KEEPING THE DISTANCE. Shoppers stand in a queue at a supermarket in Hillbrow, Johannesburg, on March 28, 2020 where managers have drawn marks on the ground to encourage physical distancing. Photo by Marco Longari/AFP

حفظ فاصله. خریداران ایستادن در یک صف و در یک سوپر مارکت در Hillbrow ژوهانسبورگ در مارس 28, 2020 که در آن مدیران کشیده اند نشانه روی زمین به تشویق فیزیکی فاصله. عکس مارکو Longari/AFP

پاریس – اروپا و ایالات متحده در تلاش برای مهار بیماری همه گیر کوروناویروس, کمک, گروه هشدار می دهند که بدون اقدامات میلیون ها نفر می میرند در کشورهای کم درآمد و مناطق جنگی مانند سوریه و یمن که در آن بهداشت شرایط در حال حاضر وخیم.

شیوع این بیماری آلوده شده است برخی از 580,000 نفر کشته و بیش از 26,000 در سراسر جهان پس از ظهور در چین در ماه دسامبر سال گذشته است.

در سراسر آفریقا رسمی شماره هنوز هم نسبتا کم با 83 کشته و بیش از 3200 موارد تایید شده در روز جمعه با توجه به اتحادیه آفریقا.

اما به کمک گروه ها صدایی زنگ در به طور بالقوه مخرب عواقب شیوع شدید در کم درآمد و جنگ زده کشور که در آن سیستم بهداشت و درمان در ژنده پوش و بهداشت شرایط ضعیف است.

“پناهندگان خانواده از خانه های خود آواره و کسانی که زندگی در بحران خواهد بود ضربه سخت ترین این بیماری گفت:” کمیته بین المللی نجات (IRC) در بیانیه ای.

مبهم Buswell از IRC گفت: مناطق مانند گذشته شورشیان در استان جنگ زده سوریه, ادلب بود که در حال حاضر پایدار یک بحران انسانی قبل از همه گیر شروع شد به خصوص در معرض خطر.

“کمبود مواد غذایی, پاک, آب و قرار گرفتن در معرض آب و هوای سرد در حال حاضر صدها نفر از هزاران نفر از مردم در سلامت فقیر آنها را حتی بیشتر آسیب پذیر گفت:” Buswell اضافه کرد ویرانی در ادلب را می توان “غیر قابل تصور”.

‘کافی نیست’

در سراسر جهان به 3 میلیارد نفر فاقد دسترسی به آب و صابون که اساسی ترین سلاح های حفاظت در برابر ویروس کارشناسان سازمان ملل هشدار داد.

“اغلب شستن دست و موثر ترین راه برای محافظت در برابر coronavirus اما آنچه که بیش از نیمی از مردم یمن که اصلا دسترسی به آب سالم انجام دهید ؟” کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن توییتی یکشنبه.

دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ صادر استارک هشدار در هفته گذشته: “اگر ما اجازه coronavirus گسترش مانند آتش سوزی – به خصوص در آسیب پذیر ترین مناطق جهان – آن را کشتن میلیون ها نفر از مردم است.”

به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد کمک های بشردوستانه طرح در روز چهارشنبه, این برنامه شامل یک درخواست تجدید نظر برای $2 میلیارد دلار برای کمک به جهان در فقیرترین و آسیب پذیرترین مردم است.

“اما ما در حال حاضر می دانیم که نمی توان آن را به اندازه کافی” گفت: Delphine Pinault اوگاندا کشور, مدیر برای بشردوستانه سازمان مراقبت.

لغو بدهی ؟

پس از G20 سازمان ملل متعهد $20 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی برای مقابله با پیش بینی یک رکود عمیق, بین المللی کمک سازمان آکسفام همچنین گفت: حتی این کافی بود.

“در روزی که امپریال کالج لندن هشدار داده است که نزدیک به 40 میلیون نفر زندگی می تواند از دست رفته بدون اقدام فوری جهان, ثروتمندترین دولت هنوز هم تنها گرم کردن به مقیاس کار” گفت: Chema ورا آکسفام موقت مدیر اجرایی.

در یک وبلاگ جداگانه قطعه ورا نام در G20 سازمان ملل برای لغو بدهی های کشورهای کم درآمد. “اگر آنها در پرداخت بدهی است که آنها امروز آنها قادر خواهند بود تنها به حداقل محافظت از مردم خود را,” او گفت:.

عدم وجود زیرساخت های بهداشت و درمان است که مشکل دیگری مواجه با کشورهای فقیر برای مقابله با این بیماری همه گیر.

فرانسه از 7000 تخت های مراقبت ويژه نسبت به 100 یا حتی یک دوجین دیگر کمتر به خوبی خاموش ملت. “در جدی ترین موارد ما قادر نخواهد بود به انجام هر کاری گفت:” ایزابل Defourny رئیس عملیات در پزشکان بدون مرز (MSF).

‘مسابقه در برابر زمان’

تحمیل یک مستند و نگه داشتن افراد آلوده در قرنطینه نیز دشوار خواهد بود در کشورهایی که در آن فقدان حمایت اجتماعی اقدامات مردم را مجبور به کار می کنند.

هنوز معلوم نیست که آیا این ویروس را در همان راه در سراسر جهان است. آب و هوا و همزیستی با دیگر ویروس ها ممکن است تحت تاثیر قرار COVID-19 گفت: متخصص در بیماری های عفونی برای اقدام علیه گرسنگی (ACF) Dieynaba N’Diaye.

جمعیت در آفریقا – جایی که 70 درصد از جمعیت زیر سن 30 – نیز ممکن است تغییر مسیر ویروس به عنوان نسل های قدیمی تر هستند به خصوص آسیب پذیر است.

و چندین شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا سازمان ملل ارائه کرده اند دولت با تجربه قبلی از برخورد با یک بیماری همه گیر.

اما به کمک گروه در حال حاضر در یک مسابقه در برابر زمان.

“ما نمی توانیم متوقف کردن بیماری همه گیر کوروناویروس آن را در همه جا. اما ما می تواند آن را و خرید زمان برای آماده سازی خودمان” گفت: MSF را Defourny.

“پنجره فرصت است که یک ماده از هفته” اضافه شده N’Diaye. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im