نوه نویسنده جیمز جویس ” در فرانسه

لندن (AP) — استفن جویس, دروازه بان پدربزرگش James’ املاک و موضوع جشن شعر “Ecce Puer” درگذشت رئیس جمهور ایرلند می گوید. او 87.

جویس درگذشت Jan. 23 در خانه اش در Ile de Re یک جزیره در سواحل غرب فرانسه ایرلندی جمهور Michael Higgins گفت. عبور خود را مشخص شده بود در برابر اندازه گیری توسط کسانی که تحسین سرسختی خود در تامین امنیت و تمامیت پدربزرگ او کار می کنند و کسانی که bemoaned عدم همکاری با پژوهشگران علاقه مند به بررسی قوی ادبی شکل و خانواده اش.

او protectiveness خانواده داستان منعکس شد در یکی از مورد علاقه اش گفته: “من یک جویس نه Joycean.”

“او بی باک مدافع میراث پدربزرگش و حتی اگر بسیاری از کسانی که در معرض املاک و تنگی در رابطه با مجوز و هزینه های فعالانه ابراز تنفر آنها, Stephen بود اقدام به عنوان او آن را دیدم به رعایت پدربزرگ او میراث” از جیمز جویس مرکز در دوبلین در بیانیه ای گفت.

جویس اداره پدربزرگش املاک یک کار است که به او قدرت توانمند به خصوص تا زمانی که نویسنده کار آمد از کپی رایت. “اولیس” را به توجه داشته باشید اما یک مثال است که به طور گسترده ای به عنوان یک شاهکار است که تبدیل 20 قرن ادبیات.

این رمان را تحت تاثیر قرار بی شماری از نویسندگان از جمله ویلیام فاکنر, ساموئل بکت و ویلیام باروز. Joyceans هنوز جشن ژوئن 16 عنوان “Bloomsday,” مارک تاریخ لئوپولد بلوم ساخته شده خود را معروف داستانی اودیسه در اطراف دوبلین.

تبلیغات

“تعامل خود را با دانشگاهیان ناشران و هنرمندان و موسسات در سراسر جهان اغلب کبودی” کاترین McSharry معاون کتابخانه ملی ایرلند نوشت: در ایرلندی بار. “در طول سال او حاضر اجازه نقل قول از و یا استفاده از پدربزرگ خود کار را به تعداد زیادی از خلاق و علمی پروژه های, و حکایات و صاف و پوست کنده تماس های تلفنی با انتقال او مخالفت و امتناع افسانه ای بود.”

متولد بهمن. 15, 1932, استفن جویس بود پسر جورجو جویس و آمریکا هلن Kastor. او خود را صرف اولین سال در فرانسه هر چند جنگ جهانی دوم باعث شد خانواده به فرار به سوئیس. او مورد مطالعه در فیلیپس اندوور آکادمی در ایالات متحده و بعد از آن در دانشگاه هاروارد.

هر چند او در نظر گرفته زندگی به عنوان یک دیپلمات او در نهایت تبدیل به یک کارمند با سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. او ازدواج Solange جویس در سال 1958 با بکت خدمت به عنوان بهترین مرد McSharry گفت. زن و شوهر بودند با بسیاری از حساب های عمیقا متصل شده و او سوگواری او گذشت چند سال پیش.

“ما آخرین مکالمات وی با اشاره به چقدر او از دست رفته او” هیگینز گفت.

ایرلند رئیس جمهور نیز ساخته شده است یک نقطه از جمله متن شعر “Ecce Puer” — به معنای واقعی کلمه ترجمه از لاتین به عنوان “ببین پسر جوان” — در این بیانیه است. شعر جشن استفان تولد. این شامل معابر زیر:

آرام در گهواره

زندگی نهفته است.

ممکن است عشق و رحمت

Unclose چشم خود را!

جوان زندگی نفس

در شیشه ای;

جهان بود که

به تصویب می آید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im