تعصب های جنسیتی در ارتش: ‘زیبا فرماندهان و طرز فکر فقط احتیاط’

دهلی نو: فوریه 19, دو روز پس از دادگاه عالی دستور داد که ارتش هند به رعایت قانون اساسی و تضمین فرصت های برابر نه فقط اجرای دادگاه عالی دهلی را 10 ساله به منظور اعطای کمیسیون دائمی (PC) به زنان, افسران, اما همچنین به آنها جوایز و قدرت پردازش در همتراز با مردان, ارشد, مدافع, Aishwarya Bhati که تا به حال نشان داده 322 تحت تاثیر قرار زنان گفت که او “هیجان زده… بسیار خوشحال” چرا که “آنچه در دیوان عالی کشور را تخریب است که طرز فکر”.

در آن 54-صفحه قضاوت دیوان عالی کشور اشاره “طرز فکر” و “کلیشه/کلیشه” پنج بار. سپس آن مسائل جهت به Bharatiya Thal سنا و مجموعه سه ماه مهلت است.

“من دوست دارم که خط که در آن دیوان عالی کشور می گوید که این نوع استدلال است که مطرح شد به انکار زنان فرمان مواضع… ‘بازیگران aspersion در توانایی های خود را بر روی زمین از جنس هستند توهین نه تنها به شأن و منزلت خود را به عنوان زنان اما به منزلت اعضای ارتش هند — مردان و زنان — که در خدمت به عنوان شهروندان برابر در یک ماموریت مشترک’.”

این نبرد برای برابری که Aishwarya Bhati می گوید در سال 2003 آغاز شد با یک پیل باید به پایان رسید با بالا دادگاه دستور مارس 12, 2010 زمانی که این اتحادیه از دولت خواسته شد به اعطای کمیسیون دائمی به زنان افسران (در همه جا به جز در مبارزه با سلاح های, در رقابت با مردان).

اما اتحادیه از هند به چالش کشیده و آن را در دیوان عالی کشور در زمینه های است که دادگاه نمی تواند دخالت در تصمیم گیری های سیاست. دادگاه عالی تصمیم گرفت به شنیدن در مورد اما نمی ماند بالا دستور دادگاه. در عین حال دولت نمی پیاده سازی آن برای نه سال.

در تاریخ 25 فوریه سال گذشته ارتش با صدور بخشنامه اعلام کرد که آنها تصمیم گرفته اند به زنان اعطا افسران کمیسیون دائمی در هشت اسلحه/خدمات علاوه بر جریان موجود از دندانه دار کردن (قاضی مدافع عمومی) و AEC (ارتش آموزشی سپاه).

اما حدود یک سال بعد در ژانویه سال 2020 در حالی که در برابر استدلال به زنان افسران آموزش و گزینه تبلیغات و فرمان مواضع آن را مشاهده کنید توجه داشته باشید که Bhati می گوید: “شد نقطه عطف مورد”.

‘فرصت برابر برای برابر’

توجه داشته باشید در میان چیزهای دیگر, تا به حال یک لیست از 11 بهانه برای اعطای زنان در برابر آموزش و فرصت برای یک شات در تبلیغات بالای رتبه سرهنگ. آن استناد امنیت ملی ارشد گفت: زنان untrainable که زنان داخلی و وابسته وظایف و پایین تر از استانداردهای فیزیکی. “افسران انتظار می رود که منجر به مردان خود را از جلو و باید در نخست وضعیت جسمی… ظرفیت جسمی زنان افسران (WO) در IA یک چالش باقی مانده برای فرماندهی واحد” ارتش فرستاده شده.

همچنین گفت که در “منحصر به فرد همه نر محیط زیست از یک واحد” حضور WOs نیاز مردان به وزش رفتار خود را “منجر به عجیب و غریب دینامیک”.

11th بهانه ای بود با عنوان “فرصت های برابر برای برابر”است.

به عنوان اگر در پاسخ دیوان عالی کشور را به منظور ذکر شده 11 نمونه از “نمونه ارتش زنان افسران” که اعطا شده است توسط ارتش را به ارتش است که در حالی که آن را به حال شده است با قرار دادن زنان افسران در شرایطی است که خواستار کمتر بگیریم و مهارت آنها نسبت به همتایان مرد خود نبود عادلانه بودن فقط یا محترم در دادن به آنها خود را به علت.

“این یک قضاوت مبتنی بر عملکرد زنان… خود ستارگان عملکرد سه دهه گذشته” Bhati گفت و افزود که در طول استدلال خود را به تیم نشان داد دادگاه به استناد Mitali Madhumita اولین زن برنده جایزه شجاعت ارتش هند که “در صورت fidayeen حمله در کابل نمایش داده می شود شجاعت زیر آتش بود و به تنهایی مسئول برای صرفه جویی در بیش از 19 زندگی می کند”.

Bhati و تیم او نیز به دادگاه گفت که در 30 سال پس از زنان بوده اند خدمت در ارتش وجود نداشته است و حتی “یک نمونه از نافرمانی”. عجیب و غریب دینامیک واقع است.

دیوان عالی کشور شنیده اتحادیه هند و اخراج هر دو خود را از استدلال و طرز فکر خود را.

“زنان افسران باید در خدمت این سازمان برای تقریبا 25 سال و نبرد در برابر ذهن-مجموعه:” این گفت و دستور داد که همه در خدمت زنان افسران در کمیسیون خدمات (SSC) داده می شود گزینه ای از امید بستن برای کمیسیون دائمی و کسانی که دائمی تبدیل خواهد شد تحت عنوان به تمام مزایای مهم از جمله تبلیغات.

یا عزیز ارتش هند اجازه دهید ما تغییر ترکیب خود را در حالی که شما کشف چگونه به تغییر طرز فکر خود را.

‘بسیار تردید’

با وجود فعال و توانمند سازی سفارش می گویند Bhati زنان افسران هستند “بسیار تردید” چرا که “حتی تجربه من در این مورد شده است که شیطان در جزئیات است.”

او و زنان افسران می گویند که آنها “هوشیار” و انتظار برای دیدن چه نوع از اطلاع رسانی طرح ارتش می آید تا با.

در فوریه 20, فرمانده ارتش ژنرال. M. M. Naravane اعلام کرد که نامه هایی که فرستاده می شود به زنان افسران پرسیدن که آیا آنها می خواهند به انتخاب کمیسیون دائمی.

“ارتش هند قائل برابر هر سرباز مبتنی بر دین و کاست و عقیده و یا حتی جنسیت. چشم انداز از ارتش هند بوده است و در طول این چنینی… من باید اطمینان دهم که همه در ارتش هند از جمله زنان افسران داده خواهد شد و فرصت های برابر برای کمک به ملت و همچنین پیشرفت در حرفه خود,” او گفت:.

یک خدمت, ارتش, افسر, زن, زبان, به شرط ناشناس ماندن شگفت زده شد در این موضع گیری از ارتش هند به عنوان یک کارفرما فرصت های برابر.

“ارتش هرگز دفاع و پشتیبانی برابری جنسیتی به خصوص افسران مرد. ارتش در واقع به شدت مخالف موارد مطروحه توسط زنان افسران برای برابری جنسیتی. نمی تونم باور کنم… چگونه می تواند رئیس دروغ خیلی پرهیاهو?” او گفت:.

راه زنان و مردان پیوستن به ارتش متفاوت است و تبعیض آمیز. زمانی که ارتش هند شد مبارزه با این پرونده در دادگاه عالی دهلی به انکار آن زنان افسران گزینه دائمی کمیسیون نیروی هوایی و نیروی دریایی خود را تغییر سیاست های استخدام. نگهداری آنها دو راه برای ورود برای هر دو مردان و زنان — کوتاه خدمات و کمیسیون دائمی و انجام دور با گزینه تغییر midstream.

یک سرهنگ سرهنگ که تا پایان 15 سال خدمات از طریق پسوند 5+5+4 سال است و در انتظار گزینه دائمی کمیسیون می گوید که او هنوز جشن دیوان عالی کشور را به منظور.

“من نمی گویم هر چیزی که از هم اکنون به دلیل یک بار قضاوت می آید ارتش تفسیر آن را در راه خود را. من می خواهید به صبر کنید و ببینید چه تفسیر ارتش می آید تا با. تنها پوشش نقره ای در حال حاضر در حال بازنشستگی است که آنها را به شما بدهد. اما اینکه آنها را به انجام کاری در مورد پیشرفت شغلی یا نه من مطمئن نیستم. من بسیار تردید است که این اتفاق خواهد افتاد” او می گوید.

پیشرفت حرفه ای

برای واجد شرایط به فرماندهی یک شرکت حدود 100 نفر از افسران نیاز به تکمیل آنچه به نام تاریخ و فرمان دوره (JCC). این آزمایش معمولا بین پنج تا هشت سال از خدمت در سطح عمده.

“افسران مرد آن را انجام دهد اما طی شش-هفت سال زنان افسران هستند که به نام در این دوره… من انجام داده اند از آن خودم. بسیاری از زنان دوره آمپول انجام داده اند و در این دوره ، ” سرهنگ سرهنگ گفت.

و سپس وجود دارد دفاع از خدمات کارکنان دانشکده (DSSC), “معتبرترین آزمون و دوره از ارتش هند که آماده افسران ارشد فرماندهی مواضع”. آن نیز معمولا انجام می شود در رتبه عمده.

این امتحان رقابتی که حدود 3000 درخواست هر سال اما تنها 250 توانید انتخاب شده است و پس از یک سال دوره در ولینگتون تامیل نادو و شانس هر کس آن را در حال “90-95 درصد روشن تر” بیش از دیگران در گرفتن را از طریق انتخاب هیئت مدیره برای تبدیل شدن به یک پر سرهنگ.

مردان سه شانس برای نشستن برای این آزمون.

زنان هیچ.

این سرهنگ سرهنگ می گوید یک مرد batchmate از او گرفته شده این آزمون است و در حال حاضر ارشد. دیگران آن را بعدی و تبدیل شدن او از سالمندان در رتبه و پرداخت.

“در سطح شخصی من همیشه می توانید تماس بگیرید و آنها را با نام خود اما در مقابل دیگران من به سلام آنها به من ارشد چرا که آنها شانس که من نیست”.

آن را مانند ارتش هند آزمایش به چند دسته از زنان سرمایه گذاری در آنها و به آنها فرصت های برابر در آموزش و تجربه و پس از آن تصمیم گرفت که آنها را به علامت.

و نه آن را به هر گونه بازخورد از jawans افسران و پس از آن تصمیم گرفت که زنان را یک مشکل مطرح است.

سرهنگ مردانه, صحبت کردن در خواست نامش فاش نشود گفت: “این تصمیمات گرفته شده توسط یک تعداد کمی از مردم بر اساس مفروضات آن چند است.”

Bhati سرزنش “مردان میانسال” در ارتش. دیگران می گویند آن را “کاغذ سربازان” در وزارت.

این سرهنگ سرهنگ می گوید: “من در یک ارتفاع بالا منطقه, فرمانده جوخه. من بخشی از یک تیپ و وجود دارد از 5000 سرباز و 100 افسران و من تنها زن در اینجا. همه آنها به من گوش آنها را هر چه من به آنها بگویید به… آنها را ببینید رتبه شما آنها را ببینید که چگونه شما رفتار خودتان آنها را ببینید که شما در حال یک افسر را به گوش دادن به شما.”

این طرز فکر مشکل او می گوید: نه با jawans آن را با افسران مرد. “اگر شما به آنها صحبت 90 درصد می گویند این زنان بی فایده آنها داده نمی شود هر چیزی در همه”.

“من به شما گفتن اگر زنان یک شانس برای رفتن JCC یا DSSC آنها را فقط در ذبح آن است.”

‘نه قرون وسطی فقط محتاطانه’

ارتش دو مبارز واحد — پیاده نظام و زرهی سپاه در خارج از مرزهای زنان افسران در حال حاضر و در عین حال بحث برای ارشد هر افسر ارتش مردان در مورد زنان در ارتش است و برآمده از حالات دقیقا در این دو جریان است.

سرهنگ ژنرال کمال داور که به عنوان اولین مدیر کل دفاع سازمان اطلاعات و در حال حاضر بازنشسته می گوید: “Pehle bechariyon ko 14 سال mein همهمه Jai Hind kar dete ، در حال حاضر آنها را به دریافت حقوق بازنشستگی و نیز اعطا شده است کمیسیون دائمی.”

و سپس می افزاید: “ما در ارتش متفاوت با حس افتخار متفاوت از آن از غیر نظامیان” و مذاکرات در این فضای محدود داخل مخازن.

“این یک فضای محدود و شما از لحاظ جسمی در بالای هر یک از دیگر… مالش شانه با دو-سه نفر از اعضای خدمه. چرا شرمسار یک افسر بانوی?” او می گوید و سپس می افزاید: چیزی در مورد “یک فرمانده و توپچی”.

“این یک طرز فکر قرون وسطی آن را فقط محتاطانه.”

وقتی از او پرسیدم چقدر زمان تا به حال او در واقع صرف شده در مخازن مالش شانه با مردان و یا در بالای دیگر مردان به او گفت: “برخی از زمان در سال های اولیه”.

‘آقا یا خانم?’

هیچ کس سخت تر است یا انتظار بیشتر از زنان از افسران ارتش نسبت به زنان از افسران ارتش خود را.

دو نفر از افسران صحبت من با کاپیتان Gurmeet و عمده Bhawna دائما صحبت از انتظار نیست, امتیازات, امتیازات نیست درخواست برای مسکن ویژه, ترک, نمی شود سهل انگاری در انجام وظایف خود در هر زمان از روز یا شب در هر زمین و در هر سناریو.

در حالی که ارتش هند را با شعار “خدمات قبل از خود” به نظر می رسد که آن زنان افسران ایجاد کرده اند یکی دیگر را برای خود — “همیشه saavdhan هرگز vishram.”

سروان. Gurmeet که پیوست ارتش هند از طریق SSC در سال 1997 و پس از شش سال به یاد می آورد سردرگمی هنگامی که وجود دارد استفاده می شود فقط “20-25 زنان در هر دسته و فقط یکی-دو زن در بخش”.

“آنها نمی دانند که آیا به تماس با ما آقا یا خانم,” او می گوید.

“ما ثابت کردیم خودمان را روز به روز و در حال حاضر به چه افسران در حال حاضر انجام در Rajpath” او می گوید: با اشاره به کاپیتان Tania Shergill, یک افسر با ارتش و سپاه از سیگنال و رژه یاور که رهبری همه مردان و مشروط به روز ارتش و روز جمهوری.

خوشحال با دیوان عالی کشور را به منظور سروان. Gurmeet و batchmates تا به حال یک جشن زیرا او می گوید: “من خیلی هیجان زده خیلی هیجان زده. این را به آنها ثبات و رضایت شغلی. این یک متقاعد خدمات در حال حاضر و بیشتر و بیشتر زنان خواهد بود برای پیوستن به ارتش.”

صحبت کردن در مورد روز خود را در Akhnoor Jammu در طول جنگ کارگیل زمانی که او در تامین بخش بود سازماندهی سهمیه سوخت حمل و نقل و جنبش jawans او به یاد می آورد روزی که اجساد دو-سه شهادت سربازان آورده بودند به بیمارستان.

“من احساس می کنم باید وجود داشته اند… من باید شده اند وجود دارد همراه با همتایان مرد ایستاده شانه به شانه با آنها.”

آیا شما آماده برای آن را از من بپرسید.

“بله, بله, بله. البته. دلیل این است که ما عینک ، هنگامی که ما عینک یونیفرم, ما می دانستیم که فردا ممکن است ما بازگشت,” او می گوید و اعتبار ارتش را آموزش می سازد که “شما از نظر ذهنی بسیار قوی است که شما می توانید بر روی هر نوع از چالش”.

“من فکر می کنم افرادی که لازم نیست که آتش هستند مناسب نیست به بخشی از ارتش” او می افزاید.

‘خانوم هیچ جداگانه توالت’

عمده Bhawna که پیوست ارتش سیگنال های سپاه در سال 1997 بود که اولین افسر بانوی همیشه به نامزد برای یک دوره خاص در بنگلور.

هنگامی که او رسیده موسسه او گفته شد با مقدار دلهره “خانوم ما بسیار متاسفم ما ندارد و توالت جداگانه برای خانمها.”

“من گفت:” آقا هیچ بانوی گزارش به شما. تنها افسر ستوان Bhawna گزارش به من و شما نمی باید هر گونه مشکل در استفاده از همان توالت که افسران مرد در حال استفاده است. فقط من را محکم نگاه داشتن. که در آن است.'”

“هنگامی که در شما در حال یک افسر, یک بانوی,” او می گوید و اضافه می کند که این بسیار مهم است که زنان افسران هستند “همیشه درست” و سپس از من میپرسد: “آن را کردم ؟ آن را کردم؟”

عمده Bhawna می تواند باز کردن و تعمیر سه تن کامیون و می گوید که اگر فرصت داده شود او را به پیوستن به ارتش امروز.

وجود دارد سریع تیز صراحت به پاسخ همه افسران با من صحبت کرد. و هر چند بسیاری از حمل یک بیت از دل تنگی در داخل نیاز به برش های کوتاه حرفه ای خود را در ارتش به دلیل وجود دارد هیچ گزینه ای از خدمات دائمی خود عشق و احترام به ارتش توجه برای مردان آنها با کار دست نخورده است.

درست مثل نر از افسران ارتش متفاوت از, می گویند, مردان غیر نظامی زنان در ارتش هند متفاوت از غیر نظامی و زنان است.

آنها زنان خوب و فطرت. منظم و متمرکز محکم و شجاع و با اعصاب از فولاد است.

مانند همتایان مرد خود آنها را پاک سختی روانشناختی و تست های آمادگی جسمانی بسیاری از آنها بسیار خوب markswomen اغلب بهتر از مردان قرار گرفته اند فیزیکی دقیق آموزش. آنها همچنین باید شور و شوق برای خدمت به کشور و به آنها عشق خود را ،

این سرهنگ سرهنگ می گوید که یک زمان وجود دارد که لحظه به طور کلی می بینم یک زن افسر اولین چیزی که از او می پرسند این است که “چگونه می توانم شما احساس می کنید در ارتش ؟ آیا شما راحت و تمام چیزهای که.”

“من استفاده می شود به احساس بی دست و پا. من در هشت-ده سال خدمات. من حدس می زنم من خوب است. من یک زن مستقل است. من می توانم از خودم مراقبت کنم. شما نباید این درخواست ها* * * * ***y سوالات,” او گفت:.

“قبلا من استفاده می شود به استدلال می کنند با قرار دادن نقطه در سراسر. پس از یک در حالی که شما فقط نا امید. شما در حال دادن به همه چیز را به سازمان شما در حال گرفتن هیچ چیز به عقب. حداقل از شما انتظار داریم این است که برخی از مرتب کردن بر اساس احترام و حتی که آینده نیست,” او گفت:.

Antim pag

Bhati می گوید که دو راه وجود دارد از رفتن به جلو برای ارتش است. “آنها هم می تواند منحصر به فرد و یا می توان آنها را شامل است.”

ارتش می تواند آموزش خود زنان افسران سرمایه گذاری در آنها و سپس آزمون آنها را همراه با مردان برای بالاتر فرماندهی موقعیت. و یا آنها می تواند به توقف پس از آنها ارائه گزینه کمیسیون دائمی و حقوق بازنشستگی.

در آکادمی نظامی در دهرادون که مردان باید گزینه حضور در پاکسازی تنها با یک مقاله اضافی نسبت به زنان —ریاضیات — دروغ سیاه و سفید گرانیت دال با “Antim Pag” (آخرین مرحله) محاط در آن است. آقایان دانشجویان را افسران تا زمانی که آنها به طور متقابل به “Antim Pag” پلاک.

چگونه ارتش هند خود را طول می کشد “antim pag” در دیوان عالی کشور به منظور نشان خواهد داد که آیا آنها هر دو از افسران و آقایان در بدن و ذهن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im