ادعا: ژاپن فرستاده می شود یک تیم پزشکی متشکل از 1000 پرسنل به ووهان, چین, کانون رمان coronavirus (2019-nCoV) شیوع.

یک کاربر به نام Drexell سانچز Zuñiga ارسال شده در گرافیک است که یک عکس از آنچه به نظر می رسد یک تیم پزشکی با پوشیدن جلیقه با پرچم ژاپن بر روی آنها. او در آن نوشته شده در Facebook گروه حفاظت از رئیس جمهور Duterte آخرین پنج شنبه, آوریل 1.

در بالای عکس وجود دارد که متن را بخوانید: “1,000 تیم پزشکی (sic) از ژاپن آمده به ووهان برای کمک به. عالی براوو ژاپن است.”

Zuñiga سپس زیر نویس خود نوشته: “ژاپن hindi takot sa nCoV ویروس nagpadala ng 1,000 تیم پزشکی sa ووهان چین است. Dilawan ubo sipon pa lang بیش از بازیگری na sa رسانه های جریان اصلی (sic).”

(ژاپن است ترس از 2019-nCoV و ارسال 1000-عضو تیم پزشکی به ووهان, چین. در ضمن مخالفت حامیان هستند زیاده بیش از ساده سرفه و سرماخوردگی به عنوان دیده می شود در رسانه های جریان اصلی.)

Rappler خال خال ارسال از طریق رسانه های اجتماعی ابزار مانیتورینگ CrowdTangle. همانطور که از نوشتن آن در حال حاضر به اشتراک گذاشته شده بیش از 2800 بار در Facebook. آن را نیز بدست بیش از 3400 نظرات و 553 واکنش های.

امتیاز: غلط

حقایق: عکس گرفته شده بود در راه بازگشت در ماه مه سال 2008 است. تیم پزشکی از ژاپن برای کمک به چین پس از ویرانگر سیچوان زلزله آن سال.

یک جستجوی معکوس تصویر نشان می دهد یک کپی از عکس آپلود شده در وب سایت رسمی از تلویزیون مرکزی چین (CCTV) اصلی شبکه تلویزیون عمومی در چین است. آن اعتبار Xinhua News Agency, چین دولتی مطبوعات آژانس عکس.

دوربین مدار بسته زیر نویس عکس: “اعضای, ژاپنی, پزشکی تیم راه رفتن به هیئت مدیره در فرودگاه ناریتا در استان چیبا, مارس 20, 2008. 22-عضو ژاپنی تیم پزشکی پرواز به چنگدو, پایتخت زلزله زده جنوب غربی استان سیچوان چین در روز سه شنبه.”

بیش از 87,000 نفر سمت چپ مرده و یا از دست رفته پس از یک بزرگی 7.9 زلزله جنوب-منطقه مرکزی در چین است. این تعداد شامل 5,335 دانش آموزان است. (بخوانید: زو Jinqiang چین, افراد مشهور, زلزله, خوک, در معرض حساسیت)

در ضمن همانطور که از نوشتن ژاپن اعلام کرده است که آن را با ارسال یک تیم پزشکی به چین برای کمک به مبارزه با 2019-nCoV شیوع. اما اعلام کرد در ژانویه 28 بود که ارسال کمک های اضطراری کالا به چین است. – پائولین Macaraeg/Rappler.com

ما را آگاه مشکوک Facebook pages, گروه حساب های, وب سایت, مقالات و یا عکس ها را در شبکه خود را از طریق تماس با ما در factcheck@rappler.com. اجازه دهید ما نبرد دروغ یک واقعیت را بررسی کنید در یک زمان.

بیشتر واقعیت چک های 2019-nCoV:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im