پلیس دور تا مردم در مانیل بر اساس الکی پنجره ساعت مشاوره

FAKE. PNP and IATF disown this window hour advisory for the Luzon lockdown. Photo by PNP

جعلی. استانی و IATF طرد این پنجره ساعت مشاوره برای Luzon مستند. عکس PNP

مانیل فیلیپین – پلیس گرد ده ها تن از مردم در مانیل بعد از ظهر شنبه, مارس 21 با استفاده از الکی پلیس مشورتی به سردرگمی منجر به افزایش دغدغه های پس از Luzon قرار گرفت مستند شامل coronavirus.

آخرین منبع محرک بود ساختگی مشاوره در مورد پنجره “ساعت”. فیلیپین National Police (PNP) طرد شده است این مشاوره اما پلیس در گشت هنوز هم مواجه افراد با استفاده از اطلاعات جعلی.

پائولو آلفونسو بود در راه خانه خود را از خرید مواد غذایی زمانی که او متوقف شده توسط پلیس در پای Bacood-مانیل پل در مانیل. آلفونسو گفت: بیش از 30 نفر بودند گرد تا حدود ساعت 5 بعد از ظهر شنبه.

حدود 7:30 بعد از ظهر, PNP, سخنگوی سازمان Benigno Durana ارسال پیام به خبرنگاران با گرافیک disowning این حقه باز پنجره “ساعت” مشاوره.

در ساعت 9:30 pm عدالت دبیر Menardo Guevarra ارشد عضو از درون سازمان نیروی کار (IATF) گفت: “Walang ganyang ka-دستورالعمل خاص na galing sa IATF. که غیر مجاز است.”

(هیچ IATF دستورالعمل به عنوان خاص به عنوان آن است. که غیر مجاز است.)

پلیس که دستگیر آلفونسو گروه نشان داد جعلی گرافیک مشاوره از یک گوشی شناسایی پنجره ساعت برای بیرون رفتن. در ساختگی مشاوره, 2-5 pm “سفر بان کی مون” اشتباه به عنوان “سفر ون” در گرافیک.

این دستگیری پلیس استناد الکی مشورتی به عنوان پایه ای برای تخلیه آلفونسو و بقیه.

آلفونسو گفت: او گفت که پلیس او را نه شنیده رسمی پنجره “ساعت” مشاوره. این دستگیری پلیس کنار خار استدلال خود را و به او گفتم فقط به پیروی از قوانین. (بخوانید: Luzon مستند: چه باید ها و نبایدها?)

“Ang nakakatakot نمیخوام ممکن است isang شهروند ارشد na nakikipagtalo. Tinatakot siya na huhulihin,” آلفونسو گفت: در یک مصاحبه تلفنی با Rappler شنبه شب.

(چه ترسناک بود که یک شهروند ارشد بود که استدلال با پلیس است. او را تهدید به بازداشت.)

غلط گرافیک مشاوره و گفت: اجازه داده شد به رفتن بین 5 تا 8 ساعت. آلفونسو گروه اشاره کرد و این را زمانی که ساعت را لرزاند 5 بعد از ظهر.

Palabas نا کامی hinarang pa کامی ulit na kinakausap pa نمین kayo,” (ما در مورد به ترک زمانی که پلیس متوقف و آمریکا گفت: آنها هنوز هم در صحبت کردن با ما.) گفت: آلفونسو.

“(این PNP) گفت که این رله به واحد محلی برای جلوگیری از بیشتر تکیه بر این (الکی مشورتی) برای دستگیری” گفت: عدالت معاون Markk Perete.

پنجره ساعت بوده است منبع عمده ای از سردرگمی با استانی گفت: دولت های محلی واحد (LGUs) ممکن است اجرای خود را از پنجره ساعت. شهر مانیل ندارد یکی از, شهردار Isko مورنو را روشن کرده است.

برگزار شد در ایستگاه برای یک ساعت

در پسیگ پلیس برگزار شد بیش از ده نفر در ایستگاه برای بیش از یک ساعت حدود 4:30 بعد از ظهر برای داشتن قرنطینه می گذرد.

یک نفر در گروه صحبت, Rappler, اما نمی خواست به فاش کردن هویت خود است.

فرد خرید مواد غذایی در یکی از فروشگاه ها در Barangay Napico-منگگهن زمانی که او با نزدیک شدن توسط پلیس.

“Ang رویکرد sa akin hinawakan ko na sa balikat و سپس” یون pinasakay کامی sa پلیس موبایل, 13 کامی ang موضوع نمین نمیخوام sabi ko اجتماعی فاصله pero pinuno nila کامی sa تلفن همراه. Nung ناسا istasyon pinag kumpol kumpol کامی” گفت: منبع.

(Cop به من نزدیک برگزار شد و شانه های من. سپس آنها ما را سوار پلیس, تلفن همراه, تمام 13 از ما. من موضوع وجود دارد, وجود دارد, قرار بود, اجتماعی, فاصله, اما تلفن همراه شد. در ایستگاه ما نیز شلوغ است.)

آنها به پلیس گفتند که خود را barangay مقامات صادر نشده عبور می کند و در عین حال. زمانی که پلیس همراهی آنها را به barangay سالن آنها در مخالفت با آن وجود دارد به اندازه کافی چاپ شده عبور برای همه.

این barangay آنها ثبت نام خود را بر روی یک تکه کاغذ. به آنها گفته شد پلیس را بررسی کنید نام خود را به دیدن اگر آنها دستگیر شده اند شب گذشته بود. مقررات منع رفت و آمد است پسیگ است که تنها از 8 ساعت به 5 هستم.

“کونگ 2nd offense na خام نمین, ikukulong نا کامی در magbayad ng P50,000 (به ما گفته شد که اگر ما این بود 2nd offense ما خواهد بود زندانی و ما خواهد پرداخت P50,000)” گفت: منبع.

آنها منتشر شد در حدود 6 ساعت.

دفاتر دادگاه ها و دادستان ها شده اند جسمی تعطیل در سراسر کشور اما آنها در تماس برای مسائل فوری. حتی پس از آن را به معنی آن خواهد بود که دستگیر و بازداشت نمی خواهد که یک دسترسی فوری به حقوقی جبران. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im