CSIS هشدار از نگرانی های امنیتی مربوط به سرمایه گذاری خارجی در کانادا

کانادا جاسوسی آژانس با صدور یک هشدار در مورد امنیت ملی خطر ناشی از برخی سرمایه گذاری خارجی — اما نمی گویند که شرکت های دولتی و خارجی دولت از بازیگران آن به ویژه در مورد نگران است.

پیام تحویل داده شد در Canadian Security Intelligence Service را 2019 عمومی سالانه گزارش در مجلس مطرح امروز است.

“اقتصادی فعالیت های جاسوسی در کانادا در ادامه به افزایش در وسعت و عمق و پتانسیل اقتصادی. دشمن خارجی و سرویس های اطلاعاتی و یا افرادی که در حال کار با ضمنی و یا صریح و روشن در حمایت از کشورهای خارجی تلاش برای جمع آوری, سیاسی, اقتصادی, تجاری, تحصیلی, علمی و یا اطلاعات نظامی از طریق مخفی به معنی در کانادا” این گزارش می گوید.

“به عنوان مشکل آن است که برای اندازه گیری این آسیب به ما جمعی رفاه بسیار واقعی است.”

این گزارش می گوید که در حالی که اکثر سرمایه گذاری خارجی در کانادا بالاتر از هیئت مدیره “تعدادی از شرکت های دولتی و شرکت های خصوصی نزدیک به دولت خود و یا سرویس های اطلاعاتی می تواند به دنبال شرکت های بزرگ کسب مناقصه در کانادا و یا دیگر فعالیت های اقتصادی.”

“شرکت های بزرگ خریداری شده توسط این اشخاص مطرح خطرات بالقوه مربوط به آسیب پذیری در زیرساخت های حیاتی کنترل استراتژیک بخش جاسوسی خارجی و تحت تاثیر فعالیت های غیر قانونی انتقال تکنولوژی و تخصص می گوید:” گزارش سالانه.

“CSIS انتظار دارد که امنیت ملی نگرانی های مربوط به سرمایه گذاری خارجی و یا دیگر فعالیت های اقتصادی در کانادا ادامه خواهد داد.”

این گزارش فقط آخرین کلمه از احتیاط از CSIS در مورد ظهور جاسوسی اقتصادی در کانادا. دیوید Vigneault به نام دولت-حمایت تجاری جاسوسی “بزرگترین تهدید” برای اقتصاد کانادا.

34-صفحه گزارشی خارجی جاسوسی اقتصادی چندین بار اما نام دولت از بازیگران درگیر است. در اوایل این سال, اما, امنیت ملی و هوش کمیته از نمایندگان مجلس (NSICOP) بررسی بدن ساخته شده از نمایندگان مجلس و سناتورها گزارش به طور خاص خواستار چین و روسیه برای اجرای “قابل توجه و پایدار” دخالت خارجی فعالیت در کانادا.

CSIS گزارش پرچم ‘incel’ جنبش

CSIS گزارش سالانه نیز در لمس تهدید مطرح شده در کانادا با خشونت ایدئولوژیک-انگیزه افراد از جمله کسانی که در ارتباط با به اصطلاح “incel” آنلاین جنبش است.

پلیس تورنتو می گویند که آنها در حال درمان قتل یک زن در تورنتو, ماساژ سکسی, در ماه فوریه به عنوان یک اقدام تروریستی پس از کشف آنچه آنها می گویند که شواهد نشان می دهد آن را با الهام از incel ایدئولوژی.

حامیان این misogynistic آنلاین جنبش به طور معمول بیان سرخوردگی نسبت به زنان بیش از خود عدم جنسی موفقیت و گاهی تهدید و خشونت علیه آنها. پلیس تورنتو و RCMP طبقه بندی آن به عنوان یک “با انگیزه ایدئولوژیک خشونت افراطی” جنبش است.

Alek Minassian متهم راننده در سال 2018 تورنتو ون حمله که به کشته شدن 10 نفر و زخمی شدن 16 نفر دیگر گفت: در پلیس مصاحبه او با الهام از incel ایدئولوژی.

Minassian گفت: پلیس در مدت کوتاهی پس از این حمله است که اقدامات او بودند قصاص برای سال های جنسی رد و تمسخر توسط زنان است. خود قاضی-تنها محاکمه شد برنامه ریزی برای شروع در اوایل سال 2020 اما هنوز آغاز نشده است.

CSIS می گوید تهدید بازیگران’ تکیه بر تکنولوژی رمزگذاری آنلاین باقی می ماند یک مانع برای سازمان های اطلاعاتی.

“آنها می توانند فرار از شناسایی توسط پلیس و مقامات امنیتی که اغلب ارائه یک چالش مهم که دولت بررسی و به دنبال به محاکمه تهدید بازیگران” این گزارش می گوید.

“سازمان تروریستی با استفاده از فضای مجازی به منظور افزایش امنیت فعالیت های خود را … افراط گرایی در هر دو صورت آفلاین و آنلاین باقی می ماند یک نگرانی قابل توجهی به کانادا و متحدان آن است.”

روز چهارشنبه گزارش همچنین نگاه تعدادی از امنیت نمایش CSIS انجام شده طی سال مالی به عنوان بخشی از ماموریت خود را. امنیت ارزیابی کمک به پرچم نگرانی های امنیتی مربوط به تروریسم و جاسوسی و کمک به ادارات و سازمان های تصمیم گیری در مورد اینکه آیا به اعطای انکار و یا لغو امنیت گواهی عدم سوء پیشینه.

از طریق مهاجرت و تابعیت آن برنامه نمایش 217,400 شهروند برنامه های کاربردی و 41,000 پناهندگان در سال گذشته است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de