قاضی فدرال در کانزاس استعفا داد و پس از آزار و اذیت جنسی توبیخ

یک قاضی فدرال در کانزاس که زده یک قانون است که مانع مردم از “تشویق” و یا “القا” مهاجرت غیر قانونی استعفا داد پس از مواخذه برای آزار و اذیت.

نقل است که قاضی کارلوس Murguia ایالات متحده دادگاه منطقه از کانزاس که منصوب به نیمکت توسط رئیس جمهور سابق بیل کلینتون در سال 1999. شفاهی برگزار خواهد شد و در دیوان عالی کشور در فوریه. 25 در یک دادگاه تجدید نظر حکم در حال حاضر در دادگاه تجدید نظر بود که یک عامل در قضاوت بحث برانگیز حاکم است.

به عنوان عصر تایمز گزارش داد در سال گذشته Murguia قبلا برای El Centro, Inc., یک جناح چپ غیر انتفاعی مستقر در Kansas City, Kansas, که وابسته UnidosUS. UnidosUS نام جدید برای شورای ملی La Raza (“La Raza” اسپانیایی است برای “مسابقه”) زیادی باز-مرزهای گروه به ریاست قاضی خواهر جانت Murguia.

یکی دیگر از خواهر مریم Murguia است یک قاضی در 9 مدار دادگاه تجدید نظر که در یک زمان recused خودش را از یک دادگاه مربوط به آن-کلانتر جو Arpaio Maricopa, آریزونا بود که به شدت طرفدار اجرای چون او خواهر رئیس جمهور La Raza.

در فوریه. 18 قاضی کارلوس Murguia اعزامی موثر مارس 1, در نامه ای به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نوشتن آن را به حال “روشن شده است که من دیگر نمی تواند به طور موثر در خدمت دادگاه در این ظرفیت است.”

“به همین دلیل من مناقصه ها و مزایده استعفای من با قلبی سنگین و عمیق عذر خواهی از احترام به فدرال قضائیه همکاران من جامعه و—مهمتر از همه—من و خانواده” Murguia نوشت: نیویورک تایمز گزارش داد.

Murguia استعفا داد “بدون واجد شرایط بودن برای حقوق بازنشستگی یا مزایای بازنشستگی ،” قاضی Julie A. Robinson ایالات متحده دادگاه منطقه ای در شهر کانزاس به این روزنامه گفت.

Murguia گزارش خواهد بود سوم قاضی فدرال برای خروج از قوه قضائیه در چهار سال پس از متهم به آزار و اذیت یا سوء. در سال 2017, Alex Kozinski یک قاضی در 9 مدار دادگاه تجدید نظر, استعفا داد و پس از چند زنان ادعا کرد که او از نظر جنسی مورد آزار و اذیت آنها. در سال 2016 ایالات متحده منطقه قاضی در تگزاس Walter S. اسمیت جونیور پست خود را ترک کرد و پس از اتهامات مشابه.

“آزار و اذیت و تبعیض در دادگاه های فدرال است نه یک مسئله از یک سیب بد است; آن است که یک مشکل سیستمیک” خانه قضائیه رئیس کمیته Jerrold Nadler (D-n. y.) در بیانیه ای گفت: Feb. 19.

استعفای آید به عنوان دادگاه عالی آماده را به ایالات متحده v. Sineneng-اسمیت در فوریه. 25.

با استناد به حکم 9th مدار دادگاه تجدید نظر on Aug. 21, 2019, Murguia انداخت از محکومیت دو بیگانگان غیر قانونی از مکزیک خوزه Felipe هرناندز-کلویللو و مائورو Papalotzi که یک هیئت منصفه را به جرم توطئه برای تشویق بیگانگان غیر قانونی به باقی می ماند در ایالات متحده از طریق استخدام در یک شرکت تیغه.

قانون مهاجرت و ملیت را فراهم می کند برای به اندازه پنج سال زندان برای هر کسی که “تشویق می کند و یا باعث بیگانه برای آمدن به, را وارد کنید و یا اقامت در ایالات متحده, شناخت و یا در بی پروا بی اعتنایی از این واقعیت است که چنین آینده برای ورود یا اقامت و یا خواهد شد در نقض قانون است.” یکی دیگر از پنج سال حبس ممکن است اضافه شده به این حکم اگر متهم عمل “به منظور استفاده تجاری یا مالی خصوصی به دست آورید.”

Murguia حکومت قانون اجرا می شود گرفتار متمم اول قانون اساسی به دلیل آن است که اثر جرم حفاظت گفتار.

“پیدا کردن هیچ پایه و اساسی برای تشخیص و یا انتقاد Sinening-اسمیت تحلیل از دولت استدلال و یا خود را بررسی قانون مربوط به دادگاه تصویب است که تجزیه و تحلیل کامل و موافق است که در آن صورت بخش 4 است overbroad تحت متمم اول قانون اساسی” قاضی گفت: “با توجه به متن خود را حاکم بر حرکت به اخراج که به دست آمده بود بار عصر.

در نقد و بررسی محافظه کار دانیل هوروویتس انتقاد Murguia تصمیم به نوشتن که حکم “مسخره چرا که این قانون به وضوح اشاره به درگیر شدن در خرابکارانه و فعالیت های جعلی به منظور تشویق و یا فعال کردن واقعی فردی بیگانگان در کشور باقی می ماند و نه صرفا سیاسی حمایت لیبرال سیاست های مهاجرتی در انتزاعی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de