سابق FBI Agent رابرت لوینسون به احتمال زیاد درگذشت در ایران بازداشت خانواده می گوید

خانواده عامل بازنشسته اف بی آی, رابرت لوینسون گفت: مقامات ایالات متحده به این نتیجه رسیده اند که لوینسون است به احتمال زیاد از درگذشت در حالی که در بازداشت در ایران ،

در یک بیانیه لوینسون به خانواده گفت که آن را تا به حال هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی و یا زمانی که سابق FBI agent درگذشت, اما آن اتفاق افتاده است قبل از COVID-19 شیوع. خانواده گفت که مقامات ایالات متحده تا به حال دریافت اطلاعاتی که منجر به مقامات برای تعیین کند که لوینسون است که به احتمال زیاد مرده است.

کاخ سفید مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین گفت: در یک بیانیه گفت: “در حالی که تحقیقات ادامه دارد ما معتقدیم که باب لوینسون ممکن است گذشت چند وقت پیش.”

“ایران باید با ارائه کامل حسابداری از آنچه رخ داده است با باب لوینسون قبل از ایالات متحده می تواند به طور کامل قبول آنچه اتفاق افتاده است در این مورد,” او اضافه شده است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که در حالی که او تا به حال گفته شده است که لوینسون مرده بود و همه چیز خوب به نظر نمی داده لوینسون را رو به وخامت سلامت.

“آن را به دنبال ندارد و امیدوار کننده … ما احساس وحشتناکی برای خانواده” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

“آن را به دنبال ندارد اما من قبول نمی کند که او مرده است. آنها نه به ما گفت که او مرده اما بسیاری از مردم فکر کردن که این مورد است.”

“این غیر ممکن است برای توصیف درد ما” این خانواده کردند. “ما خانواده را صرف بقیه زندگی ما بدون شگفت انگیز ترین مرد یک واقعیت جدید است که غیر قابل تصور است به ما. نوه او هرگز نمی خواهد او را ملاقات کند. آنها را می دانم که او تنها از طریق داستان ما به آنها بگویید.”

“اگر نه برای بی رحمانه, بی عاطفه اقدامات رژیم ایران, رابرت لوینسون زنده خواهد بود و با ما امروز” خانواده گفت: در بیانیه خود اشاره کرد که آنها را به صرف “13 سال انتظار برای پاسخ.”

“سیزده سال از ما گذشته او را دیدم و یا تا به حال هر گونه تماس با او. چه کسانی مسئول در ایران می تواند این کار را به یک انسان در حالی که بارها و بارها دروغ گفتن به جهان این همه وقت است که برای ما غیر قابل درک. آنها ربوده شده یک شهروند خارجی را تکذیب کرد و او را از هر گونه حقوق اساسی بشر و خون خود را در دست خود” لوینسون خانواده گفت.

United States Iran Levinson
FBI پوستر نمایش یک تصویر ترکیبی از سابق مامور اف بی آی, رابرت لوینسون, راست, چگونه او می خواهم در حال حاضر سمت چپ (گرفته شده از ویدیو منتشر شده توسط اسیرکنندگان خود را) در واشنگتن در یک کنفرانس خبری در مارس 6, 2012. (AP Photo/مانوئل Balce Ceneta فایل)

لوینسون ناپدید شده از ایران در جزیره کیش در 9 مارس 2007 پس از ملاقات با یک منبع داود صلاح الدین آمریکایی اسلامی نظامی است که فرار به ایران در حالی که در مواجهه با اتهام قتل یک ایرانی سفارت رسمی مستقر در واشنگتن است.

مقامات ایالات متحده می گویند که لوینسون مشغول به کار بود به طور مستقل به عنوان یک محقق خصوصی به دنبال اطلاعات در مورد اتهام فساد مربوط به رئیس جمهور سابق ایران علی اکبر هاشمی رفسنجانی و خانواده اش گفته منابع آشنا با کار خود را.

خانواده دریافت مدرک-از-زندگی, عکس و ویدئو در اواخر سال 2010 و اوایل سال 2011 اما لوینسون محل نگهداری و سرنوشت نمی شد شناخته شده است.

2013 یک آسوشیتد پرس تحقیقات نشان داد که لوینسون به حال شده است در یک ماموریت فرستاده شده توسط سازمان سیا و تحلیلگران که تا به حال هیچ قدرت به اجرای چنین عملیات. آنها بعد از آژانس و چندین منظم شد و پس از یک داخلی آژانس بررسی است.

“کسانی که مسئول آنچه اتفاق افتاده است به باب لوینسون از جمله کسانی که در دولت ایالات متحده که برای سال های بسیاری بارها و بارها او را پشت در نهایت عدالت برای دریافت آنچه آنها انجام داده اند” خانواده بیانیه ای گفت:.

خانواده تشکر تهمت و دولت او در بیانیه خود گفته است که آنها “انجام داده اند و همه آنها می تواند به خانواده ما دوباره تمام. ما بسیار سپاسگزار برای تلاش های خود را.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در Nov. 4, 2019, ارائه پاداش به 20 میلیون دلار برای اطلاعاتی در مورد لوینسون. این ترکیب با 5 میلیون دلار پاداش است که اف بی آی در حال حاضر در ارائه ساخته شده در مجموع 25 میلیون دلار. در آن زمان مغلوب ساختن پیشی جستن به نام ایران به نوبه خود بیش از لوینسون, چه کسی به او گفته بود “ربوده شده است.”

بعد از آن در ماه نوامبر سال 2019 ایران در پاسخ به سازمان ملل متحد پرس و جو کرد که لوینسون “جریان پرونده در دادستانی و دادگاه انقلاب تهران.” ایران بعد روشن که در مورد تحقیقات مربوط به ناپدید شدن او و نه این که لوینسون شد و تحت پیگرد قانونی قرار.

مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: on Twitter on Nov. 10: “اگر ایران قادر است به نوبه خود بیش از ایالات متحده ربوده سابق FBI Agent Robert A. لوینسون که گم شده در ایران 12 سال این امر می تواند یک گام مثبت.”

“در همان زمان بر اطلاعات و اعتقاد, ایران, است&, شده, غنی سازی اورانیوم. که خواهد بود بسیار بد قدم!,” او اضافه شده است.

لوینسون به خانواده ها اعلام می آید تنها چند هفته پس از یک قاضی فدرال در واشنگتن برگزار شد و ایران در قبال ناپدید شدن او کرد و گفت این کشور “در هیچ شرایط نامشخص” مسئول لوینسون را “گروگان گرفتن و شکنجه.”

آسوشیتد پرس و رویترز کمک به این گزارش.

دنبال میمی در توییتر: @MimiNguyenLy

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im