کانادایی ها از دست داده اند و بیش از 1.2 میلیون دلار در هفته های اخیر به scammers استفاده از COVID-19 pandemic, CBC News یاد کرده است.

جف تامسون از Canadian Anti-Fraud مرکز گفت: این مرکز دریافت کرده 739 گزارش پس از 6 مارس از تلاش برای فریب دادن کانادایی با کلاهبرداری مرتبط با این بیماری همه گیر. او گفت: 178 از این تلاش موفق بوده است.

این مرکز همچنین شاهد تلاش برای استفاده از همه گیر به عنوان پوشش برای آلوده کردن رایانه با نرم افزارهای مخرب آلوده.

قربانیان یکی از این طرح دریافت پیام گفتن آنها را به آنها نمایانده کسی که آزمایش مثبت برای COVID-19 و درخواست از آنها برای پر کردن آنچه که به نظر می رسد مانند یک فرم اکسل. هنگامی که کاربران کلیک کنید برای فعال کردن محتوا و مشاهده فرم آن را آلوده کامپیوتر خود را با Trojan downloader که نصب فایل های مخرب گفت: تامسون.

او گفت: این اولین بار نیست scammers اقتباس تاکتیک های خود را سعی کنید به پول نقد در مواقع اضطراری است.

“این حس اضطراب و ترس و … جداسازی است که مردم در حال حاضر نیز یک عامل کلیدی” تامسون گفت: CBC News.

“اساسا تقلب طراحی شده به مردم فکر نمی کنم راست. بنابراین اگر شما می دانید مردم در حال حاضر در دولت که … آنها ممکن است فکر ، پس از آن زمان نخست برای کلاهبرداران و متقلبان به درخواست برای کلاهبرداری است.”

هر گونه ارتباط مستقیم کانادایی دریافت مورد استفاده برای CERB کلاهبرداری است.– اتین Biram, سخنگوی سازمان تنظیم مقررات

کانادا مرکز امنیت سایبری نیز شاهد تلاش برای کلاهبرداری از کانادایی ها بیش از COVID-19.

“COVID-19 ارائه شده cybercriminals و کلاهبرداران با یک فریب موثر برای تشویق قربانیان به بازدید جعلی وب سایت, باز کردن پیوست های ایمیل و کلیک بر روی پیام های متنی لینک” گفت: Ryan مباشر سخنگوی ارتباطات بین الملل و مرکز امنیت سایبر.

“این ایمیل ها به طور معمول به رابجای دیگری جا زدن سازمان بهداشت و درمان و حتی می توانید تظاهر به از دولت کانادا. کانادایی ها باید آگاه باشند که این نوع تهدید واقعی است که اتفاق می افتد و که این نوع از COVID-19 ایمیل ها و وب سایت ها واقعا تقلب شده است.”

مباشر گفت: این مرکز کار کرده با صنعت را از 2000 وب سایت که تلاش برای فریب دادن Canadians — از جمله برخی که وانمود متعلق به سازمان های دولتی مانند آژانس بهداشت عمومی کانادا آژانس درآمد کانادا (CRA) و سازمان خدمات مرزی کانادا.

کلاهبرداران با جعل هویت سازمان های دولتی

کسانی که در سازمان های دولتی درگیر در یک راه یا دیگری با دولت فدرال همه گیر پاسخ; سازمان تنظیم مقررات به عنوان مثال متهم به گرفتن کانادا واکنش اضطراری بهره مند شوند (CERB) پرداخت در درب. هنرمندان باهم آنلاین در حال ساخت است که کار بیشتر به چالش کشیدن.

“کلاهبرداری مسئله به متصل به CERB ممکن است تغییرات بسیاری اما همه به نظر می رسد که هدف از فریب کانادایی به ارائه اطلاعات شخصی تحت پوشش کمک به آنها ادعا می کنند به نفع” گفت: سازمان تنظیم مقررات سخنگوی اتین Biram.

“روشن می شود که سازمان تنظیم مقررات است و نه تماس با کانادایی ها به ادعای CERB. کانادایی ها باید درخواست های اعتباری خود را. به سادگی قرار دادن هر گونه ارتباط مستقیم کانادایی دریافت مورد استفاده برای CERB کلاهبرداری است.”

تورنتو-منطقه ساکن جوانا Giannakopoulos تقریبا کاهش یافت که برای کلاهبرداری است. او موفق به دریافت یک متن چند روز بعد از او گذاشته شد و از او کار در یک رستوران.

“من کلیک روی لینک از آنجا که من فکر کردم آن یک متن از دولت,” او گفت:.

فیشینگ swindles کالا, کلاهبرداری

زیر دستورالعمل در متن Giannakopoulos پر کردن و ارسال اطلاعات شخصی — نام کامل او, او, اجتماعی, بیمه, تعداد, خود, بانک, بانکی شماره حساب و رمز عبور قبل از او به طور ناگهانی متوجه شدم که یک چیز اشتباه با متن آدرس وب سایت.

او تا به حال به تقلا به اطلاع او بانک ها و سازمان های اعتباری که اطلاعات ممکن است نقض شده است.

“من فکر می کنم که می تواند آسان دام به خصوص در زمان آسیب پذیر مانند در حال حاضر,” او گفت:.

جف تامسون ارشد RCMP تحلیلگر اطلاعاتی با Canadian Anti-Fraud مرکز که می گوید: کلاهبرداران با استفاده از این بیماری همه گیر. (ژان Delisle/CBC)

تامسون گفت: کلاهبرداری فیشینگ درخواست قربانیان به کلیک بر روی یک لینک به جمع آوری سود یکی از “داغ کلاهبرداری” — اما این تنها یک مرکز دیدن است.

“ما همچنان برای دیدن انواع کالا, کلاهبرداری از جمله ارائه می دهد به صورت رایگان ماسک و یا کیت های آزمایش … پیام های متنی و یا ایمیل است که شما بخواهید با کلیک بر روی لینک کلیک کنید برای تکمیل یک بررسی که دوباره خواهد برداشت خود را کارت اعتباری و اطلاعات شخصی خود را.”

هنرمندان باهم در حال بردن بازی خود را

کشورهای دیگر مانند انگلستان و ایالات متحده نیز با ضربه COVID-19 کلاهبرداری است.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا رئیس Ajit Pai گفت که او دیده است این شکل از کلاهبرداری تکامل در طول دوره این بیماری همه گیر.

“متاسفانه ما دیده می شود که برخی از کلاهبرداران را اقتباس خود را طرح کسب و کار در میان یک بیماری همه گیر” Pai گفت. “پیش از این در آنها با تمرکز بیشتر بر دادن پیام های متنی و robocalls مربوط به مثلا تست کیت و درمان و مانند آن.

“در حال حاضر به تازگی دیده ایم یک چشم انداز مثبت در روند مربوط به مطلب مربوط به کار را ارائه می دهد. بنابراین برای مثال آمازون است که به دنبال مردم برای کار از خانه به عنوان یک شریک. ما برخی از اطلاعات شخصی شما. در اینجا یک اشتراک رایگان به Netflix برای پنج ماه است.”

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا رئیس Ajit Pai. (اوان Vucci/آسوشیتد پرس)

Pai گفت: FCC پیدا کردن است که اکثریت قریب به اتفاق کلاهبرداری تلفنی که از خارج از کشور به بازار آمریکای شمالی شد.

“آنها در سراسر جهان,” او گفت:. “این می تواند فیلیپین, هند, چین, برزیل. متاسفانه این پدیده در سراسر جهان.”

Pai گفت: کلاهبرداران اغلب هدف کوچک دروازه مخابراتی ارائه دهندگان که تصویب تماس بگیرید و یا متن به بزرگتر ارائه دهندگان. او گفت: FCC و کمیسیون تجارت فدرال با صدور اطلاعیه برای کسانی که از دروازه دهندگان بین المللی در مورد robocalls و robotexts.

“ما به آنها نشان داد که منابع ما شاهد” گفت: Pai. “آنها پایین ترک خورده بعد در عرض 24 ساعت. و این به ما کمک کرد مبارزه با این مشکل در برخی موارد بسیار به سرعت.”

کانادا شرکت های مخابراتی و ارتباط است که نشان دهنده آنها را در ضمن می گویند که آنها این مشکل به طور جدی اما ارائه چند نمونه از بتن عمل است.

کانادا رادیو-تلویزیونی و مخابراتی کمیسیون (CRTC) گفت: آن را نمی دیدگاهها برای تحقیقات ممکن است. آن گفت: کانادایی ها باید مراقب باشند در مورد کلاهبرداری و گزارش آنها را به Canadian Anti-Fraud مرکز.

الیزابت تامپسون را می توان در رسید elizabeth.thompson@cbc.ca

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de