کلمبیا گروه های شورشی خواستار آتش بس موقت بیش از همه گیر

CHECKPOINT. Police agents wearing face masks as a preventive measure against the spread of the COVID-19 coronavirus, check a vehicle in Bogota, on March 27, 2020. File photo by Raul Arboleda/AFP

پاسگاه. پلیس عوامل پوشیدن ماسک صورت به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر گسترش COVID-19 coronavirus, بررسی یک خودرو در بوگوتا, در مارس 27 سال 2020 است. فایل عکس توسط Raul Arboleda/AFP

BOGOTA, Colombia – کلمبیا گذشته به رسمیت شناخته شده چپ چریکی گروه ارتش آزادیبخش ملی را اعلام کرد که تا یک ماه آتش بس در پاسخ به کروناویروس همه گیر بیانیه ای منتشر شد دوشنبه, مارس 30 گفت.

شورشیان گفتند که یک جانبه تعلیق اقدام نظامی از 1 آوریل تا پایان ماه “به عنوان یک ژست بشردوستانه.”

بیانیه ای منتشر شد توسط یک گروه از کلمبیا سناتورها که به دنبال ایجاد یک روند صلح با این گروه است.

ملی ارتش آزادیبخش این گروه نام رسمی اشاره اخیر درخواست تجدید نظر توسط دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ برای توقف درگیری ها در سراسر جهان به عنوان سازمان ملل دست و پنجه نرم کردن با این بیماری همه گیر و گفت که کلمبیا سازمان تا به حال ساخته شده مشابه درخواست.

ایوان کپدا یک چپ سناتور بود که در میان کسانی که ساخته شده شورشی بیانیه گفت: ارتش آزادیبخش ملی محفوظ است حق دفاع از خود در برابر حملات نیروهای دولتی.

او گفت: این امر نیز در پاسخ به همین ترتیب به قاچاق مواد مخدر گروه با آنها آن vies برای کنترل در مکان های مختلف در سراسر کشور است.

“ما از دولت (رئیس جمهور ایوان) دوقو به منظور نیروهای خود را به باقی می ماند در بازداشتگاه” بیانیه ای گفت و از او خواست تا دوباره فعال تماس با نمایندگان خود در هاوانا به مذاکره دو جانبه آتش بس.

‘نه چندان دور به اندازه کافی”

دولت کمیساریای عالی صلح میگوئل کبللس گفت: با روی کارآمدن’ اعلام نمی تواند به اندازه کافی دور.

“ما فقط یاد گرفته از ELN تصمیم به آتش بس به مدت یک ماه. من معتقدم که این کشور امیدوار است خیلی بیشتر از آن است. ما با یک چالش بزرگ هزاران نفر از مردم می میرند” کبللس گفت: در یک مصاحبه رادیویی.

کلمبیا تا به حال 702 تایید موارد ویروس, یکشنبه شب, مارس 29 از جمله 10 مرگ و میر.

به ارتش آزادیبخش ملی که گفته شده است به عمل در حدود 10% از کشور برخی از 2,300 رزمندگان و یک شبکه گسترده از حامیان در مراکز شهری.

این آخرین رسمی گروه چریکی چپ در این کشور پس از دولت به یک توافقنامه صلح با بزرگتر انقلابی نیروهای مسلح کلمبیا یا فارک در سال 2016. برخی از سابق شورشیان فارک را پس گرفته تا اسلحه دوباره اما.

مذاکرات صلح آغاز شد و با ارتش آزادیبخش ملی زیر سال برای اولین بار در Ecuadoran سرمایه کیتو و بعد از آن در هاوانا.

اما Duque, یک محافظه کار که موفق شد خوان مانوئل سانتوس – که تحویل فارک صلح و باز بحث با ارتش آزادیبخش ملی به پایان رسید مذاکرات پس از یک ژانویه 2019 ماشین بمب گذاری در بوگوتا آکادمی پلیس که به کشته شدن 21 استخدام.

دوقو گفته او تنها دوباره مذاکرات اگر ELN منتشر شده تمام آن گروگان ها و متوقف “فعالیت های جنایی.”

بوگوتا بارها متهم همسایه ونزوئلا چپ رژیم تحت نیکولاس مادورو از پناه دادن به چریک و condoning قاچاق مواد مخدر در داخل مرز خود را. کاراکاس را انکار میکند.

در آن بیانیه ارتش آزادیبخش ملی با انتقاد از دولت و مدیریت بحران بهداشتی و گفت: coronavirus مصنوعی شده است ایجاد و گسترش ایالات متحده است. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de