چین اعلام کرد که لغو را فشار دهید اعتبار سه وال استریت ژورنال (WSJ) خبرنگاران در فوریه. 19 مارک بزرگترین کشور اخراج از رسانه های خارجی در چند دهه.

پکن تصمیم در اقدامی تلافی جویانه بیش از انتشار Feb. 3 ستون با عنوان “چین واقعی مرد بیمار “آسیا” چین سخنگوی وزارت خارجه Geng Shuang روز چهارشنبه گفت:.

در روز شنبه کنفرانس مطبوعاتی Geng گفت: طرف چینی تسلیم شده است تکرار “استرن نمایندگی” به وال استریت ژورنال طی مقاله که او گفت: حاوی “نژادی تبعیض آمیز عنوان” و بی اعتبار دولت چین. او گفت: از انتشار را ندارد عذرخواهی رسمی به عنوان چینی رژیم خواستار و تهدید به اقدامات بیشتر در صورت لزوم.

ما “نه استقبال رسانه ها صحبت می کنند که به لحاظ نژادی تبعیض آمیز زبان و بدتر تهمت,” او اضافه شده است.

این سازمان معاون رئیس دفتر جاش چانه و خبرنگار Chao Deng, هر دو از اتباع ایالات متحده و همچنین به عنوان خبرنگار فیلیپ ون استرالیا شد گفت: برای خروج از کشور در پنج روز با توجه به وال استریت ژورنال. سه خبرنگاران تمام مستقر در پکن تا به حال هیچ درگیری با تفسیر قطعه.

اخراج آمد تنها چند ساعت پس از وزارت امور خارجه ایالات متحده تعیین شده پنج چینی دولتی رسانه های خارجی به عنوان ماموریت ها و عملیات دولت چین. این شامل حالت پخش دوربین مدار بسته; آن در خارج از کشور چین فرعی جهانی شبکه تلویزیونی (CGTN) چین رادیو بین المللی; چین روزانه توزیع شرکت; و Hai تیان توسعه ایالات متحده آمریکا ایالات متحده توزیع کننده برای حزب کمونیست چین را سخنگوی مردم روزانه.

جدید تعیین خواهد شد نیاز به شرکت های ایالات متحده عملیات ثبت نام با وزارت امور خارجه در پرسنل و تغییرات خود را در زمان واقعی املاک و اموال و دارایی و همچنین اخذ موافقت قبلی قبل از خرید و یا اجاره هر فضای اداری جدید در راه همان ماموریت های دیپلماتیک خارجی انجام دهد.

Geng را ندارد پیوند بین دولت جدید بخش طراحی و اخراج اما گفت که چین “تحکیم و رد این تصمیم اشتباه است.”

William Lewis, ناشر از, وال استریت ژورنال گفته است که شرکت “عمیقا ناامید” با وزارت خارجه چین را حرکت می کند.

اما او همچنین گفت: انتشار تأسف است که فوق ماده بود “به وضوح باعث ناراحتی و نگرانی در میان مردم چین است.”

“به نظر ما صفحات به طور منظم انتشار مقالات با نظرات که مردم مخالف یا موافق با آن داشت قصد ما به علت جرم با تیتر, در قطعه,” او گفت:.

وزارت امور خارجه ایالات متحده, وزیر مایک Pompeo همچنین با انتقاد از این تصمیم گفت: “پاسخ درست و [مقاله] است که در حال حاضر مقابله با استدلال نه محدود کردن آزادی بیان.”

“مادر مسئول کشورها درک کنند که مطبوعات آزاد و گزارش حقایق و بیان نظرات او گفت:” در بیانیه ای در روز چهارشنبه. او گفت ایالات متحده امیدوار است برای دیدن مردم چین باید در “همان دسترسی به اطلاعات دقیق و آزادی بیان است که آمریکایی ها لذت ببرید.”

در مجموع حداقل نه خبرنگاران بودند مجبور به ترک چین از سال 2013 اگر چه این کشور است و نه آشکار اخراج یک خبرنگار خارجی از سال 1998 با توجه به خبرنگاران خارجی’ Club چین (FCCC).

در سال 1998 چین اخراج یک ژاپنی و آلمانی روزنامه نگار به اتهام در اختیار داشتن اسرار دولتی.

در بیانیه ای FCCC به شدت محکوم چین حرکت به لغو خبرنگاران ویزا و پرس کارت گفت: این یک “افراطی و تلاش آشکار با مقامات چینی برای ارعاب اخبار خارجی سازمان با در نظر گرفتن انتقام خود را در برابر چین مبتنی بر خبرنگاران.”

چون هان وانگ سنگاپوری خبرنگار که مشغول به کار بود در وال استریت ژورنال به پکن دفتر نیز موثر اخراج از چین در ماه اوت سال 2019 پس از مقامات حاضر به تمدید مطبوعاتی خود را اعتبار. هفته قبل از آن چون نوشته بود یک گزارش تحقیقی جزئیات استرالیا پروب به پول شویی فعالیت های مینگ چای, یک پسر عموی رهبر چین پینگ است.

سناتور. بن Sasse (R-Neb.) روز چهارشنبه همچنین با انتقاد پکن برای تصمیم گیری.

“در اینجا اثبات این که پکن بیمار است: همان, چینی, حزب کمونیست که در حاشیه نشسته برای هفته ها در حالی که coronavirus گرفتار ووهان بر خاست به عمل هنگامی که رئیس Xi احساسات صدمه دیده بودند با یک تیتر که هیچ کس در چین تا به حال این آزادی را به عنوان خوانده شده,” او گفت: در آزادی مطبوعات.

“وال استریت ژورنال مدیون حزب کمونیست چین چیزی. رئیس Xi مدیون مردم چین عذرخواهی برای خود coronavirus پوشش.”

دنبال اوا در توییتر: @EvaSailEast

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im