‘ترس و وحشت’ به عنوان coronavirus را تهدید می کند, افغانستان, پاکستان

FREE MASKS. A volunteer hands out free face masks to people as a preventive measure against the spread of the COVID-19 coronavirus, in Herat city on February 26, 2020. Photo by Hoshang Hashimi/AFP

ماسک رایگان. یک داوطلب دست رایگان ماسک صورت برای مردم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر گسترش COVID-19 coronavirus در شهر هرات در 26 فوریه سال 2020 است. عکس توسط Hoshang هاشمی/AFP

اسلام آباد, پاکستان با متخلخل مرزهای creaking بیمارستان بزرگ و بی سواد جمعیت افغانستان و پاکستان صورت یک برنامه به طور بالقوه ویرانگر بحران بهداشتی پس از کروناویروس جدید فوران در کشور همسایه ایران.

اسلام آباد بسته شده است رسمی گذرگاه های مرزی در حالی که کابل به حالت تعلیق در تمام سفر به جمهوری اسلامی است که در گزارش 19 کشته و در مجموع 139 عفونت – و آن را یکی از سخت ترین آمار کشورهای خارج از ویروس کانون چین است. (بخوانید: جهان ‘به سادگی آماده برای گسترش ویروس – که در چین ماموریت ارشد)

اما ترس از اقدامات می تواند اثبات بی اثر با هزاران نفر از مردم – پناهندگان فرار از خشونت شیعه زائران قاچاقچیان و مهاجران به دنبال کار – به احتمال زیاد عبور طولانی ضعیف گشت مرزهای هر روز.

این ویروس به بیش از 30 کشور و کشتن بیش از 2700 و آلوده 80,000 عمدتا در چین است. اما شیوع بیماری های جدید در اروپا و خاورمیانه و در آسیا را دامن زد ترس از سرایت گرفتن نگه دارید و در کشورهای فقیر که فاقد زیرساخت های بهداشت و درمان برای مقابله است.

پاکستان اعلام کرد روز شنبه, مارس 26 آن دو مورد اول از ویروس. مقامات گفت: یکی از افراد آلوده بود 22 ساله کراچی مرد بودند که این ویروس در ایران. در حالی که آنها را تایید نمی کند که در آن مورد دوم گزارش رسانه های محلی قرار داده شده آن در اسلام آباد است.

افغانستان در عین حال اعلام کرد دوشنبه, مارس 24 اول آن عفونت ویروس شامل یک بیمار که اخیرا در ایران که در آن میلیون ها نفر از افغان ها زندگی می کنند. (بخوانید: Pompeo می گوید ایران باید ‘حقیقت’ در coronavirus)

افغانستان تلویزیون و رادیو پخش را آغاز کرده اند که مردم را در چگونه برای جلوگیری از انتقال این ویروس در حالی که ساکنان را با عجله برای خرید ماسک صورت – لوازم زور زدن و جرقه ده برابر افزایش در هزینه از یک ماسک در برخی از داروخانه ها در کابل.

“ما نگران ما لازم نیست که یک عملکرد مناسب سیستم بهداشت و مرزها باز هستند. همه ما می توانید انجام دهید این است که نگاهی به برخی از اقدامات پیشگیرانه و دعا به خدا به ما کمک کند” گفت: Ihsanul الحق یک کارمند دولت.

افغانستان سیستم بهداشت و درمان است که در ژنده پوش پس از بیش از 4 دهه از جنگ با چند موجود بیمارستان ها با تمرکز به طور عمده در مراقبت های اولیه و تروما است. آنها فاقد تخصص برای مقابله با بیماری های عفونی.

“این می تواند یک فاجعه اگر ویروس واقعا گسترش در سراسر کشور است. وجود ندارد که بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی گفت:” ولی یک کابل مبتنی بر پزشک که متخصص در, ویروسی, بیماری های عفونی.

“دولت در حال انجام آنچه آنها می توانند برای جلوگیری از گسترش ویروس. اما آن را بسیار دشوار است.”

اضافه کردن به چالش محدود کردن گسترش ویروس است که افغانستان در سنت پستال خانواده و دوستان با handshakes, آغوش و بوسه.

تا حد زیادی بی سواد جمعیت نیز باعث می شود آن را دشوار است به آموزش مردم در مورد راه های جلوگیری از انتقال.

“مردم بی سواد هستند, شما می توانید پیام از طریق به آنها” سخن گفت.

آمادگی

در سراسر مرز در پاکستان در حال رشد وجود دارد و نگرانی از چگونه کشور را در مقابله با یک پتانسیل شیوع.

اسلام آباد دارای سابقه عدم شامل بیماری های عفونی مانند فلج اطفال و سل و هپاتیت است.

اضافه کردن به چالش صدها هزار نفر از قات پزشکان تصور می شود کار در سراسر کشور و رسوایی مربوط به استفاده از سوزن در تنظیمات بهداشت و درمان را فرسوده اعتماد عمومی در سیستم.

برخی از دانش آموزان پاکستانی به دام افتاده در چین در شهر ووهان – جایی که این ویروس برای اولین بار شناسایی شده در دسامبر – گفته است: به تازگی آنها عصبی در مورد بازگشت به کشور خود را اگر مقامات به تخلیه آنها.

“ما نگران هستند که چگونه مقامات در حال رفتن به درمان ما هنگامی که ما به بازگشت به پاکستان – برخی از دانش آموزان که رفت و برگشت به ما گفت مقامات درمان آنها بسیار بد” Ruqia شیخ گفت.

در حالی که پاکستان بسته شده است زمین های هم مرز با ایران در آن نگهداری مسافرت هوایی و از چین به طور فزاینده ای به یک منبع تجارت و بازرگانی برای کشور است.

“محدود است مفهوم پیشگیری متاسفانه. من ترس آن را به خوبی آماده برای هر گونه بهداشت و درمان اضطراری با پاکستان و بهداشت عمومی کارشناس ارشد الطاف گفته است.

پاکستان در این هفته سرعت نقل مکان کرد به قرنطینه حداقل 270 نفر در نزدیکی مرز ایران پس از یک گروه از زائران بازگشته و به طور خلاصه مخلوط با ساکنان دیگر.

که آمد ساعت پس از پاکستان مهر و موم کردن آن مرزی با ایران در جنوب غربی استان بلوچستان که آسیب پذیر باقی می ماند به بهداشت عمومی اورژانس.

دهه مبارزه با شورشیان جدایی طلب و مبارز خشونت همراه با غفلت از دولت مرکزی را ترک کرده اند فقیر منطقه با زیرساخت های کمی.

Ziaullah Langove بلوچستان, صفحه اصلی, وزیر, گفت: وجود نزدیک به 10 ، 000 پاکستانی هنوز در ایران بیشتر دانش آموزان و زائران است که مقامات ایرانی شد برنامه ریزی برای ارسال در گروه های کوچک.

در تافتون عبور از مرز صف های طولانی کامیون ها منتظر به امید مجاز به ایران به عنوان ساکنان و مسئولان ملبس به ماسک های جراحی.

“وجود دارد هیچ وجه اشتراک گذاری اطلاعات گفت:” ساکن Khuda Greys, سرزنش مقامات برای عدم نگه داشتن مردم محلی در مورد وضعیت.

“وجود ترس و وحشت در میان مردم کسب و کار ما و زندگی در معرض خطر هستند.” – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de