دادگاه دستور اعاده دادرسي در همین McGahn مورد

یک دادگاه تجدید نظر فدرال را تایید کرده است یک درخواست از مجلس نمایندگان ایالات متحده برای یک جلسه جدید در تلاش خود را برای وادار سابق کاخ سفید مشاور همین McGahn به شهادت قبل از کنگره است.

پنل کامل ایالات متحده دادگاه تجدید نظر برای ناحیه کلمبیا اعطا قضایی مجلس کمیته دادخواست اعاده دادرسي en banc—یا قبل از دادگاه—در یک سفارش در روز جمعه (pdf) فقط دو هفته پس از سه قاضی که وظیفه حکومت است که McGahn نیست که مطابق با این کمیته حکم. روز جمعه سفارش نیز vacates قبلی حکم صادر شده در فوریه. 28 (pdf).

شنوایی و یا اعاده دادرسي قبل از دادگاه و یا en banc است معمولا دستور داد مگر اینکه “en banc نظر لازم است به امن و یا حفظ یکنواختی دادگاه تصمیم گیری” و یا “اقدام شامل یک سوال از اهمیت استثنایی.”

McGahn بود که به عنوان یک شاهد کلیدی در آن زمان مشاور ویژه رابرت مولر را در روسیه بررسی شد subpoenaed توسط این کمیته در ماه آوریل به ارائه اسناد و مدارک و به نظر می رسد قبل از اینکه نمایندگان مجلس به عنوان بخشی از تحقیقات مربوط به اتهام انسداد دادگستری توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن—چیزی که مولر موفق به ایجاد در تحقیقات خود. تهمت را رد کرده است هر گونه تخلف.

آمریکا راه اندازی کشت و تحقیقات که شامل این حکم از McGahn در تلاش برای پیدا کردن اطلاعات است که می تواند منجر به استیضاح رئیس جمهور.

کاخ سفید مسدود شده خود را در ظاهر ممکن است ادعا اجرایی امتیاز بیش از اسناد و مدارک. این درخواست آمریکا برای پس از آن سو McGahn در ماه اوت در تلاش برای اجرای حکم.

در ماه نوامبر یک منطقه قاضی دادگاه حکم داد که McGahn باید شهادت قبل از خانه و گفت که مقامات اجرایی شعبه هستند “نه کاملا ایمنی بدن” از اجباری کنگره روند حتی اگر رئیس جمهور به صراحت هدایت رسمی عدم رعایت. این باعث شد که وزارت دادگستری (DOJ) به درخواست تجدید نظر تصمیم گیری به دادگاه تجدید نظر.

دادگاه تجدید نظر حکم داد 2-1 در فوریه. 28 که McGahn بود لازم نیست به شهادت موافقت با DOJ استدلال که قانون اساسی میله دادگاه های فدرال از حل و فصل اختلافات بین قوه مقننه و مجریه می باشد.

“اگر دادگاه فدرال بودند برای از بین بردن برای نجات کنگره هر زمان که قانون اساسی آن ابزار شکست خورده, این امر نه فقط در تکمیل روند سیاسی آن را جایگزین این روند با یکی که در آن غیرمنتخب قضات تبدیل به دائمی ‘ناظر[s]” از ما مقامات منتخب. است که نقش قضات در دموکراسی ما است و به همین دلیل ماده سوم ما را وادار به اخراج این مورد” قاضی توماس گریفیث یک رئیس جمهور جورج دبلیو بوش منصوب نوشت: در نظر اکثریت.

طول مورد DOJ وکلای شده اند با این استدلال که دادگاه فدرال نباید داور اختلاف بین کنگره و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. در ضمن خانه وکیل پرونده بود که اطلاعات ارائه شده توسط McGahn خواهد با کمک و اطلاع رسانی به چه پس از آن-سنا استیضاح محاکمه در برابر رئیس جمهور را ادامه دهید. وکلای مدافع اضافه شده که شهادت بود و همچنین مورد نیاز برای این کمیته به انجام آن نظارت و قانونگذاری توابع. مغلوب ساختن پیشی جستن شد تبرئه دو استیضاح اتهامات در سنا محاکمه در اوایل فوریه.

روز جمعه تصمیم می آید سه روز پس از همان دادگاه حکم داد که آمریکا می تواند دسترسی به هیئت منصفه مواد از مولر بررسی به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016.

سه قاضی پانل در ایالات متحده دادگاه تجدید نظر برای دی سی مدار حکومت 2-1 در مارس 10 به رعایت پایین تر تصمیم دادگاه به کمیته قضایی مجلس دسترسی به هیئت منصفه اطلاعات redacted از مولر را در 448 صفحه گزارش از جمله رونوشت یا نمایشگاه های اشاره شده در redactions.

قضات گرگوری Katsas و Neomi رائو شرکت نمی در جمعه تصمیم. شفاهی برای اعاده دادرسي است برنامه ریزی شده برای ماه آوریل 28.

دنبال Janita در توییتر: @janitakan

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de