر اطلاعات حساس است.

پس از گزارش شروع DJI از اتاق خوابگاه خود را, شرکت, موسس, فرانک وانگ led شرکت به سلطه جهانی از مصرف کننده هواپیماهای بدون سرنشین در بازار است. DJI در حال حاضر دارای 70 درصد از بازار با توجه به یک شرکت تخمین می زنند.

شرکت های بزرگ در چین نمی تواند وجود داشته باشد به طور مستقل از CCP که به صورت قانونی و یا عملا نامحدود دسترسی به هر شرکت و منابع. DJI سیاست حفظ حریم خصوصی در اطراف این نقطه است که به خصوص مبهم بیان کرد که این شرکت می توانید به اشتراک گذاری داده های کاربر “مطابق با قوانین قابل اجرا است.”

DJI نمی پاسخ به یک درخواست توسط Epoch Times نظر. این شرکت قبلا گفته ادعا می کند که آن را “به طور معمول” سهام داده ها با مقامات در چین هستند “غلط است.” بیانیه ای که به ویژه اجتناب از پرداختن به اینکه آیا DJI دارای داده های مشترک با مقامات چینی در یک روز غیر معمول بر اساس.

DJI علنا اظهار داشت: در یک پس-حذف آزادی مطبوعات در سال 2017 که این همکاری با اداره امنیت سین کیانگ که شناخته شده است برای آزار و اذیت مسلمانان اویغور و پزشکان فالون گونگ.

DJI با قابلیت های اطراف تشخیص و ردیابی هواپیماهای بدون سرنشین که تکان دهنده است. این شرکت در حال حاضر بازار یک سیستم به نام AeroScope که “قادر به شناسایی اکثریت قریب به اتفاق از محبوب هواپیماهای بدون سرنشین در بازار امروز با نظارت و تجزیه و تحلیل خود را به سیگنال های الکترونیکی برای به دست آوردن اطلاعات حیاتی است.”

با توجه به بلومبرگ وانگ حال ایجاد یک سیستم شبیه به AeroScope برای رژیم کمونیستی در چین است. سیستم گزارش اجازه می دهد تا مقامات را برای ردیابی هر گونه هواپیماهای بدون سرنشین برای خود صاحب تلفن همراه است. DJI نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد بلومبرگ گزارش.

دنبال ایوان در توییتر: @ivanpentchoukov

tinyurlis.gdulvis.netshrtco.de