Facebook معذرت خواهی برای نقش در سال 2018 سریلانکا ناآرامی

FACEBOOK. In this file photo illustration a Facebook App logo is displayed on a smartphone on March 25, 2020 in Arlington, Virginia. File photo by Olivier Douliery/AFP

FACEBOOK. در این عکس تصویر یک Facebook نرم افزار لوگو نمایش داده شده در گوشی های هوشمند در 25 مارس سال 2020 در آرلینگتون ویرجینیا. فایل عکس توسط Olivier Douliery/AFP

دلار هنگ کنگ – Facebook کرده است عذرخواهی کرد برای نقش خود را در کشنده جمعی ناآرامی های تکان داد سریلانکا دو سال پیش پس از یک تحقیق دریافتند که بیان نفرت و شایعات گسترش یافته بر روی پلت فرم ممکن است منجر به خشونت علیه مسلمانان است.

شورش در اوایل سال 2018 فوران به عنوان ضد اسلامی خشم شد و شلاق تا در رسانه های اجتماعی وادار کردن دولت سریلانکا برای تحمیل یک وضعیت اضطراری و جلوگیری از دسترسی به Facebook.

غول فن آوری راه اندازی یک کاوشگر به بخشی از آن ممکن است بازی کرده اند و محققان گفت: آتش زا مطالب در Facebook ممکن است منجر به خشونت علیه مسلمانان است.

“ما محکوم به سوء استفاده از پلت فرم ما,” Facebook گفت: در بیانیه ای به خبرگزاری بلومبرگ پس از این یافته ها منتشر شد پنج شنبه, مارس 12. “ما می دانیم و عذر خواهی برای, بسیار واقعی حقوق بشر اثرات آن منجر شد.”

حداقل 3 نفر کشته و 20 مجروح در سال 2018 ناآرامی در طی آن مساجد و مسلمان کسب و کار سوزانده شد به طور عمده در بخش مرکزی سینهالی های بودایی-اکثریت ملت است.

نفرت گفتار و گسترش شایعه در Facebook “ممکن است منجر به ‘آفلاین’ خشونت” با توجه به ماده یک, حقوق بشر, مشاوره استخدام برای انجام تحقیقات.

مشاوران همچنین پیشنهاد کرد که قبل از ناآرامی Facebook تا به حال موفق به خراب کردن این محتوا که “منجر به نفرت سخنرانی و سایر اشکال آزار و اذیت باقی مانده و حتی گسترش” بر روی پلت فرم.

مقاله یکی گفت: یک سازمان جامعه مدنی و سعی کرده بود برای تعامل با شرکت در سوء استفاده از Facebook به عنوان دور برگشت به عنوان 2009.

در سال 2018 مقامات گفته بود اوباش استفاده Facebook برای هماهنگ کردن حملات که پلت فرم تا به حال “تنها دو منبع نفر” به نقد و بررسی مطالب در Sinhala زبان از سریلانکا اکثریت قومی که اعضای آن بودند پشت کردند.

Facebook به 4.4 میلیون روزانه کاربران فعال در سریلانکا بر اساس این گزارش در ماده یک.

این شرکت گفت: از آن گرفته شده بود تعدادی از مراحل در دو سال گذشته برای حفاظت بهتر از حقوق بشر است.

“در سریلانکا… ما در حال کاهش توزیع اغلب دوباره به اشتراک گذاشته پیام که اغلب در ارتباط با clickbait و اطلاعات غلط” Facebook در بیانیه ای گفت: همراه گزارش که همچنین نگاه اندونزی و کامبوج.

این گفت و گو همچنین استخدام کارکنان بیشتر از جمله Sinhala سخنرانان و شروع به استفاده از تکنولوژی تشخیص برای محافظت از گروه های آسیب پذیر.

نگرانی در اندونزی

مقاله همچنین به بررسی تاثیر Facebook خدمات از جمله WhatsApp Messenger and Instagram – در اندونزی.

آن را یافت که علاوه بر حملات سیاسی و تلاش برای نفوذ در انتخابات گروه های آسیب پذیر در سراسر مجمع الجزایر وسیع مواجه خطرات افزایش یافته است.

به اشتراک گذاری تصاویر بدون رضایت سایبری و بهره برداری جنسی را تهدید زنان به خصوص مشاوره گفت.

“در برخی از موارد زنان در حال تهدید و یا حتی مجبور به روابط سوء استفاده و یا به موقعیت های تجاوز به عنف برای جلوگیری از خجالت از عکس های برهنه عمومی ساخته شده در Facebook پلت فرم” گفت: گزارش منتشر شده در همان زمان به عنوان یافته در سریلانکا.

“در موارد دیگر Facebook سیستم عامل استفاده شده است برای اتصال مشتریان به کارگران جنسی برخی از آنها ممکن است قاچاق می شود.”

مقاله یکی گفت همچنین اظهار داشت: “شواهدی از قلدری آنلاین و استثمار جنسی کودکان از جمله های آنلاین نظافت کودکان” در Facebook سیستم عامل.

رسانه های اجتماعی شرکت گفت: در سری لانکا است ramping تا تلاش برای محافظت از کاربران خود را از آسیب از جمله کارکنان بیشتر و بهبود تکنولوژی برای شناسایی گفتار نفرت در اندونزیایی.

Facebook شده است نورد از تعدادی از برنامه ها برای جلوگیری از سوء استفاده و پس از آمدن تحت فشار در سال های اخیر بیش از یک سری از حریم خصوصی رسوایی و همچنین انتقاد از آن آهسته پاسخ به حقوق بشر نگرانی. – Rappler.com

خبری بلومبرگ کمک به این داستان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de