غلط: Kabataan نماینده سارا Elago تست مثبت برای coronavirus

ادعا: Kabataan نماینده سارا Elago آزمایش مثبت برای کوروناویروس.

پست های متعدد در Facebook ساخته شده این ادعا همراه با یک گرافیک از Elago با کلمات کلیدی: “اخبار: سارا Elago پارچه مبلی. Kabataan پارتی-لیست COVID-19 مثبت است.”

Facebook کاربر Ka Onyok برای اولین بار به استفاده از این گرافیک, شرح, آن را با “‘یان mga kababayan eto na po pinaka-aantay natin تایید پو مثبت sa COVID-19. Papayagan niyo, pa ba mga anak niyo lumapit dito sa walang kwentang taong eto? (در اینجا چیزی است که ما شده اند در انتظار برای من fellowmen, [او] تایید مثبت برای COVID-19. شما اجازه می دهد فرزندان خود را به نزدیکی این بی ارزش شخص؟)”

پست های دیگر با همان گرافیک تا به حال عنوان “تجمع pa بیشتر (این چیزی است که شما برای پیوستن به تظاهرات.)”

پست های حاوی این ادعا بودند پرچم Facebook ادعا بررسی یک ابزار است که تشخیص نوشته های بالقوه اطلاعات نادرست است. این ادعا نیز فرستاده شده توسط یک خواننده به Rappler برای تایید.

امتیاز: غلط

حقایق: Elago انکار کرد که او آزمایش مثبت برای این ویروس گفته او هر گونه علائم پس از خود-قرنطینه و در نتیجه هیچ دلیلی برای تست شده است.

در یک Facebook پست Elago گفت:”Walang katotohanan ang kumakalat na pahayag ako na ay positibo sa COVID-19 (هیچ حقیقتی وجود ندارد به این ادعا که من تست مثبت برای COVID-19).”

او نوشته بود و همراه با یک ویدیو که در آن او توضیح داد که وضعیت او. “ننگ matapos ko ang اجباری خود قرنطینه wala naman po akong sintomas. کایا sa ilalim ng kasalukuyang دستورالعمل wala پنگ dahilan upang آکو ay magpa-آزمون,” او گفت:. (بخوانید: هنگامی که شما باید آزمایش برای coronavirus?)

(زمانی که من به پایان رسید اجباری خود قرنطینه من تجربه هر گونه علائم. از این رو تحت دستورالعمل های جاری وجود دارد هیچ دلیلی برای من برای گرفتن تست شده است.)

Tuloy po ang ating trabaho, tuloy ang Tulong Kabataan در tuloy-tuloy din po ang ating panawagan para sa توده تست. Unahin ang mga PUIs, the mga PUMs در gayundin ang ating mga سلامت frontliners در sa mga komunidad na mayroon ننگ تایید موارد ng COVID-19,” او اضافه شده است.

(کار ما ادامه Tulong Kabataan همچنان ادامه دارد و ما تماس بگیرید برای تست توده نیز همچنان ادامه دارد. اولویت بندی بیماران تحت بررسی, افراد, تحت, نظارت بر سلامت ما frontliners و جوامع با تایید موارد COVID-19.)

Rappler نیز رسیده به کا Onyok صفحه برای درخواست منبع آن, اما آن را پاسخ نمی دهند. این صفحه غیر فعال شد روز بعد.

همانطور که از پنج شنبه, مه 7 کشور در حال 3,764 coronavirus موارد با 177 کشته و 84 بهبود. – Loreben Tuquero/Rappler.com

ما را آگاه مشکوک Facebook pages, گروه حساب های, وب سایت, مقالات و یا عکس ها را در شبکه خود را از طریق تماس با ما در [email protected] اجازه دهید ما نبرد دروغ یک واقعیت را بررسی کنید در یک زمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im