Coronavirus عذاب به معنی رونق برای ماکارونی سازندگان

IN DEMAND. A man wearing a face mask buys pasta at a supermarket in Pfastatt, France, on March 16, 2020. Photo by Sebastien Bozon/AFP

در تقاضا. یک مرد با پوشیدن یک ماسک صورت خرید ماکارونی در یک سوپر مارکت در Pfastatt فرانسه در مارس 16, 2020. عکس توسط Sebastien Bozon/AFP

فرانسه – ممکن است همه عذاب و دل تنگی به عنوان coronavirus شیوع کاملا upends جهان ما می دانستیم اما ماکارونی سازندگان ممکن است تا به حال هرگز آن را خیلی خوب به عنوان وحشت زده خریداران سهام در مواد غذایی اساسی برای زنده ماندن از بحران.

صحنه های از ضرب وشتم در سوپر مارکت ها در سراسر جهان به طور معمول با سنگ تیز کردن در در ماکارونی قفسه های موردنیاز در عرض چند دقیقه ارسال کنندگان به اوردرایو را امتحان کنید و نگه دارید تا با تقاضا است.

“ما در حال حاضر 90 درصد در فروش ما بیش از گذشته 3 هفته و اخیرا بیش از 100%,” خاویر Riescher سر از فرانسه را بالا کشاورزی-مواد غذایی شرکت Panzani گروه گفت: خبرگزاری فرانسه (AFP).

Riescher که سر از فرانسه ماکارونی سازان انجمن صنعت گفت: کارخانه به طور معمول نمی عمل بیش از آخر هفته – اما این همه تغییر و آنها را در رفتن شب و روز.

“ما در حال کار 7 روز از 7 24 ساعت از 24; شده است وجود دارد استثنایی بسیج کارگران فرانسه,” او اضافه شده است.

این همان داستان در ایتالیا به شدت ضربه کانون اروپایی شیوع آن اجرا می شود تولید بدون توقف در لا Molisana کشور 4th بزرگترین ماکارونی ساز.

“از آغاز ماه فوریه خروجی است تا بیش از 50% در ایتالیا گفت:” میشل Liquidato مدیر فروش برای شرکت در فرانسه.

مشکل در حال حاضر این است که به نگه دارید تا با تقاضا است.

ساعت دیگر برای نیروی کار کافی نیست خود به خود Riescher گفت و اشاره کرد که تولید کنندگان باید متمرکز بر روی ساخت ساده فرم های ماکارونی به جای بیشتر استادانه درست شده نسخه.

“هنگامی که شما را فارفاله, شما نیاز به دو برابر زمان شما نیاز به پوسته ماکارونی به دلیل آن را پیچیده تر,” او گفت:.

بنابراین برای این صنعت تمرکز در حدود 10 نوع از ساده ترین پاستا مانند پوسته, اسپاگتی, ماکارونی یا پاستا پنه برای کاهش زمان تولید و هزینه ها.

“این درست است برای Panzani برای Barilla, برای دی استفانو که باعث می شود بسیار بالا-بازار نسخه. شما تمرکز بر روی آنچه که شما می توانید” Riescher اضافه شده است.

هیچ عرضه مشکلات

این داستان را برای یکی دیگر از آشپزخانه اصلی برنج Riescher گفت: با Panzani را گاو نر بالدار با نام تجاری شاهد اوج فروش 70% در چند هفته گذشته و کوسکوس.

اما با وجود این فشار او گفت: وجود خواهد داشت هیچ مشکلی با لوازم.

“همیشه وجود دارد مقدار زیادی از سهام. همه کارخانه ها در فرانسه در ادامه به تولید و من می توانم صحبت می کنند و برای همه در این صنعت ارتباط آن,” او گفت:.

“درست است که در ایتالیا بیش از حد. قطعا وجود دارد برخی از کارخانه ها که باید چند مشکل در این مستند منطقه در شمال اما برای لحظه ای آنها همچنان به تولید,” او اضافه شده است.

“با وجود این وضعیت دشوار است هیچ یک از سایت های ما در حال حاضر موضوع به مستند اقدامات” Barilla گروه به خبرگزاری فرانسه گفت.

برخی از شرکت ها در حال پیدا کردن آنها نیاز به ایجاد یک انتخاب بین مشتریان است که آنها خدمت می کنند.

“ما نیاز به عرضه را در اولویت ایتالیایی و بازار آن کشورها شده اند که مشتریان برای چندین سال” گفت: Liquidato.

این شرکت تا به حال تنها به تازگی شروع به فروش در فرانسه, او گفت:, و اضافه کرد که آن را به حال به حال به تصویب چند دستور به تمرکز بر روی آن تاسیس بازار.

یکی دیگر از نگرانی این است که اگر تقاضا همچنان رو به افزایش در ماه های آینده وجود خواهد داشت به اندازه کافی سخت گندم مورد نیاز برای ساخت ماکارونی ؟

“ما نمی بینیم و هر گونه وقفه در سهام در هفته های آینده و ما سازمان دیده بان با دقت برای اطمینان حاصل شود که تدارکات در محل برای اطمینان از عرضه به مشتریان ما” گفت: Axereal یکی از حبوبات تامین کنندگان در فرانسه. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de