لندن (AP) — هری گرگ ئه سابق منچستر یونایتد goalkeepercalled thea “قهرمان مونیخ” برای نجات دو هم تیمی و همچنین به عنوان یک کودک و مادر باردار از سوختن بدنه در سال 1958 فاجعه هوایی که به کشته شدن 23 نفر شده است. او 87.

گرگ درگذشت مسالمت آمیز در یک بیمارستان, احاطه شده توسط خانواده های هری گرگ بنیاد روز دوشنبه گفت:.

سابق ایرلند شمالی, بین المللی, گرگ صرف نه سال با منچستر یونایتد پس از پیوستن به جهان گران ترین دروازه بان در سال 1957. او با بازی 247 بار برای این باشگاه از جمله در پیروزی در جام حذفی برابر شفیلد ونزدی 13 روز پس از سقوط هوا در فوریه سال 1958.

این تیم بازگشت از جام اروپا بازی زمانی که هواپیما سقوط کرد و پس از سوختگیری در مونیخ. گرگ فرار خرابه اما بازگشت هر دو به کمک هم تیمی های بابی چارلتون و دنیس Viollet و سپس 20-ماه-پیر دختر و او را به شدت مجروح مادر.

هشت ایالات بازیکنان کشته در فاجعه است.

“او همیشه به یاد آنچه که او انجام داد در مونیخ” چارلتون به نقل از به نقل از بی بی سی “اما در بالا از آن او واقعا دروازه بان بزرگ است.”

در زندگینامه خود به نام “هری بازی” گرگ گفت: فاجعه هوایی مونیخ “تاسیس هویت من” اما “بد نامی است در یک قیمت می آیند.”

تبلیغات

“برای مونیخ به بازیگران سایه زندگی من است که من در بر داشت دشوار است برای برطرف کردن,” او نوشت.

ایالات گفت: آن را با “عمیق ترین غم و اندوه” که این باشگاه یاد گرفتم از گرگ مرگ است.

“نه تنها گرگ زنده ماندن Munich air disaster” ایالات گفت: “اما او نیز بازگشت به هواپیما برای نجات هم تیمی ها و دیگر مسافران در یک اقدام باور نکردنی شجاعت است.

“او در بازی برگشت در عرض چند هفته و تا به حال یک حرفه.”

گرگ اما هرگز موفق به کسب یک مدال با ایالات صدمه داشتن حکومت او از سال 1963 جام حذفی نهایی و محدود کردن حضور خود را در دو عنوان برنده مبارزات انتخاباتی.

او را ترک اولدترافورد برای یک طلسم مختصر در استوک قبل از underwhelming مدیریتی حرفه ای, زمانی که او مسئول شروزبری, سوانسی, کرو و کارلایل.

تبلیغات

گرگ بازی های برگزار شده 25 بار برای ایرلند شمالی از جمله در سال 1958 جام جهانی, زمانی که او انتخاب شده به عنوان بهترین دروازه بان این رقابت است.

زمانی که ویندسور پارک در بلفاست رسما بازگشایی زیر توسعه در سال 2016 گرگ بود فراهم گرم در میدان شادی و سرور عمومی توسط طرفداران و همچنین ملاقات با قهرمان بوکس کارل Frampton و گلف باز Rory McIlroy.

چهار سال قبل از آن-ایالات مدیر الکس فرگوسن به ارمغان آورد تمام قدرت از تیم ملی به ویندسور پارک به صورت یک ایرلندی لیگ یازدهم به افتخار گرگ که حرفه ای در ایران به پایان رسید بدون گواهی نامه.

در برنامه های خود را یادداشت فرگوسن توصیف گرگ به عنوان “فراتر از افسانه ای” و “ترین تمایلی قهرمان است.”

گرگ اهدا شد اوبه در سال 2019 سال جدید افتخاری.

___

بیشتر AP فوتبال https://apnews.com/Soccer و https://twitter.com/AP_Sports

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im