Facebook, Inc. و خدمات درآمد داخلی در ایالات متحده دادگاه مالیاتی در فوریه. 10 انجام جنگ بیش از 9 میلیارد دلار مالیات آژانس ادعا می کند این شرکت مدیون با وجود حرکت به سود کم مالیاتی صلاحیت خارج از کشور.

دادگاه برنامه ریزی شده است برای شروع Feb. 10 در یک جلسه ویژه دادگاه برگزار می شود در سان فرانسیسکو.

به دادگاه می آید به عنوان قانونگذاران آمده تحت فشار از هر دو سمت چپ و راست به عمل قانونگذاری در برابر Facebook به دلیل آن است که چگونه به فکر درمان, کاربران, به عنوان مخالف به هر چیزی ناشی از مسائل مربوط به مالیات. جمهوری خواهان می گویند Facebook مغرضانه در برابر محافظه کاران و بازرسان صفحات خود را در حالی که دموکرات ها ادعا می کنند Facebook نفع رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و نوک فلس به او انتخاب شد.

سال های طولانی مالیاتی اختلاف نگرانی Facebook سیاست از حرکت در خارج از کشور به سود کم مالیاتی مراکز همان چیزی است که بسیاری از ایالات متحده بر اساس شرکت های چند ملیتی انجام دهد. چنین شیوه به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار توسط مقامات دولتی در ایالات متحده و اروپا که ادعا می کنند شرکت هایی که به دنبال چنین رویکردی نمی پرداخت سهم عادلانه خود را از مالیات است.

IRS استدلال می کند که یک تکه بزرگتر از سود این شرکت شده است باید مشمول مالیات بالاتر ایالات متحده نرخ, به جای اینکه موضوع را به پایین نرخ مالیات در ایرلند که در آن از تاسیس شرکت های بین المللی در مقر.

به طور خاص مورد ناشی از تجدید ساختار مالی شرکت انجام شده برای راه اندازی آن عملیات جهانی قبل از آن رفت و با آن بسیار پیش بینی اولیه ارائه عمومی در ماه مه سال 2012 است.

“این نتیجه به احتمال زیاد لولا در ارزیابی مالکیت فکری استفاده شده توسط Facebook را در خارج از کشور شرکت های تابعه که در پرداخت حق امتیاز به شرکت مادر” با توجه به وال استریت ژورنال تحلیل.

مورد را به دست آورد زیرا هر آنچه در دادگاه تصمیم می گیرد در آینده این دادگاه می تواند ایجاد یک نقشه راه برای دیگر شرکت های مشابه با اختلافات مالیاتی به دنبال دارد.

“هر دو طرف باید برجسته استدلال و که باعث می شود آن را هیجان انگیز در مورد” ویلیام Byrnes یک استاد حقوق در تگزاس A&M دانشگاه به این روزنامه گفت. “چه اتفاق می افتد با Facebook مجموعه تن برای چه اتفاق می افتد” به دیگران است.

Facebook شده و به دنبال آن مالیات-به حداقل رساندن استراتژی است که تقویت این شرکت را در دراز مدت زنده ماندن مالی برای یک دهه با توجه به ProPublica.

بازگشت در اوایل سال 2008 زمانی که Facebook تا به حال نزدیک به 100 میلیون کاربر–امروز بیش از 2 میلیارد آن استخدام شریل سندبرگ دور از گوگل برای تبدیل شدن به شرکت افسر ارشد عامل. در آن زمان, Facebook, مدیر عامل شرکت, مارک زوکربرگ گفت: استخدام جدید را شرکت “به سطح بعدی.”

بر اساس تجارب خود را در گوگل سندبرگ بازرسی و نگهداری Facebook رویکرد برخورد با مالیات. “تجربه من این است که با داشتن یک مرکز اروپا و در حال اجرا همه چیز را از طریق ما آن را بسیار پر هزینه از لحاظ مالیات,” او نوشت: به دیگر Facebook مدیران در مارس 2008 به عنوان گزارش شده توسط نرم افزار Publica. این شرکت مالیات بالا, رسمی موافقت کردند, گفته, Facebook تا به حال برای قرار دادن به “پایین مشمول صلاحیت این دادگاه ها به پارک سود.”

همان سال Facebook تعیین شده دوبلین, ایرلند به عنوان بین المللی آن ستاد کپی کاری گوگل بود که سندبرگ مشغول به کار وجود دارد. Facebook کار می کرد یک راه برای نگه داشتن سود در ایرلند و پرداخت نرخ مالیات نزدیک به صفر در حالی که حفظ یک کافی حضور در دوبلین با توجه به یک ایمیل داخلی از سندبرگ “برای توجیه منافع است.”

Facebook منتقل برخی از مالکیت معنوی آن در خارج از کشور کاهش می یابد که چقدر در حق امتیاز شرکت های تابعه آن مجبور به پرداخت به شرکت مادر. قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن-رهبری اصلاحات مالیاتی از سال 2017 حق امتیاز خواهد بود مشمول مالیات در 35 درصد به جای یک نرخ پایین تر است. Facebook با استفاده از یک شرکت مستقر در جزایر کیمن معروف پناهگاه های مالیاتی برای کاهش بدهی مالیاتی و مجبور به پرداخت 15.5 درصد مالیات بر سود آن را تحت یک بار مالیات ارائه در سال 2017 قانون مالیات.

این موضوع با توجه به IRS است که آیا شرکت باید به پرداخت نرخ مالیات بالاتر. Facebook می گوید آن را ندارد و می خواهد بازپرداخت از مالیات آن را ادعا می کند آن را پرداخت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de