کوالالامپور مالزی (AP) — همسر مالزی نخست وزیر سابق Najib Razak رفت و در دادگاه روز شنبه به اتهام فساد در همان دادگاه به عنوان شوهرش با بالا دادستان گفت: او در اختیار داشت نفوذ قابل توجهی با توجه به “خود راضی طبیعت است.”

اگر چه Rosmah منصور دارای هیچ پست رسمی معاون دادستان عمومی و انقلاب Gopal سری رم گفت که او “قرار می گیرد و خودش را در یک موقعیت که در آن او قادر به نفوذ در تصمیم گیری در بخش دولتی است.” شواهد نشان می دهد او “فعال توسط یک فاسد قصد” در تمام اوقات به دنبال و دریافت رشوه مربوط به 1.25 میلیارد ringgit ($303 میلیون) انرژی خورشیدی پروژه سری رم گفت.

“او اشغال هیچ موضع رسمی. اما او در اختیار داشت نفوذ قابل توجهی به دلیل از خود راضی طبیعت,” او گفت:.

Rosmah, 68, التماس کرد گناه نیست در سال گذشته به دو اتهام فساد مربوط به یک پروژه برای تامین و نصب انرژی خورشیدی پانل های در 369 مدارس در شرق ساراواک دولت در جزیره بورنئو. او متهم به درخواست رشوه از یک مدیر در Jepak منابع برای کمک به تامین امنیت قرارداد و دریافت در مجموع 6.5 میلیون ringgit (1.6 میلیون دلار) پول نقد.

وزارت آموزش و پرورش اعطا Jepak قرارداد بدون مناقصه باز. به طور جداگانه Rosmah نیز به اتهام laudering ثمن و فرار از پرداخت مالیات در چند میلیارد دلاری پیوند رسوایی که منجر به شوهرش تکان دهنده در انتخابات از دست دادن ممکن است 2018.

Rosmah صحبت نمی کنم به خبرنگاران در دادگاه که در آن شوهرش نجیب بود در حوض برای پیوند محاکمه در دادگاه در همان طبقه. در یک نقطه او به دادگاه برای حمایت از همسرش.

تبلیغات

سری رم گفت: Rosmah ملاقات دو مقام از Jepak از طریق یک جلسه مرتب توسط یکی از دستیاران سابق, Rizal منصور در او خانه ای در 2016. او گفت: Jepak رسمی آماده شد برای ارائه یک مبلغ زیادی پول به Rosmah برای کمک به او در قالب یک “سیاسی کمک مالی” ،

“متهم می دانستند که به اصطلاح” سیاسی اهدا شد به معنای به عنوان رشوه برای او. پرداخت مشروط او با استفاده از نفوذ خود برای به دست آوردن خورشیدی هیبریدی قرارداد” برای Jepak, Sri رم گفت.

او گفت: Rosmah تا به حال در ابتدا خواسته 17 درصد از ارزش پروژه و یا بیش از 200 میلیون ringgit ($58.5 میلیون) اما بعد از توافق را 187.5 میلیون ringgit ($45.4 میلیون) و یا 15 درصد از ارزش قرارداد.

“او با استفاده از ریزال منصور او را خواست و به مذاکره رشوه بود که پرداخت می شود به او” سری رم گفت. Rosmah داده شد 5 میلیون ringgit در نقدی که Jepak برنده قرارداد و دیگری 1.5 میلیون ringgit زمانی که Jepak دریافت پرداخت ها از سوی وزارت آموزش و پرورش ،

ریزال در ابتدا شارژ در کنار Rosmah اما دادستان اتهامات او در حرکت است که به احتمال زیاد او را به نوبه خود یک شاهد عینی پیگرد قانونی.

خشم بیش از فساد دولت منجر به مارس 9 انتخابات از دست دادن نجیب و ائتلاف طلوع اولین تغییر قدرت پس از استقلال مالزی از بریتانیا در سال 1957.

Rosmah را مجلل, شیوه زندگی انداخته بود به انظار عمومی پلیس پس از انجام حملات در خوابگاه همراه با خانواده اش. پلیس کشف و ضبط صدها جعبه Hermes Birkin handbags, 423, ساعت 14 کلاه پادشاهی و دیگر زیورآلات به همراه نقد تخمین زده می شود ارزش بیش از $267 میلیون. چندین سابق مقامات سطح بالا نیز به اتهام فساد است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im