کلر شناخته شده است برای سری کتاب های کمیک ‘Les Frustres’ سرخوردگی آنهایی که

منتشر شده 9:53 PM فوریه 11, 2020

به روز شده در 9:55 PM 11 فوریه سال 2020

CARTOONIST. File photo from 2002 shows French cartoonist Claire Bretecher posing in Angouleme, western France. Bretecher, who drew 'Frustres' and 'Agrippine', has died on February 10, 2020, aged 79. Photo by Derrick Ceyrac/AFP

کاریکاتوریست. فایل عکس از سال 2002 نشان می دهد فرانسه کاریکاتوریست کلر Bretecher نما در آنگولم غربی فرانسه است. Bretecher که درو ‘Frustres’ و ‘Agrippine’ شده در فوریه 10, 2020, سن 79. عکس جرثقیل Ceyrac/AFP

Bretecher رز به شهرت در سال 1970 با سری کتاب های کمیک Les Frustres (نا امید آنهاییکه درگیر مسائل مربوط به جنسیت و تمایلات جنسی با یک دندانه و deadpan طنز.

از سال 1980 به بعد او معروف ترین شخصیت بود Agrippine یک خراب نوجوان در برخورد با مشکلات رو به رشد که travails بودند حک شده در ذهن یک نسل است.

در فرانسه, کتاب های کمیک شناخته شده به عنوان bandes dessinees یا BD و به عنوان جدی ادبی هنر برای بزرگسالان و همچنین کودکان. بالای پزشکان باید یک زیر وفادار و بزرگ.

در سال 1976 معروف فرانسوی فیلسوف Roland Barthes مورد ستایش قرار داد Bretecher به عنوان “بهترین شناس سال” یک اصطلاح او خندید در زمان.

“او یکی از پیشگامان این ژانر ادبی و تحمیل یک سبک یک تن و یک نامتعارف زل زل نگاه کردن بود که از مجموع اصالت” خود ناشران Dargaud گفت: در بیانیه ای اعلام مرگ او.

آن گفت که او اغلب درگیر مسائل اجتماعی و جلوتر از معاصران او.

“کسی که آشفته بود اما یابم کلر Bretecher ترسیم یک مسیر است که منحصر به فرد بود در کتاب های کمیک. او شوخ طبعی و روح و ذهن بسیار زیاد شد,” Dargaud اضافه شده است. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im