توقف مسلمان در حج بیش ویروس به ارمغان می آورد در سراسر جهان ترس

نوار غزه (AP) — سال Ibrahim al-Dabba شده است صرفه جویی در پول به عمره مفرده به اسلام مقدس ترین سایت در عربستان سعودی است که برای بسیاری از فلسطینی ها تنها راه برای ترک فقیر و جدا شده غزه ،

او با ثبت نام یک آژانس گردشگری در ماه سپتامبر به امید سفر ماه آینده. اما در روز پنج شنبه عربستان مقامات گام بی سابقه ای از توقف سفر حج بیش از شیوع ویروس است که آلوده بیش از 82,000 مردم در سراسر جهان و ایجاد بیش از 2800 مرگ و میر.

تصمیم گیری در نهایت می تواند نیروی میلیون ها نفر از مسلمانان سراسر جهان برای به تعویق انداختن یا لغو یک سفر است که بسیاری از آنها مشتاقانه در انتظار برای سال. شیوع این بیماری به طور بالقوه می تواند تاثیر بسیار بزرگتر سالانه حج مجموعه ای برای شروع در اواخر ماه جولای.

برای 2 میلیون فلسطینی در غزه را عربستان تصمیم می بندد یکی از آخرین راه برای خروج از نوار ساحلی باریک است که حکومت اسلامی, گروه شبه نظامی حماس و محاصره توسط اسرائیل و مصر از سال 2007. محاصره همراه با سه جنگ و بی شماری در درگیری بین شبه نظامیان فلسطینی و اسرائیل را ویران کرده است اقتصاد محلی و باعث ناامیدی گسترده.

عمره مفرده از غزه شروع می شود در حدود $1,300, مبلغ زیادی در یک خاک با 50 درصد بیکاری است. برخی از ساکنان غزه فروش طلا و جواهر و یا ملک برای آن پرداخت.

“ما زندانی در غزه و برای ما بازدید از مکه و مدینه احساس می کند مانند یک زندانی دریافت بازدید از خانواده” گفت: al-Dabba که امیدوار بود به ترک با دو خواهر خود در 8 مارس. “وجود ما آزادی تمام سرکوب در درون ما.”

تبلیغات

یک زن که شناسایی خودش را به عنوان ام خلیل قرار بود به سفر به خارج با همان گروه شده است و مشتاقانه در انتظار سفر حج برای بیش از یک سال است. اما در روز پنج شنبه او شتافت به آژانس های مسافرتی برای دریافت پول خود را به عقب.

“ما نمی ترسم از این ویروس به دلیل هیچ کس می میرد کوتاه از بخت عمر” او گفت:. “اما پس از تعلیق همه چیز را به توقف آمد و ما احساس غم انگیز است.”

درد از دست رفته در زیارت است بخصوص در غزه است اما به اشتراک گذاشته شده توسط مسلمانان در سراسر جهان است.

برخی از پژمرده شدن برای سال در لیست انتظار برای شرکت در این بزرگتر حج است که همه مسلمانان هستند و نیاز به یک بار در زندگی خود را اگر آنها قادر است. برای بسیاری کمتر عمره مفرده که می تواند ساخته شده در طول سال است این تنها فرصت برای راه رفتن در قدم به قدم از حضرت محمد و دایره سیاه و سفید به شکل مکعب کعبه از جنش سایت در اسلام.

سرخوردگی آب پز را بیش از, در فرودگاه بین المللی قاهره در مصر که در آن هزاران نفر از زائران آماده شده بود به ترک. مقامات فرودگاه گفت: نیروهای امنیتی تا به حال را در تقویت و احداث موانع در ترمینال به عقب نگه دارید عصبانی مسافران است. مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به کوتاهی رسانه ها.

در اندونزی, جهان, پرجمعیت ترین ملت های مسلمان هزاران نفر از زائران مجبور شدند برای به تعویق انداختن یا لغو سفرهای خود را در آخرین لحظه.

تبلیغات

Achmad warsito می, یکی از بسیاری از مسافران ریشه در جاکارتا Soekarno-Hatta فرودگاه بین المللی گفت: زیارت شده بود و مدتها در انتظار سفر برای او و خانواده اش.

“هیچ واژه ای نمی تواند توصیف چگونه من احساس می کنم امروز است,” او گفت:. “ما بسیار غمگین و نا امید است.”

Yado Yarismano فرودگاه گفت بیش از 2,700 اندونزی زائران قادر به پرواز از جاکارتا در روز پنج شنبه به تنهایی. او گفت: بیش از 1100 نفر دیگر باقی مانده بودند سرگردان در مسیر به عربستان سعودی در فرودگاه ها در مالزی و سنگاپور.

اندونزی خواسته است به معاف از تعلیق به دلیل آن است نه گزارش هر گونه عفونت و اگر شده اند وجود دارد موارد مشکوک. آن را حتی از احضار سفیر عربستان به فشار مورد آن است.

این ویروس به سرعت در حال گسترش با تایید موارد در 50 کشور جهان در شش قاره.

آن را نسبتا به راحتی از فردی به فرد و حامل می تواند روز بدون نشان دادن هر گونه علائم کمک به گسترش سریع آن است. اجازه می دهد هزاران نفر از زائران از تمام نقاط جهان برای جمع آوری در فضاهای شلوغ برای چند روز قبل از بازگشت به خانه را در معرض خطر تسریع گسترش این بیماری است.

این ممنوعیت را اعمال عمده هزینه های خود را در فرم خالی هتل ها و کسب و کار در شهرهای مقدس مکه و مدینه. بسیاری از آژانس های مسافرتی در کشورهای مسلمان برخورد انحصاری با زائران و به احتمال زیاد به ضربه اصلی. لغو پنج روز حج که سالانه جذب بیش از 2 میلیون نفر خواهد بود حتی بیشتر زمین شناسی.

در این میان برخی از زائران در زمان ممنوعیت در گشاد گشاد راه رفتن و گفت: آنها بیش از حد می ترسم به هر حال.

“ما ترس از این سفر به دلیل گسترش این بیماری است.”گفت: Alaa Hamarneh زندگی می کند که در اردن پایتخت عمان شد و قرار است به کشتی سوار در عمره در مارس 3. “به هر حال به لطف خدا.”

___

کراس گزارش از اورشلیم. آسوشیتد پرس نویسندگان Niniek Karmini در جاکارتا و عمر Akour در عمان, اردن کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im