دهلی نو: رای گیری برای 70-عضو دهلی مجمع شرکت در روز شنبه morningafter یک مبارزه تلخ.بیش 1.47 کرور افراد واجد شرایط برای رای دادن برای تصمیم گیری سرنوشت 672 نامزدها. رای گیری آغاز شد و در ساعت 8 صبح و پایان خواهد رسید در 6 ساعت.
پلیس و شبه نظامی پرسنل در حال نگه داشتن یک “فوق العاده شب زنده داری” در مناطق حساس مانند شاهین باغ جامع نگر و Seelampuri.

پیش از رای گیری, دهلی نو, وزیر, Arvind Kejriwal, توییتی, “لطفا به بازیگران رای دادن. درخواست تجدید نظر ویژه ای به تمام زنان – به عنوان شما شانه مسئولیت در خانه نیز به عهده کشور و دهلی نو است که بر روی شانه های خود را.”
“از همه شما زنان رأی خود را بدهید و به همراه مردان با شما. آیا گفتگو با مردان در مورد رای گیری برای آنها مناسب خواهد بود” رئیس وزیر اضافه شده است.

Aam Aadmi Party (AAP) امیدوار به تکرار آن ستارگان عملکرد از آخرین مجمع سنجی که آن را برنده 67 از 70 کرسی. بی جی پی که صعود هفت کرسی در دهلی نو در سال 2019 Lok سبها نظرسنجی با هدف بیرون راندن AAP در حالی که کنگره به دنبال بهتر عملکرد آن نسبت به آخرین باری که آن را درو خالی در مجمع انتخابات است ،
AAP حال کردم 54.3 درصد آرا در 2015 سنجی در حالی که BJP امن 32 درصد و کنگره صعود فقط 9.6 درصد است.

اگر نظرسنجی به باور Aam Aadmi Party (AAP) است که همه مجموعه ای برای بازگشت به قدرت در سرمایه های ملی که در آن نظر سنجی به همه 70 کرسیهای مجلس برگزار خواهد شد در روز شنبه. اما اگر یکی می رود عضو کمیته نیروهای مسلح سنا و سپس BJP به نظر می رسد مجموعه ای به طلیعه چیزی بودن در یک فصل جدید در دهلی نو و تشکیل دولت شهر دولت خود به خود پس از 22 سال است.

دو نظرسنجی منتشر شد یکی در روز شنبه و دیگری در اوایل روز دوشنبه به روشنی نشان می دهد که AAP نمی خواهد بود قادر به حفظ 67 کرسی را به دست آورد در انتخابات 2015 اما قادر خواهد بود برای تشکیل یک دولت خود را در آن. آنها را 10-14 صندلی به BJP. اما خانه وزیر Amit Shah دهکدهای ادعا کرد که حزب او برنده خواهد شد بیش از 45 کرسی است. زعفران حزب برنده در فقط سه حوزه در سال 2015; کنگره جلب خالی.

با توجه به ABP News-CVoter بررسی, Arvind Kejriwal را AAP پیش بینی شده است به نفع خود 42-56 صندلی. این ایپسوس-زمان شرکت در نظرسنجی می گوید: AAP است به احتمال زیاد به هر چیزی بین 54 و 60 کرسی بی جی پی 10-14 صندلی در حالی که کنگره ممکن است در قرعه کشی های خالی و یا برنده شدن در بهترین حالت دو صندلی.

تنگ اقدامات امنیتی قرار داده شده است در محل در سراسر شهر به خصوص مناطق حساس مانند شاهین باغ, برای, صلح آمیز, رای گیری که در آن دهلی 1.47 کرور رای دهندگان تصمیم خواهد گرفت که آیا Kejriwal می شود یک دوره دیگر به عنوان رئیس جمهوری برای توسعه کار انجام شده و وعده داده شده و یا بی جی پی که مبارزات انتخاباتی به شدت بر روی “ضد شاهین باغ” ناسیونالیسم زمین را او دو هفته گذشته از مبارزه برای کشور معتبر ترین انتخابات پس از نبرد Lok سبها سنجی در مارس-آوریل 2019 دیدم BJP roping تقریبا در تمام اتحادیه وزرای 11 وزرای ارشد و 200-عجیب و غریب نمایندگان مجلس به hardsell آن روایت ناسیونالیستی برای جلب حمایت رای دهندگان به سرنگون Kejriwal. بسیاری از BJP رهبران حتی سعی کردم به شکل رای دهندگان همراه جمعی از خطوط.

به آدرس هندو رای بانک وزیر حتی خوانده هانومان Chalisa در اخیر نشان می دهد که توسط یک کانال خبری که در آن او اعلام کرد خود را به جان سخت پیرو هانومان. روز جمعه او همراه با خانواده اش نماز در معروف هانومان معبد در کننوقت محل. پس از سفر خود به معبد او در توئیتر خود نوشت: “به دنبال نعمت Hanumanji در معروف هانومان معبد در CP. Bhagwanji گفت: — ” شما در حال انجام کار خوب. همچنان در خدمت مردم بود. ترک نتیجه به نظر من همه خوب خواهد بود’.”

دهلی سنجی مهم هستند که آنها را نیز تنظیم صحنه برای انتخابات در شش کشور در 18 ماه آینده — Bihar در نیمه دوم این سال و کرالا تامیل نادو تامیل نادو غرب بنگال و آسام در سال 2021. این انتخابات یک آزمون اسید برای بی جی پی که در گذشته از دست داد انتخابات در Jharkhand و قادر به تشکیل دولت در ماهاراشترا بعد از متحد خود را شیو سنا پیوست دست در دست کنگره و NCP. در هاریانا حزب می تواند به شکل دولت تنها پس از در نظر گرفتن حمایت از Dushyant Chautala را JJP.

برای Kejriwal این انتخابات نه تنها یک آزمون از اعتبار خود را به عنوان رئیس یک دولت شهر اما همچنین مهم است برای آینده سیاسی AAP که voteshare کاهش یافته است و از 54 درصد در سال 2015 سنجی مونتاژ فقط به 18 درصد در سال گذشته Lok سبها نظر سنجی. AAP که جاروب 2015 سنجی مونتاژ از دست تمام بدن شهرداری در این شهر به بی جی پی در سال 2017, که در آن فقط 26 درصد آرا در حدود 10 درصد کمتر از زعفران ،

این بار AAP دوباره رو به یک مسابقه دشوار از BJP در 10 کرسی را به دست آورد با اختلاف کمتر از 10 درصد آرا در قبل از انتخابات است ، از این صندلی پیروزی حاشیه AAP بود و حتی کمتر از پنج درصد در Shakurbasti, پشاور لاکشمی نگر و کریشنا نگر. حزب با این حال به نظر می رسد داشتن یک پاک کردن لبه بیش از BJP در تمام 12 كرسي را به دست آورده بود در نظر سنجی قبلی.

2020 انتخابات نیز به شمار یک چالش بزرگ برای کنگره است که نمی تواند برنده حتی یک صندلی در آخرین مجمع انتخابات است. حزب دوم تنها در Badli, Mangolpuri, Matia چهارمحال و Mustafabad. اما حزب بزرگ قدیمی را شگفت زده کرد و همه با تامین چهار درصد آرا بیش از AAP در سراسر هفت کرسی در آخرین Lok سبها انتخابات است.

هر دو AAP و بی جی پی به حال شده است در تلاش سخت به دنبال حمایت از Purvanchali رای دهندگان — مهاجران از شرق, Uttar Pradesh, بیهار و Jharkhand — که شامل حدود 30 درصد از کل رای دهندگان. AAP حتی رفته به حد امیدوار به دریافت Bhojpuri موجود در هشتمین برنامه از قانون اساسی است.

بی جی پی که آن را نگه داشته 32-به علاوه درصد voteshare از سال 1993 بوده است با تمرکز بیشتر بر روی آن رای دهندگان سنتی از طبقه فوقانی هندوها که حساب برای 40 درصد از رای دهندگان — 12 درصد Brahmins هفت درصد از Punjabi Khatris و Rajputs شش درصد هر یک از جین ها و بانیاس و هشت درصد از بقیه است. پنجابی رای دهندگان که حدود 25 درصد از رای دهندگان می تواند بر نتیجه انتخابات در 20-صندلی های عجیب و غریب.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de