G20 دارای نقش عمده ای در رسیدگی به Covid19 همه گیر: نارندرا

نخست وزیر نارندرا مودی نماینده هند در “G-20 رهبران مجازی فوق العاده اجلاس” روز جهانی Coronavirus تهدید از طریق ویدئو کنفرانس در روز پنج شنبه. پادشاه عربستان سعودی خواهد صندلی “مجازی” ملاقات از طریق ویدئو کنفرانس از ریاض, عربستان سعودی به عنوان رئیس کنونی G-20.

ساعت مودی توییتی چهارشنبه شب “از #G20 مهم جهانی نقش بازی در پرداختن به COVID-19 بیماری همه گیر. من مشتاقانه منتظر به گفتگوهای سازنده فردا در #G20VirtualSummit در حال هماهنگی با عربستان G20 ریاست جمهوری است. @[email protected]”.

جدا از G-20 رهبران از جمله PM مودی رهبران را انتخاب کنید دعوت کشورها از جمله اسپانیا و اردن و سنگاپور و سوئیس و همچنین رهبران ویتنام (صندلی آسه آن) و آفریقای جنوبی (صندلی اتحادیه آفریقا) نیز انتظار می رود شرکت کنند.

در بیانیه ای از عربستان سعودی گفت: “ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود خواهد شد صندلی نشست برای پیشبرد هماهنگ جهانی پاسخ به Covid-19 همه گیر و انسانی آن و پیامدهای اقتصادی. نهادهای بین المللی مانند که بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نیز انتظار می رود شرکت کنند.”

علاوه بر این عربستان سعودی است که انتظار می رود به میزبان منظم اجلاس سران در نوامبر این سال در پایتخت آن ریاض است.

G-20 “برتر فروم بین المللی همکاری های اقتصادی” و “جمع آوری رهبران بزرگترین اقتصادهای جهان به بحث مالی و اجتماعی و مسائل اقتصادی”.

این شامل کشورهایی است که در حال حاضر حدود 85 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان. G20 اعضای آرژانتین, استرالیا, برزیل, کانادا, چین, فرانسه, آلمان, هند, اندونزی, ایتالیا, ژاپن, مکزیک, روسیه, عربستان سعودی, آفریقای جنوبی, جمهوری کره, ترکیه, انگلستان, ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا).

در مدعوین یک بیانیه در G-20 سایت گفت: “علاوه بر G20 اعضای کشورهای دیگر دعوت به شرکت کنند. اسپانیا دائم مهمان invitee به G20 جلسات. در سال 2020 اردن و سنگاپور و سوئیس دعوت به عنوان مهمان کشور است. سازمان های بین المللی که در طول تاریخ کمک به G20 کار دعوت می شود به عنوان به خوبی.

این شامل سازمان غذا و کشاورزی (FAO), هیئت ثبات مالی (FSB), سازمان بین المللی کار (ILO) و صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) در این گروه بانک جهانی (WBG) سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان تجارت جهانی (WTO).”

آن افزود: “در سال 2020 سازمان های منطقه ای نیز دعوت شده از جمله عرب صندوق (AMF) در بانک توسعه اسلامی (IsDB) و همچنین ویتنام صندلی از انجمن جنوب شرق آسیا (ASEAN) و آفریقای جنوبی و رئیس اتحادیه آفریقا (AU) امارات متحده عربی صندلی شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و جمهوری رواندا صندلی از همکاری جدید برای آفریقا توسعه (NEPAD).”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de