از مرده به زنده به مرده دوباره: چگونه چین به کار گرفته شده ویروس دکتر مرگ

PORTRAIT. This photo taken on February 7, 2020 shows a sketch of the late ophthalmologist Li Wenliang with flower bouquets at the Houhu Branch of Wuhan Central Hospital in Wuhan in China's central Hubei province. Photo by STR/AFP

پرتره. این عکس گرفته شده در 7 فوریه سال 2020 نشان می دهد یک طرح از اواخر چشم پزشک Li Wenliang با دسته گل در Houhu شعبه ووهان بیمارستان مرکزی در ووهان در چین هوبئی مرکزی استان. عکس خ/AFP

پکن – رسانه های چینی گزارش از مرگ coronavirus حس کرد دکتر لی Wenliang مشتعل آنلاین خشم پس از او بود که برای اولین بار مرده و سپس زنده و در نهایت مرده دوباره.

Li, 34, درگذشت, اوایل روز شنبه, فوریه 7 ووهان بیمارستان مرکزی گفت: در یک پست در چین توییتر-مانند Weibo پلت فرم بعد از بستن قرارداد با ویروس در حالی که درمان یک بیمار است. (بخوانید: رمان coronavirus افزایش مرگ و میر گذشته 900)

در اینجا این است که چگونه داستان آشکار شد.

حذف پست

ملی تلخیص جهانی بار دولت و پخش دوربین مدار بسته برای اولین بار منتشر شده در Weibo که لی مرده بود اواخر روز شنبه, مه 6 – اما خود پست ها حذف شد پس از این اخبار شد این موضوع در پلت فرم محبوب.

چینی رسانه ها و سپس گفت: Li تحت “درمان اورژانس” در نهایت قبل از اعلام مرگ او در حدود 3 بعد از ظهر روز شنبه, فوریه 7 (1900 به وقت تهران).

هشتگ “دکتر لی Wenliang مرده” بود که بیشترین جستجو موضوع در Weibo اواخر روز شنبه با بیش از یک میلیارد انداز و بیش از 1.1 میلیون نظرات.

اما در صبح روز جمعه آن را به حال کاهش یافته و از 20 بالا موضوعات روند.

“رتبه بندی به نظر می رسد دستکاری” King-wa فو که مطالعات چینی سانسور الگوهای در دانشگاه هنگ کنگ گفته است.

دست زدن به این خبر “به نظر می رسد شبیه به این است که پس از Liu Xiaobo مرگ” گفت: با اشاره به سانسور پس از 2017 مرگ زندانی برنده جایزه صلح نوبل در انتقاد از حزب کمونیست چین.

“برخی از بی نظمی ها در دست زدن به اخبار لی, مرگ درک است که با انگیزه های سیاسی,” فو گفت.

Weibo کاربران شکایت کرده است که خود را در پست ها و نظرات به دکتر مرگ بود در حال پاک در Weibo و پیام برنامه WeChat جرقه خشم در آنچه دیده می شد که تلاش بازرسان به قطع افکار عمومی.

‘پوشش’

سردرگمی ناشی از رسانه های رسمی گزارش دکتر مرگ پرسیده که خشم مقامات عمل نمی کند به سرعت به اندازه کافی برای اطلاع رسانی عمومی و حاوی یک بیماری همه گیر است که شروع به اتفاق می افتند در ماه دسامبر.

“حجم پست در مورد ‘ووهان’ و ‘اپیدمی’ پایدار باقی می ماند اما ‘پوشش’ (+454%) و ‘سانسور’ (+75%) بالا رفتن سرسام آور هستند,” فو نوشت: در Facebook پست جمعه.

“پلیس مواخذه whistleblower با توجه به قوانین و مقررات, اخبار لنگر فقط گزارش با توجه به نسخ خطی و رسانه های اجتماعی اپراتور فقط حذف پست… بر اساس دستورات از بالا,” گفت: یک پست که گرفته شده است با توجه به Weiboscope یک دانشگاه هنگ کنگ پروژه ردیابی سانسور Weibo نظرات.

“این تنها زمانی که هر کس جرات نداره به می گویند: “من حاضر به دروغ’ می تواند وجود داشته باشد بهار است.”

‘سمی اطلاعات’

Weibo کاربران نیز ارسال شده تصاویری از ظاهرا به بیرون درز “گزارش دستورالعمل” پنج شنبه شب به نظر می رسد که به آموزش روزنامه نگاران محلی به بازی کردن Li مرگ است.

“این به اصطلاح غیر رسمی اطلاعیه را تبدیل به یک مشترک سانسور ابزار در رسانه های چینی در سال های اخیر گفت:” یک خبرنگار مشهور کسب و کار مجله Caixinکه کاهش یافته است به نام.

خبرگزاری فرانسه نمی تواند به طور مستقل بررسی متوجه خواهید شد.

در این اطلاعیه رسانه کارگران دستور داد به “استفاده از اطلاعیه های فشار و نه در نظر و نه ضربه آن از نسبت” و مقامات گفت: “به شدت سمی اطلاعات است.”

پنج خبرنگار دیگر در دولت های مختلف رسانه که کاهش یافته است به نام و گفته است که در روزهای اخیر آنها خواسته شده است به تمرکز بر روی “آفتاب داستان” نشان دادن موفقیت virus تلاش های امدادی.

بی اعتمادی

چین درهم برای به اشتراک گذاری داده ها با جامعه بین المللی در مورد این ویروس پس از متهم شدن به تلاش برای ساکت باش تا شیوع سارس که به کشته شدن حدود 800 نفر در سطح جهان در 2002-2003.

اما روز پنجشنبه کثیف گزارش Li مرگ دوباره نگرانی در مورد رسمی وعده شفافیت.

“این بسیار گیج کننده گزارش و مردم با عجله به WeChat برای Weibo بودن چسب به رسانه های اجتماعی خود را نمایش نمی دانستند چه به این باور چه منبع اعتماد…پرچمش کل این شیوع کروناویروس با مردم اشتیاق برای منابع قابل اعتماد” گفت: Manya Koetse که آهنگ های گرایش اجتماعی در چین به عنوان سردبیر از آنچه در Weibo.

“چیزهای زیادی وجود دارد که بی اعتمادی”. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im