پکن برگزار می شود از نظر قانونی مسئول نادرست CCP شیوع ویروس کارشناسان می گویند

ماه قبل از CCP ویروس به توسعه جهانی همه گیر ووهان پزشکان سعی سیگنالینگ نگرانی های خود را در مورد مرموز پنومونی ناشی از سارس-مانند ویروس. به جای اجازه دادن هشدار به جریان به مقامات چینی سانسور اطلاعات و مواخذه پزشکان برای “پخش شایعات.”

به عنوان اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس ظهور حزب کمونیست چین (CCP) موفق به به اشتراک گذاری آن با بقیه جهان و به جای آن عنوان شدت آن است. آن نکردن اطلاعات سانسور, گزارش و نادرست نادرست به مردم و جامعه بین المللی است.

زمانی که این رژیم در نهایت قرار داده شده اول خود را مهار اندازه گیری on Jan. 23 توسط قفل کردن ویروس کانون ووهان آن در حال حاضر خیلی دیر است. این ویروس در حال حاضر در سراسر کشور و در نهایت گسترش به 185 کشورها و مناطق در سراسر جهان.

یک مطالعه در حال حاضر در preprint از محققان در دانشگاه Southhampton در انگلستان نشان داد که اگر مقامات چینی عمل کرده بود سه هفته قبل از آن تعداد موارد می توانست با کاهش 95 درصد است.

CCP را سرکوب اطلاعات و سوء مدیریت در طول مراحل اولیه شیوع بیماری مرگبار که منجر به گسترده انسان و ویرانی اقتصادی در سراسر جهان در حال حاضر بالا بردن سوال در مورد اینکه آیا این رژیم برگزار می شود از نظر قانونی پاسخگو برای ویروس’ گسترش در سراسر جهان است. برخی از کارشناسان حقوقی بر این باورند ،

جیمز Kraska صندلی و Charles H. استاکتون استاد حقوق بین الملل دریایی در استاکتون مرکز حقوق بین الملل در دانشکده جنگ نیروی دریایی ایالات متحده گفت که او معتقد است که رژیم چین را به مسئولیت برای نقض وظیفه خود تحت قوانین بین المللی.

تحت قانون مسئولیت دولت گفت: اگر یک کشور یک وظیفه قانونی یا انجام کاری اما نتواند به انجام این کار پس از آن برگزار می شود از نظر قانونی مسئول است.

“جمهوری خلق چین یک پیمان حزب به مقررات بین المللی بهداشت … که تقریبا در هر کشور در جهان است که یک حزب به” Kraska گفت: بار عصر. “و این پیمان نیاز متحده به طور بسیار صریح و یا در آینده به سرعت به اشتراک گذاری اطلاعات در یک دسته گسترده ای از بیماری ها از جمله آنفلوانزای جدید-مانند بیماری های مانند coronavirus.”

“این یک وظیفه قانونی است که باید آزادانه وارد و چین مانند تمام کشورهای که یک حزب … توافق کرده اند که برای انجام این کار,” او اضافه شده است.

“اما به نظر می رسد در این مورد چین نه انجام وظیفه.”

Epoch Times Photo
یک لوگو تصویر خارج از ساختمان سازمان بهداشت جهانی (WHO) در طول یک هیئت اجرایی در جلسه روز رسانی در شیوع کروناویروس در ژنو سوئیس در فوریه. 6, 2020. (دنیس Balibouse/فردا نیوز)

هدف از این مقررات بین المللی بهداشت (pdf) این است که “برای جلوگیری از, محافظت در برابر کنترل و تامین بهداشت عمومی در پاسخ به بین المللی گسترش بیماری در راه است که متناسب با و محدود به خطرات بهداشتی و کدام غیر ضروری جلوگیری از تداخل با ترافیک بین المللی و تجارت است.”

تجدید نظر 2005 نسخه است که یک توافق بین 196 کشور نیاز به احزاب به اطلاع سازمان بهداشت جهانی (WHO) “از همه اتفاقاتی که ممکن است تشکیل اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی در داخل خاک خود است.”

آن را نیز نیاز به طرفین همچنان به اطلاع رسانی که از “به موقع و دقیق و به اندازه کافی دقیق بهداشت عمومی اطلاعات در دسترس آن در اطلاع رویداد” از جمله اطلاعات از جمله نتایج آزمایشگاهی منبع و نوع خطر تعداد موارد و مرگ و میر و شرایط مؤثر بر گسترش این بیماری و سلامت اقدامات شاغل.

خودداری اطلاعات

بین اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه چینی رژیم ها نمایش داده می شود یک الگوی رفتاری از اطلاعات خودداری و نادرست در مورد شدت بیماری است. Kraska گفت: تاخیر در ارائه اطلاعات به سازمان بهداشت جهانی (WHO) و اظهارات نادرست می تواند از نظر قانونی عملی تحت قانون مسئولیت دولت.

مقامات چینی شروع به توجه به یک خوشه از پنومونی موارد با علت ناشناخته در دسامبر. 21 با توجه به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری. رژیم چین گزارش ناشناس بیماری های عفونی به این که در دسامبر. 31.

شواهد وجود دارد که نشان داد یک آزمایشگاه در حال حاضر نقشه برداری بسیاری از ویروس در ژنوم یک گام مهم برای حاوی شیوع و توسعه یک واکسن—on Dec. 27. یافته بودند و پس از آن گزارش به مقامات چینی و دولت وابسته به آکادمی چینی علوم پزشکی. یک دولت-اجرای آزمایشگاه همچنین نقشه برداری از ژنوم در Jan. 2 اما این اطلاعات عمومی ساخته شده و با جهان به اشتراک گذاشته تا حدود یک هفته بعد.

آن هم در زمان CCP حدود سه هفته پس از اطلاع رسانی که در مورد این ویروس به اذعان کرد که این ویروس می تواند از فردی به فرد. این ووهان شهرداری کمیسیون بهداشت به دروغ اعلام کرد در دسامبر. 31 بود که هیچ شواهدی از انسان به انسان انتقال و بیماری بود “قابل پیشگیری و قابل کنترل است.” روایت ادامه داد: تا زمانی که ژان. 20 هنگامی که از بالا, چینی, اپیدمیولوژی, Zhong, اتباع, اذعان کرد که بیش از یک دوجین سلامت کارگران به قرارداد این ویروس در خط مقدم.

Epoch Times Photo
یک دکتر با اسپری ضد عفونی کننده توسط همکارش در یک منطقه قرنطینه در ووهان این کانون جدید شیوع کروناویروس در مرکزی چین هوبئی استان در فوریه. 3, 2020. (STR/خبرگزاری گتی ایماژ)

یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند در اواخر ماه ژانویه نشان داد که “شواهدی وجود دارد که انسان به انسان انتقال داده میان تماس نزدیک از اواسط دسامبر 2019.” که تکرار چینی نادرست در آن اظهارات اما اضافه شده در Jan. 14 این بیماری می تواند مسری در میان اعضای خانواده.

به طور مشابه چینی رژیم نیز موفق به در اسرع وقت به اطلاع کسانی که سلامت کارگران همچنین ابتلا به ویروس از اطلاعات است که می شده اند بسیار مهم برای به اشتراک گذاری به منظور درک بیمارستان انتقال و خطر ابتلا به بهداشت و درمان کارگران است. رژیم تنها اعلام کرد تعدادی از عفونت در میان کارکنان بهداشتی درمانی در طول یک Feb. 14 کنفرانس مطبوعاتی به میزبانی وزارت امور خارجه شورای اطلاعات ، یک مقام ارشد چینی بهداشتی گفت: 1,716 سلامت کارگران به قرارداد این ویروس که شش نفر از آنها فوت کرده است.

همچنین شواهدی وجود دارد که رژیم چین جلوگیری شد labs از به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد ویروس. هوبئی استانی کمیسیون بهداشت دستور داد یک آزمایشگاه برای توقف آزمایش منتشر نشده است و اطلاعات مربوط به ویروس و از بین بردن نمونه های موجود در Jan. 1 با توجه به چینی های مالی, مجله Caixin.

رژیم چین نیز پاسخگو نیست به بین المللی درخواست برای یادگیری در مورد این ویروس و شیوع. ایالات متحده و سلامت انسان مداری, منشی, Alex آذر قبلا گفت که ایالات متحده تا به حال شده است در تلاش برای ارسال یک گروه از کارشناسان برای درک شیوع انتقال و شدت پس Jan. 6. اما ایالات متحده مکرر ارائه می دهد باقی مانده بودند بدون جواب برای یک ماه. چینی رژیم در نهایت به توافق اجازه می دهد که برای ارسال گروهی از کارشناسان بین المللی برای بررسی این ویروس در اواخر ماه ژانویه است. این پس از این که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus بازگشت از سفر از چین پر از ستایش برای آن رهبر چین و رژیم پاسخ تلاش.

در ضمن این رژیم سکوت افراد از بالا بردن زنگ در مورد رو به رشد شیوع. زمانی که چندین ووهان پزشکان در تلاش برای هشدار دادن به همکاران خود و مردم در مورد یک “ذات الریه با علت ناشناخته” بعد از آن شناخته شده است به CCP ویروس مقامات در تلاش به آنها را به سکوت و مواخذه آنها را “شایعه طلبی.” قابل توجه ترین آنها بود دکتر لی Wenliang یک چشم پزشک که در نهایت تسلیم به این بیماری پس از عقد قرارداد آن را از یک بیمار او درمان شد.

Doctor Li Wenliang, Coronavirus Outbreak
Li Wenliang. (حسن نیت ارائه میدهد از لی Wenliang)

Kraska اشاره کرد که CCP شکست به اطلاع جامعه بین المللی در مورد ویروس باید متمایز از اطلاعات غلط چینی رژیم برای شهروندان خود است که یک شکست اخلاقی و نمی توان actioned تحت قوانین بین المللی.

“این بخشی از آن چیزی autocracies زیرا آنها بسیار ترس جامعه باز و باز کردن اطلاعات,” او گفت:.

دیوید متس های کانادا بر اساس وکیل که قبلا به عنوان یک عضو از کانادا هیئت به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ابراز نمایی مشابه به Kraska کرد و گفت که این رژیم می تواند در نقض کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی به آن است ،

متس که او نیز یک عضو از کانادا اعزامی به کنفرانس سازمان ملل متحد در یک دادگاه جنایی بین المللی گفت: بار عصر که کنوانسیون نه تنها بحث در مورد سلاح های, بلکه عوامل بیولوژیکی. کشورهای عضو کنوانسیون موظف به حفظ عوامل بیولوژیکی دیگر از برای مقاصد صلح آمیز است.

“من می گویند که این coverup و سرکوب شکل حفظ و نگهداری از این ویروس است که یک عامل بیولوژیکی. و پس از آن تخطی از کنوانسیون حداقل در نظر من” متس گفت که او معتقد است سرکوب اطلاعات در مورد ویروس است نه یک “هدف صلح آمیز” تحت کنوانسیون.

به منظور اجرای این کنوانسیون یک حزب دولتی مانند ایالات متحده پس از آن می تواند شکایت خود را به سازمان ملل و شورای امنیت متس گفت. شورای امنیت پس از آن قرار است برای بررسی ادعاها و تولید گزارش بر اساس بررسی است. او اضافه کرد که اگر شورای امنیت می یابد پکن مسئول آن می تواند باعث درمان است.

ایالات متحده به عنوان مثال پس از آن می تواند استفاده از این گزارش به عنوان پایه ای برای تعیین چین به عنوان یک “دولت حامی تروریسم” تحت خارجی مصونیت حاکمیت قانون (FSCA). این امر پس از آن اجازه می دهد مردم در ایالات متحده به شکایت رژیم برای آسیب, باعث, بدون مواجهه با این مانع از حق حاکمیت یک حکومت قانونی که insulates کشور از شکایت در کشورهای دیگر’ دادگاه. در حال حاضر ایران, کره شمالی, سودان و سوریه شده اند تعیین شده به عنوان دولت حامی تروریسم است.

عطف به ما دادگاه

برخی در ایالات متحده در حال حاضر تبدیل به داخلی دادگاه به عنوان یک راه برای فشار بر رژیم به ارائه یک حساب کامل از اقدامات خود و به دنبال راه حل برای آسیب و پریشانی ناشی از این بیماری همه گیر.

وجود دارد بیش از 116,000 موارد تایید شده در ایالات متحده عصر روز شنبه با توجه به اطلاعات وارد شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز. در ضمن بسیاری از ایالت ها در حال حاضر در محل قرار داده و مهار اقدامات مانند خاموش کردن خدمات غیر ضروری و مدارس و سفارش مردم به ماندن در خانه. برخی از کسب و کار از جمله فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها نیز به طور داوطلبانه بسته شده است.

فلوریدا را برمن قانون گروه در همکاری با واشنگتن لوکاس کامپتون ثبت یک کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام علیه رژیم چین در مارس 12 ادعا که پکن اولیه coverup منجر به سراسر جهان همه گیر.

طرح دعوی در دادگاه مدعی است که CCP “می دانستم که COVID-19 خطرناک بود و قادر به ایجاد یک بیماری همه گیر و در عین حال به آرامی عمل proverbially قرار دادن سر خود را در شن و ماسه و/یا تحت پوشش آن برای اقتصادی خود را منافع خود.”

“چین به سختی شکست خوردند حاوی یک ویروس است که آنها می دانستند که در مورد به عنوان اوایل به عنوان اواسط دسامبر” جرمی تغییر رئیس استراتژیست و غیر وکیل سخنگوی طرح دعوی در دادگاه از برمن قانون گروه گفت: بار عصر. “عدم حاوی این ویروس در آنها به هر طریقی یک بیماری همه گیر در جهان است که در بخش بسیار زیادی می تواند موجود بوده اند اگر آنها می گفته اند جهان ارائه دهندگان بهداشت و درمان مردم در برخورد با این مسئله مردم است که می تواند کمک در مورد آن را به عنوان اوایل به عنوان در اوایل ماه ژانویه است.”

یک مانع به طرح دعوی در دادگاه است که نظریه حق حاکمیت از آن که یک کشور از ایمنی است مناسب مدنی یا کیفری محاکمه در دادگاه یک کشور دیگر. وجود دارد, اما استثنا مندرج تحت FSCA که اجازه می دهد تا افراد خصوصی در ایالات متحده به شکایت یک کشور خارجی برای اقدامات خود را در موقعیت های خاص.

Epoch Times Photo
سلامت کارگر دسته یک coronavirus سواب آزمون در یک درایو از طریق مرکز آزمون به صورت COVID-19 در Lehman College در مارس 28, 2020 در برانکس شهر نیویورک است. (جان مور/گتی ایماژ)

تغییر گفت: آمریکا پرونده های حقوقی تحت پیگرد کشورهای خارجی باید قبل از اتفاق افتاده است از جمله آنهایی که علیه لیبی, سودان و کوبا و حتی چین است. او گفت: دو استثنا از FSCA کت و شلوار خود را خواهد تکیه بر هستند “فعالیت های تجاری” و “تروریسم” معافیت.

“ما در حال رفتن به مبارزه به چین پرداخت و هیچ چیز وجود دارد که در حال رفتن به در راه ما ایستاده از انجام آن” تغییر می گفت. “این راه آمریکا است. این چیزی است که ما انجام می دهیم. زمانی که به کسی ستم شده است شما می توانید به دادگاه بروید به بهبود می یابند. زمانی که یک کشور دارای ستم شما در چنین عظیم راه شما باید حق را به انجام همان چیزی.”

جورج Sorial یک شریک از لوکاس کامپتون اضافه شده است که طرح دعوی در دادگاه است و وحدت مردم در این کشور تحت یک علت خاص.

“آنچه ما در حال انجام به نمایندگی از مردم در ایالات متحده است که صدمه دیده است” Sorial گفت. “ما همه با هم تراز وسط قرار دارد و این هر دو حزب تلاش است.”

این دو شرکت گفت که آنها دریافت کرده اند بیش از 10 ، 000 سوالات از مردم در ایالات متحده و همچنین از سراسر جهان در مورد کلاس خود عمل است. آنها می گویند که برخی از اتباع خارجی هستند درخواست می شود بخشی از کت و شلوار در حالی که وکلا و شرکت های حقوقی در سراسر جهان در حال پرسیدن که آیا آنها می توانند راه اندازی پرونده مشابه در برابر CCP در کشورهای خود را دارند.

اجرای تحت قوانین بین المللی

اگر پیدا کردن که رژیم تا به حال نقض یک کنوانسیون بین المللی و یا موفق به تعهدات خود تحت قانون دولت مسئولیت کشور می تواند پس از آن به دنبال طیف وسیعی از درمان یا اقدامات متقابل.

طبق ماده 31 از مقالات و دولت مسئولیت “مسئول دولتی است که تحت یک تعهد کامل را به جبران خسارت برای آسیب های ناشی از آن در سطح بین المللی غیر قانونی عمل می کنند.” وجود دارد بسیاری از انواع غرامت برای صدمه تحت مقالات از جمله, جبران, جبران خسارت و بهره.

Kraska معتقد است که رژیم چین بعید است به پرداخت غرامت مطابق با ماده اما مجروح کشور می توانید سعی کنید به طرح دعوی اختلاف خود را با پکن قبل از دیوان بین المللی دادگستری یا سایر دادگاههای بین المللی از جمله در دیوان دائمی داوری در لاهه.

این رژیم را نمی توان مجبور به شرکت در این موارد با توجه به اصول حاکمیت دولت او اشاره کرد.

اما این به این معنا نیست که کشورها نمی راههای به دنبال درمان از کشور چین, Kraska گفت. کشورها هنوز هم می تواند سود خود را با استفاده از حقوقی اقدامات متقابل در برابر رژیم. این به این معنی است که کشورها می توانند به حالت تعلیق در خود تعهدات قانونی آنها مدیون به CCP به عنوان یک راه برای وادار کردن این رژیم به تعهدات خود است.

“به طوری که به معنی آن را فقط به انجام اعمال هستند که undiplomatic یا که ناخواسته. این در واقع تعلیق قانون بین المللی به این معنی که مجروح دولت می تواند با انجام کارهایی که به طور معمول غیر قانونی مانند نقض حاکمیت دولت باعث آسیب” Kraska گفت.

اما یک استثنا است که با استفاده از زور علیه این کشور است.

برخی از اقدامات متقابل ایالات متحده می تواند با استفاده از در برابر رژیم شامل توقف پرداخت به دارندگان اوراق قرضه و یا تعلیق حقوقی تعهدات سازمان تجارت جهانی است که می تواند تاثیر چین است.

ایالات متحده همچنین می توانید انتخاب خود را به بازارهای چین و تضعیف رژیم گسترده اینترنت فایروال به ارائه اطلاعات به مردم است.

Kraska گفت: این لیست از پتانسیل مقابله با بی حد و حصر است.

در داخل کشور به دست آورده اند شروع به ابراز نگرانی های خود را بیش از پکن نادرست از این ویروس در مراحل اولیه.

Jim Banks
تشکر. جیم بانک (R-Ind.) در کاپیتول هیل در مارس 27, 2019. (نیویورک Du/NTD)

تشکر. جیم بانک (R-Ind.) به تازگی معرفی مرکب خانه قطعنامه HR 907 به محکوم CCP برای عمدا کم اهمیت جلوه دادن شیوع از طریق سانسور و دروغ.

در ضمن دیابت جاش هاولی (R-Mo.) و تشکر. Elise Stefanik (R-n. y.) نیز خواستار تحقیقات بینالمللی چگونه CCP اولیه دست زدن به این ویروس ممکن است در معرض خطر ایالات متحده و بقیه جهان است.

“وقت آن است که برای تحقیقات بینالمللی نقش خود را coverup در گسترش این بیماری همه گیر ویرانگر,” هالی گفت: در یک اعلامیه مطبوعاتی مشترک با Stefanik.

“CCP باید برگزار شود و به حساب آنچه در جهان است در حال حاضر رنج می برند.”

بار عصر اشاره به رمان coronavirus به عنوان CCP ویروس به دلیل رژیم coverup و نادرست از این بیماری همه گیر است که آغاز شده و در مرکزی چین در شهر ووهان مجاز ویروس به گسترش در سراسر چین و فن جهانی همه گیر.

اوا فو کمک به این گزارش.

نسخه قبلی این مقاله misstated جورج Sorial موقعیت در Lucas کامپتون او یک شریک در شرکت است.

دنبال Janita در توییتر: @janitakan

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im