تقاضای جهانی به دنبال عدالت پاسخ از پکن بیش از همه گیر رشد می کند

از دست دادن پدر و عمه به همه گیر شد و سورئال برای لورن Caggiano. آن را تمام رخ داده است ظرف دو هفته از بازگشت به نیویورک از یک عروسی در کانکتیکات قبل از مستند محدودیت.

مادر او برای اولین بار به نمایشگاه علائم پایین آمدن با یک تب در مارس 12. پس از دریافت مراقبت های اضطراری که در آن او آزمایش منفی برای گلودرد و شایع آنفولانزا او آزمایش COVID-19 و گفت: به خود جدا برای یک هفته.

در طول انزوا دوره Caggiano او به ارمغان آورد 83 ساله پدر به زندگی با خانواده اش در خارج از احتیاط. اما آن را در حال حاضر خیلی دیر است. چهار روز بعد پدرش از خواب بیدار شدم احساس اشتباه و ناخوشی.

“در برخی از نقطه, او نمی تواند حتی با قرار دادن یک پا در مقابل دیگر برای راه رفتن به حمام و او تنفس به شدت پس ما گفت:” خوب چیزی اشتباه است,'” Caggiano گفت: بار عصر.

Caggiano پدر به بیمارستان منتقل شد جایی که او در گذشت در تاریخ 28 مارس از COVID-19-عوارض مربوط. که تنها چند روز پس از او از دست عمه اش به همان بیماری است.

“من در بیمارستان از آنجا که ما اجازه نداشتند به, بدیهی است. من نمی بینم او را در یک تابوت از آنجا که ما نمی تواند باید از خواب بیدار شوید. ما نمی تواند چیزی,” او گفت:.

Caggiano بود که بیمار با تب به مدت 12 روز خودش است و در حال حاضر خواستار پاسخ در مورد چگونه ویروس پدید آمده است که در ووهان چین به سرعت ballooned به جهانی همه گیر.

او یکی از بسیاری از شاکیان که پیوست فلوریدا مستقر برمن قانون گروه کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام به دنبال خسارت از حزب کمونیست چین (CCP) بیش از دست زدن به آن از شیوع CCP ویروس, معمولا شناخته شده به عنوان رمان coronavirus.

“آنچه من به امید بیرون آمدن از آن است که برخی از پاسخگویی و برخی از وضوح و برخی از حقیقت برای دیدن آنچه که واقعا اتفاق افتاده است” Caggiano گفت. “و ببینید که چگونه در حال حرکت رو به جلو ما می تواند به جلوگیری از چنین چیزی. منظورم این است که جهان روشن شده آن گوش احمقانه است.”

مانند Caggiano بسیاری از آمریکایی ها باید پیوست مشابه کلاس اقدام پرونده های حقوقی در سراسر کشور به تقاضا پاسخ و غرامت بیش چینی رژیم نقش مهمی در گسترش ویروس. در ضمن در سراسر جهان خواستار پاسخگویی و پاسخ از رژیم نیز نصب.

حداقل شش کلاس اقدام دعاوی واصل شده اند توسط افراد و یا کسب و کار در ایالات متحده آمریکا دادگاه فدرال علیه نظام از جمله آنهایی که در فلوریدا و تگزاس و نوادا و کالیفرنیا. به طور کلی وکیل از میسوری و می سی سی پی را به ثبت جداگانه پرونده های حقوقی علیه رژیم چین به نمایندگی از کشورهای خود را با کشورهای دیگر ابراز علاقه در زیر کت و شلوار.

در سطح جهانی مشابه پرونده های حقوقی نیز واصل شده در ایتالیا و اسرائیل و نیجریه و مصر و آرژانتین.

بسیاری از کسانی که دعاوی ادعا می کنند که رژیم کمونیستی را الگوی سرکوب اطلاعات تهدید خبرچین و بد نمایش دادن شدت بیماری بین اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه تا به حال ایجاد یا کمک به گسترش این ویروس در نتیجه فراگیر انسانی و اقتصادی ویرانی.

قبلی گزارش عصر تایمز با استناد به تحقیق و مصاحبه با ووهان محلی و داخلی دولت گزارش داد که مقامات چینی شده است به طور قابل توجهی کم اهمیت جلوه دادن شدت شیوع. در همین حال برخی از کارشناسان حقوقی باید گفت که پکن به طور بالقوه می تواند برگزار شود از نظر قانونی مسئول تحت قوانین بین المللی برای این ادعا coverup و نادرست از ویروس.

یک مطالعه در قبل از چاپ نشده کارشناسی از محققان در دانشگاه Southhampton در انگلستان یافت می شود که اگر مقامات چینی عمل کرده بود سه هفته قبل از آن تعداد موارد می توانست با کاهش 95 درصد است.

یک گزارش (pdf) از بریتانیا بر اساس فکر می کنم تانک Henry Jackson Society منتشر شده در مارس یافت که رژیم چین به طور بالقوه می تواند شکایت برای بیش از 4 تریلیون دلار خسارت برای آن سهل انگاری و کمک کننده نقش مهمی در این بیماری همه گیر. این نشان دهنده هزینه برآورد شده برای G-7 کشور—جهان بالا هفت اقتصاد—پس از پرداختن اقتصادی خرید اینترنتی از اقدامات شدید گرفته شده برای محافظت از سلامت و امنیت جوامع خود در پاسخ به این بیماری همه گیر.

سام آرمسترانگ شرکت و نویسنده این گزارش گفت که بسیاری از پرونده های حقوقی و خواستار تحقیقات به چینی رژیم از دست زدن به این ویروس هستند و جلوه ای از تقاضای جهانی برای عدالت است. او گفت که به دلیل وجود دارد در حال حاضر هیچ توافق فروم برای مردم به دنبال این مسئولیت پذیری افراد در حال پیدا کردن راه خود را به انجام این کار.

“که خشم که متلاطم احساس است که چین واز دور با wreaking ویران نمی خواهد برود تا آن را پیدا کرد یک خروجی در اطراف آن هر کس می تواند جمع آوری” آرمسترانگ گفت: بار عصر.

آرمسترانگ گفت: او معتقد است که وجود یک ساختمان جنبش خواستار یک تحقیق در ریشه های همه گیر که او پیش بینی کرد آیا در رسیدن به اوج آن زمانی که جامعه بین المللی می تواند دیگر آن را نادیده گرفت. کشورهای مختلف در حال حاضر به ابراز اشتها برای راه اندازی چنین یک پرس و جو. استرالیا با وجود دریافت مقاومت از چین است شرکت در فراخوان خود را به صورت مستقل بین المللی تحقیق در این بیماری همه گیر. این تماس شده اند تکرار توسط کمیسیون اروپا و سوئد و آلمان است.

در ایالات متحده تهمت و دیگر مقامات دولت نیز به شدت بحرانی CCP عدم شفافیت در مراحل اولیه وقوع. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن قبلا گفته است که ایالات متحده در حال انجام “تحقیقات جدی” به CCP را از دست داده و ویروس. او همچنین اشاره کرد که دولت ممکن است به دنبال راه هایی برای ایالات متحده برای جبران این آسیب رنج می برد.

قانونگذاران پیشنهاد قبوض جریمه کردن چین باید آن را موفق به همکاری با تحقیقات است. هفته گذشته سناتور. لیندزی گراهام (R-S. C.) معرفی یک لایحه به COVID-19 پاسخگویی به قانون—که اجازه می دهد تا رئیس جمهور برای اعمال تحریم در چین اگر رژیم نتواند به ارائه یک حساب پر از حوادث منجر به وقوع COVID-19.

“من متقاعد شده است که بدون چین حزب کمونیست فریب این ویروس را نمی توان در اینجا در ایالات متحده” گراهام در بیانیه ای گفت. “ما باید تعیین کنید که چگونه این ویروس در آمد و اقداماتی مانند بستن مرطوب بازار به اطمینان حاصل شود آن را هرگز دوباره اتفاق می افتد. آن زمان ما با فشار به عقب در برابر چین و نگه دارید و آنها را پاسخگو باشد.”

Rep. داگ کالینز (R-Ga.) معرفی یک همراه و همدم بیل گراهام در مجلس نمایندگان.

یکی دیگر از لایحه پیشنهاد برای اصلاح خارجی مستقل مصونیت عمل برای ایجاد یک باریک استثنا است که اجازه می دهد تا آمریکایی ها به سو چین خسارت وارده بیش از این بیماری همه گیر.

چینی رژیم بارها رد تماس برای پروب به منشاء ویروس و گفت که آنها نمی خواهد به توافق برسند به هر گونه تحقیقات در حالی که این ادعا که خواستار تحقیق و تفحص در حال “با انگیزه های سیاسی.” رژیم نیز اخراج برخی از پرونده های حقوقی.

در 18 مه قبل از, سازمان بهداشت جهانی, چینی, رهبر چین نشان داد که پکن خواهد بود باز به بررسی واکنش جهانی به این بیماری همه گیر.

پیدا کردن راست فروم

این Henry Jackson Society گزارش به شناسایی تعدادی از پتانسیل راه های قانونی است که به دولت ها و افرادی که به دنبال جبران خرابی های ناشی از این بیماری همه گیر.

برخی از این راه های شناسایی شده عبارتند از آوردن ادعای نقض مسئولیت دولت و نقض معاهدات بین المللی دادگاه, داوری, و, دادگاه, پرونده, پرونده های حقوقی در هنگ کنگ دادگاه پرونده مناسب در دادگاه های خارجی مانند ایالات متحده یا بریتانیا و در نظر گرفتن اختلاف به طور مستقیم به سازمان بهداشت جهانی به اتهام نقض تحت مقررات بین المللی بهداشت.

همانطور که بسیاری از کارشناسان حقوقی اشاره کرد پکن را نمی توان مجبور به ارسال به عدالت بین المللی و یا شرکت در این انجمن. فکر می کنم تانک پیشنهاد کرد که آنچه جامعه بین المللی می تواند انجام دهد به جای آن که به دنبال یک نظر مشورتی از دیوان بین المللی دادگستری (ICJ). مشاوره نظرات می تواند درخواست سازمان ملل از شورای امنیت سازمان ملل مجمع عمومی یا سایر U. N. بدن. پکن ممکن است قدرت وتو در شورای امنیت, اما آن را نمی باید از این قدرت برای جلوگیری از مجمع عمومی قطعنامه نویسندگان گفت.

یک ICJ نظر حقوقی ممکن است لزوما با ارائه قطعنامه ای به اختلاف بین کشورهای دیگر در برابر پکن بیش از آن همه گیر پاسخ اما آن می تواند به روشن شدن این قانون است. آرمسترانگ اشاره کرد که یک نظر مشورتی دیوان بین المللی دادگستری تا نقاط ضعف خود را از آنجا که پکن می تواند هر گونه اختلاف آمار ارائه شده توسط کشورهای دیگر—اختلاف که ممکن است هر قطعنامه.

“مشکل این است که یک نظر مشورتی می تواند تنها داوری مسائل قانون اما آن را نمی تواند داوری امور واقع” آرمسترانگ گفت.

او پیشنهاد کرد که جامعه بین المللی می تواند به جای راه اندازی خود را در انجمن با توجه به قوانین که در آن تصمیم می گیرد مانند استفاده مستقل مردم در دادگاه و یا فروم های مشابه را به هلندی, تحقیق در سقوط پرواز هواپیمایی مالزی 17.

“این رفتن به آمده تا با یک ساختار است که قادر به دست زدن به پرسش از واقعیت و همچنین به عنوان سوال از قانون” او گفت:.

در ضمن دکتر رابرت ساندرز, استادیار امنیت ملی در دانشگاه New Haven, پیشنهاد جایگزین برای پرس و جو. او گفت: بار عصر که او فکر می کند جامعه بین المللی می تواند راه اندازی یک صندوق بین المللی که در آن پکن خواهد بود و عامل اصلی که اجازه می دهد ویروس قربانیان به درخواست برای جبران COVID-19-مربوط به آسیب برساند.

در این میان افراد هنوز هم پیدا کردن خود را در خروجی به دنبال عدالت از رژیم بیش از همه گیر. به برمن قانون گروه گفت: آن را دریافت کرده بود قریب به اتفاق تعداد ارائه می دهد از بیش از 40 کشور برای پیوستن به آن دعوی در دادگاه.

قانون شرکت پس از راه اندازی یک ائتلاف بین المللی به شهروندان و شرکت های حقوقی برای کمک به اتباع خارجی که ممکن است قابل دوام در برابر ادعای چینی رژیم خود را در دادگاه. این گروه نیز کمک خواهد کرد که پتانسیل شاکیان فایل ادعا در ایالات متحده و یا در یک دادگاه بین المللی و کمک به اتباع خارجی برای حمایت از اصلاحات در کشور خود’ قوانین اجازه می دهد تا برای کلاس عمل است.

“حزب کمونیست چین استفاده کرده است چین وضعیت به عنوان یک ابرقدرت جهان به دیگران خم شدن به آن هوی و هوس. در حال حاضر وقت آن است که برای همه به اطمینان حاصل شود که اگر چین می خواهد برای شرکت در جهانی اقتصاد آن را باید پاسخ خود را برای ادامه پنهان از ریشه های این برنامه آنتی ویروس را غیر انسانی تسهیل خطرناک آن به یک بیماری همه گیر” قانون شرکت در بیانیه ای گفت.

موانع

برخی از کارشناسان حقوقی هستند نه خوش بینانه در مورد اینکه آیا هر یک از دعاوی داخلی پیروز خواهد گفت که شاکیان می توانند خودشان را در مواجهه با مشکلات قابل توجهی در شکست دادن مانع خارجی مستقل ایمنی.

حق حاکمیت است و دکترین حقوقی است که insulates کشور از شکایت در کشورهای دیگر’ دادگاه. در ایالات متحده آمریکا, خارجه حاکمیت قانون مصونیت و محدودیت های حقوقی علیه کشورهای خارجی برای مسئولیت مدنی مگر اینکه یک مورد آن قانون را محدود لیست استثنا.

برخی از پرونده های حقوقی در حال تلاش برای غلبه بر مسائل قضایی با این استدلال که مورد احتمال دیدار این قانون را در فعالیت های تجاری استثنا آستانه. وکلا می گویند که فعالیت های تجاری در چین “مرطوب بازار” تجارت که چین در ابتدا به سرزنش برای شیوع این بیماری تا به حال یک اثر مستقیم در ایالات متحده است. اما برخی از کارشناسان حقوقی تردید دارند که این امر میوه.

“که [جز] نیاز به فعالیت تجاری یا اینجا و یا در خارج از کشور, اگر آن را در خارج از کشور [به آن نیاز دارد] یک اثر مستقیم در ایالات متحده و یا تجاری عمل در ارتباط با فعالیت های تجاری رخ می دهد که در ایالات متحده گفت:” خوزه آلوارز یک قانون بین المللی و استاد دانشگاه نیویورک است. “من نمی بینیم چه فعالیت های تجاری آنها ادعا در اینجا.”

قانون آلوارز گفت: همچنین نیاز به شاکیان برای نشان دادن آنچه از دارایی های تجاری است که فعالیت آنها ممکن است برنده شدن در یک آسیب کت و شلوار.

“دارایی ها باید به فعالیت های تجاری دارایی های شما نمی توانید به اطراف اتصال سفارت چین حساب های بانکی, به عنوان مثال,” او گفت:. “بنابراین واقعا وجود دارد چند موانع و اصلی یکی است که البته با اشاره به یک استثنا اما حتی اگر شما کردم که استثنا این غیر معمول نیست و نمی شود قادر به در واقع پیدا کردن دارایی های تجاری است که شما می توانید وصل کنید.”

او همچنین اشاره کرد که این دعاوی نیز نیاز به شاکیان برای ایجاد علیت بین چینی رژیم اقدامات و آسیب رنج می برد در ایالات متحده است که ممکن است یک کار ساده داده می شود که می تواند وجود داشته باشد دخالت عوامل ناشی از ایالات متحده است که می تواند شکستن و یا تضعیف این لینک.

در ضمن ساندرز هشدار داد در برابر محدود کردن حفاظت از حق حاکمیت برای کشورهای دیگر در دادگاه های ایالات متحده به دلیل آن می تواند منجر به مقاومت از چین است.

“این یک شمشیر دو لبه است زیرا اگر شما به عنوان یک پادشاه اجازه می دهد خود را به نهادهای دولتی’ اسلحه به کاهش حق حاکمیت یک کشور چرا باید با آنها مقابله به مثل و کاهش خود را برای حفاظت از حق حاکمیت خود در کشور” ساندرز گفت.

وی افزود خطرات متصل به اقدام قانونی علیه این رژیم شامل پتانسیل برای تلافی از پکن است.

“چین [می تواند] تصمیم می گیرید که شما در حال uncooperative با من شما دشمن به من در این منطقه, و من قصد دارم به شما تاثیر می گذارد اقتصادی تجارت عاقلانه و یا در غیر این صورت,” او گفت:.

این تاکتیک های تهاجمی بوده که لقب “گرگ جنگجو” دیپلماسی در چین در حال حاضر در حال مشاهده شده در مکان های مختلف در سراسر جهان به عنوان کشور دو برابر کردن بر روی تماس های خود را برای تحقیقات بیش از رژیم دست زدن به ویروس. بسیاری از این کشورها در حال هل دادن به عقب سخت شدن موضع خود را و دوباره خود را تولید و تکنولوژی وابستگی به چین مانند استرالیا.

در پاسخ به تماس به صورت مستقل پروب پکن ساخته شده بود چند التهابی اظهارات مقابل استرالیا تهدید است که چین می تواند تحریم استرالیا کالا. استرالیا وزیر خارجه Marise Payne در پاسخ هشدار پکن در برابر درگیر شدن در “اقتصادی, اجبار.”

در عین حال پکن به نظر می رسد به پرداخت بدون توجه. پکن پس از آن آمار استرالیا کلیدی کشاورزی صادرات با تعلیق و تعرفه تهدید.

استرالیا در پاسخ به درخواست فوری ایران است اما حمایت نمی کردن در فراخوان خود را برای یک CCP ویروس همه گیر پرس و جو. چینی رژیم تا کنون محروم استرالیا درخواست.

آرمسترانگ گفت: اگرچه موانع مهم به این دعاوی او معتقد است آنها باید آورده شود به منظور ارسال یک پیام است که قانون شکنی می کند.

“این حق را ادعا می کنند که کسی را شکسته است قانون به منظور ایجاد نقطه که افرادی که شکستن قانون نمی توان نادیده گرفت” آرمسترانگ گفت. “و در این مورد چین را شکسته است قانون است.”

کاترین یانگ کتی او و NTD خبرنگار کوین هوگان کمک به این گزارش.

دنبال Janita در توییتر: @janitakan

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de