DIY سد سازندگان جمخندی در حال حاضر طرح یک آسانسور پروژه های آبیاری

Hubballi: در بودجه خود را امروز کارناتاکا دولت قرار داده و از ارقام قابل توجه برای پروژه های آب آن در نظر دارد برای ساخت. اما مردم از 30 روستا در Athani و جمخندی taluks فقط تحت تاثیر قرار ندارد.

بودجه و دولت ها آمده اند و رفته اند اما هیچ آب همیشه جریان را به رگبار گلوله خود را. بنابراین به جای انتظار برای دولت به انجام کاری و یا همسایه ایالت ماهاراشترا به انتشار آب به آنها را در طول تابستان این کشاورزان گرفته تا کار داوطلبانه برای پر کردن Chikka Padasalagi (Shrama کل ساغر) رگبار گلوله.

آنها برنامه ریزی برای بالابر 1.5 tmc ft آب از پسماندها از Almatti سد برای تهیه آب آشامیدنی خود را نیاز دارد در تابستان.

برای تلفن های موبایل مانند اما آنها که سابقه DIY (do-it-yourself) سد سازی در این بخش است.

در سال 1990 این کشاورزان ساخته شده است یک مجموعه خود به خود پس از جان صبر کنید از بیش از یک دهه برای دولت به ساخت یکی از آنها را. آنها کمک کرده و وجوه خود را و کار برای تحقق بخشیدن به رویای خود را.

که داوطلبانه ابتکار عمل آورده رفاه به آنها رهایی آنها از فقر مزمن. نیم متر رگبار گلوله آنها ساخته شده بر روی رودخانه کریشنا تبدیل کل منطقه را به یک نيشکر کمربند.

سپس آن را هزینه آنها فقط Rs 89 لاخ. پول مطرح شد از طریق کمک از کشاورزان اعم از 10 تومان به 100 تومان. مردم از هر روستا در زمان نوبت به انجام کار ساخت و ساز در یک چرخش اساس.

چند سال بعد ارتفاع سد مطرح شد از 8 متر به 9.75 متر و دوباره از طریق shramdan با هر کشاورز کمک 15,000 تومان. که تلاش DIY افزایش ظرفیت ذخیره سازی مخزن از 2.8 tmc ft به 4.3 tmc ft.

در حال حاضر مردم گرد هم آمده اند این بار برای پر کردن سد با آب. آنها برنامه ریزی برای استفاده از 25 pumpsets از 100 اسب بخار و ظرفيت پمپ آب از پسماندها از Almatti پروژه. آنها حتی کمک به پرداخت پول برای برق مورد نیاز برای بالا کشیدن آب از Almatti.

این جنبش مردم است که پشتیبانی شده توسط سابق جمخندی MLA Siddu Nyamagoudar که ایران آنها را زیر چتر رود کریشنا بانک کشاورزان است.

اول تا آنها گرفته تا تعمیر کار از سد دروازه که آسیب دیده در سیل ویرانگر سال گذشته است. آنها در حال از بین بردن علف های هرز گیاهان خاردار و گل و لای.

“هر تابستان ما مجبور به التماس ماهاراشترا به انتشار آب از Koyna سد برای تامین آب آشامیدنی در منطقه ما است. اما آنها هرگز انجام می شود بنابراین با وجود کارناتاکا دولت ارائه به پرداخت کرور روپیه برای آن است. بنابراین ما در حال تلاش پیدا کردن یک راه حل در خود ما” گفت: Rajugouda Patil رئیس کریشنا حوضه انجمن کشاورزان.

طبق این طرح بیش از 100 نفر از هر روستا کمک خواهد کرد shramadan هر روز در یک چرخش اساس.

“ما در حال برنامه ریزی برای ذخیره 1.5 tmc ft آب برای 30 روز آینده” گفت: Rajugouda Patil.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de