سبو هنرمند Bambi Beltran به نام دویچه وله جایزه آزادی بیان برنده جایزه

AWARDEE. Cebu artist Bambi Beltran is named a Freedom of Speech Award laureate by Deutsche Welle. Photo from Beltran's Facebook page

AWARDEE. سبو هنرمند Bambi Beltran است که به نام آزادی بیان جایزه نوبل توسط دویچه وله. عکس از Beltran را در Facebook صفحه

شهر سبو, فیلیپین – سبو-بر اساس هنرمند ماریا ویکتوریا “Bambi” Beltran انتخاب شد به عنوان یکی از 17 برندگان از سال 2020 دویچه وله (DW) جایزه آزادی بیان.

اسامی برندگان جایزه اعلام شد پنج شنبه, مه 6.

“در آوریل 19, Cebu-بر اساس هنرمند ماریا ویکتوریا ساله شد زندان برای یک طنز Facebook پست او تا به حال منتشر شده در رابطه با افزایش تعداد COVID-19 موارد در سبو (شهر),” دویچه وله گفت: در اعلام.

“شهردار او را به نام پست ‘خبر جعلی و یک عمل مجرمانه و تهدید Beltran با حبس.”

دستگیری انجام داده بود نیز بدون حکم.

DW گفت: در بیانیه خود نامگذاری برندگان که “آنها به نمایندگی از تمام روزنامه نگاران در سراسر جهان که ناپدید شده اند یا دستگیر شده و یا تهدید به دلیل گزارش خود در COVID-19 بیماری همه گیر.”

بین المللی پخش از شبکه مستقر در شهر بن آلمان و دارای کانال های به زبان انگلیسی, آلمانی, اسپانیایی و عربی. آنها شده اند ارائه جایزه آزادی بیان پس از 2015 به “یک فرد یا initative نشان داده است که برجسته تعهد به حقوق بشر و آزادی بیان در رسانه ها.”

دلیل اهمیت آن: Beltran هنرمند تنها در میان این سال را به برندگان در حالی که بقیه روزنامه نگاران و شهروند روزنامه نگاران از 14 کشور مختلف از جمله روسیه و ونزوئلا و ایران در زیمبابوه و چین و هند در میان دیگران.

در اصل از بوتوان شهر Beltran شده است دیرین ساکنان شهر سبو, جایی که او اجرا می شود رستوران و کافه Kukuk آشیانه یک نقطه محبوب برای شهر هنر جامعه است.

Beltran شناخته شده است نویسنده, شاعر و بازیگر محلی مستقل Visayan فیلم. او داستان اصلی “Ang Damgo Ni Eleuteria” اقتباس شده است به یک فیلمنامه توسط Remton Zuasola که برنده 4 Gawad Urian جایزه در سال 2011.

Beltran گفت Rappler که او شگفت زده برای یادگیری در مورد جایزه.

“یک دوست آلمانی من فرستاده اطلاعیه, من شگفت زده شد,” او گفت:.

او را مورد جلب توجه بین المللی و گروه های حقوق بشر از جمله سازمان دیده بان حقوق بشر و انجمن حقوق بشر و توسعه که از دولت خواست به رها کردن اتهامات عنوان شده علیه Beltran.

شناخت می آید یک روز بعد از کمیسیون ملی ارتباطات در سهشنبه, مه 5 دستور داد محلی پخش لوله ABS-CBN به توقف پخش در عملیات.

یک خبرنگار رادیو کشته شد مرده همسایه در دومگوت سیتی همان شب.

“این به رسمیت شناختن تأکید من این است که توانایی بیان افکار و آزادانه صحبت می کنند ضروری است را در مورد تغییر در جامعه” Beltran گفت.

“ما باید در حفاظت از این ارزش حق بسیاری از مردم رفتن به زندان درگذشت, انجام,” او اضافه شده است.

چه اتفاقی افتاده است ؟ Beltran که صرف تقریبا 3 روز در زندان بیش از Facebook پست گفت: او وابسته به یک صندلی در حالی که در حال بازجویی توسط پلیس.

او رزرو شده برای نقض جرائم این خبر جعلی ارائه Bayanihan به درمان به عنوان یک قانون و قانون گزارش اجباری بیماریهای خاص.

Beltran منتشر شد در آوریل 21 بعد از ارسال یک P42,000 وثیقه برای همه 3 اتهامات عنوان شده علیه.

این هنرمند است که تحت پیگرد سبو (شهر شهردار ادگار Labella به اتهام نقض حقوق خود زمانی که او دستگیر شد.

او مشاور حقوقی Amando ویرژیل Ligutan گفت Beltran حقوق نقض شده که او را متهم Labella شد مجاز به دیدن او در برگزاری منطقه قبل از او خود را وکیل. او گفت: این یک نقض وادار سازد بررسی قانون است.

Labella قبلا گفته بازداشت شد “هیچ چیز شخصی است.” – Rappler.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de