آرکانزاس, شهرستان موافقت خود را با آزمون از شواهد بر اعدام زندانی

جکسون ارک. (AP) — آرکانزاس مرکزی شهرستان شورا رای جمعه به اجازه می دهد آزمایش های جدید بر روی اثر انگشت و DNA شواهد و مدارک مربوط به این پرونده از دولت را به مرگ در سال 2017.

جکسون شورای شهر رای دادند و اجازه می دهد تا آزمون که Ledell لی خانواده ادعا می تبرئه لی از سال 1993 و قتل دبرا ریس.

پاتریشیا جوان لی, خواهر, تا به حال شکایت شهرستان اجازه می دهد تا آزمون جدید. به نمایندگی از خانواده بودند اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که آیتالله سیستانی از آرکانزاس و پروژه بی گناهی.

این گروه گفت که آنها قصد دارند شواهد DNA تست شده در آزمایشگاه های معتبر سراسر کشور در هزینه و به ها اثر انگشت به یک پایگاه داده ملی.

لی اولین چهار زندانی آرکانزاس اجرا شده در مارس 2017 قبل از عرضه آن از یک کشنده تزریق مواد مخدر منقضی شده است. دولت تا به حال در اصل برنامه ریزی شده برای اجرای هشت زندانی اما چهار بخشوده شد توسط احکام دادگاه.

گروه ارائه گواهی حسن از کارشناسان پزشکی قانونی سوال دیگر شواهدی بود که محکوم لی از جمله ادعا می کند که جزئی چاپ کفش در بر داشت در صحنه ریس قتل همسان لی سایز کفش.

بیست-یکی از زندانیان محکوم به اعدام شده اند تبرئه از اوایل 1990s از طریق شواهد DNA. اگر لی در نهایت پاک او می تواند اولین کسی که اعدام شده اند به بعد ثابت شود گناه با DNA و اثر انگشت شواهد بی گناهی پروژه گفت.

“این طرح دعوی در دادگاه بود که همیشه در مورد پیدا کردن حقیقت, و ما بسیار خوشحالیم که جکسون شهرستان شورا تصمیم گرفته است برای انجام کار درست nd اجازه می دهد این شواهد به آزمایش می شود گفت:” هالی Dickson حقوقی مدیر و موقت مدیر اجرایی ACLU of Arkansas. “در حالی که هیچ چیز نمی تواند خنثیسازی بی عدالتی از Ledell لی, اعدام, امشب رای مثبت و طولانی سر رسیده گام است که می تواند به خوبی شناسایی واقعی مجرم از جرم و جنایت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de