دادگاه تجدید نظر اجازه می دهد تا تهمت مدیر برای اجرای قانون منع عنوان X بودجه برای سقط جنین

یک دادگاه تجدید نظر فدرال اجازه داده است یک مغلوب ساختن پیشی جستن اداره تنظيم خانواده و قانون را به اثر است که ممنوع درمانگاه با استفاده از کمک هزینه فدرال برنامه شناخته شده به عنوان X به انجام و یا مراجعه سقط جنین.

9 متحده مدار دادگاه تجدید نظر در روز دوشنبه حکومت 7-4 برای بلند کردن دستورات به دستور دادگاه در اورگان و کالیفرنیا و واشنگتن در حالی که این موارد در دادگاه. سه قاضی پنل از دادگاه قبلا برداشته بودند, باعث سقط جنین-حقوق گروه و ایالات متحده به درخواست تجدید نظر پرونده به دادگاه از مدار دادگاه برای بررسی.

عنوان X از خدمات بهداشت عمومی قانون اعطای برنامه مصوب در سال 1970 ارائه بودجه برای انواع خاصی از قبل از بارداری خدمات تنظيم خانواده است. در سال 1988 HHS مقررات در محل قرار داده شد برای منع کلینیک دریافت عنوان X وجوه حاصل از ارائه مشاوره و یا ارجاع برای سقط جنین به عنوان یک روش تنظيم خانواده. کسانی که مقررات متوقف شد چند سال بعد اما برگ برنده دولت در حال حاضر به دنبال بازگرداندن 1988 قانون که تایید شد در سال 1991 تصمیم دیوان عالی کشور زنگ v. سالیوان.

در 2019, وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) صادر شده و یک قاعده است که “منع استفاده از عنوان X بودجه برای انجام, ترویج مراجعه و یا حمایت از سقط جنین به عنوان یک روش تنظيم خانواده” بخش اظهار داشت: در انتشار. این قانون نیز نیاز به “پاک کردن مالی و فیزیکی جدایی بین عنوان X و غیر عنوان X فعالیت است.”

قاعده آدرس شکایت از سقط جنین مخالفان که استدلال کرده اند که عنوان X بودجه کمک می کند تا ارائه دهندگان خدمات سقط جنین و والدین طراحی شده به طور خاص برای آزاد کردن پول دیگر که می توان به صندوق سقط جنین. در ضمن طرفداران سقط جنین را مشخص مغلوب ساختن پیشی جستن دولت حرکت به عنوان یک “عق زدن قانون است.”

پس از آن اعلام چند متحده و خصوصی عنوان X دریافت شکایت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای به چالش کشیدن این قانون است. سه منطقه در دادگاه جداگانه متحده دستور مقدماتی دستورات در برابر اجرای این قانون است.

در روز دوشنبه تصمیم قضات با اشاره به مشابه زنگ مورد نظر خود را به اجازه قانون به جلو حرکت کند.

“در دیوان عالی کشور تایید 1988 مقررات و ما گسترده احترام به سازمان’ تفسیر اساسنامه آنها متهم هستند با اجرای شاکیان چالش های قانونی به 2019 حکومت شکست” قاضی ساندرا سيد Ikuta نوشت: در دادگاه نظر (pdf).

Ikuta همچنین گفت 2019 قانون “محدودیت کمتر” از سال 1988 قانون چون یک مشاور ارائه بارداری مشاوره “ممکن است بحث در مورد سقط جنین” تا زمانی که او یا او نیست “اشاره” و یا “تشویق” روش اضافه کرد که “هیچ ‘تهوع’ سقط جنین مشاوره.”

در همین حال قاضی ریچارد Paez استدلال در مخالفت که پس از زنگ تصمیم کنگره محروم بود وزارت بهداشت و خدمات انسانی از تحمیل قوانین “که نا امید بیماران توانایی دسترسی به مراقبت های بهداشتی است.” به نام او حکم یک رجعت به “پدر سروری از گذشته است.”

“اکثریت خواهد بازگشت ما به یک جهان که در آن یک کارمند دولت می تواند محدود به یک حرفه ای پزشکی از اطلاع رسانی به بیمار از طیف گسترده ای از گزینه های مراقبت های بهداشتی در دسترس به او” Paez نوشت. “خوشبختانه کنگره تضمین کرده چنین فدرال نفوذ است و دیگر قانون زمین.”

وزارت دادگستری سخنگوی Mollie Timmons گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای به بار عصر که آنها “خوشحال en banc نهم تصمیم مدار گذارم HHS قانون منع استفاده از پول مالیات دهندگان برای کمک مالی به سقط جنین از طریق عنوان X کمک های مالی.”

“کنگره به مدت طولانی ممنوع استفاده از عنوان X بودجه در برنامه های که در آن سقط جنین روش تنظيم خانواده و HHS اخیر حکومت باعث می شود که دیرینه ممنوعیت یک واقعیت” او گفت:. “ما مشتاقانه منتظر ادامه به دفاع از این حیاتی در برابر همه چالش است.”

مخالفان حکومت با صدور بیانیه انتقاد از حاکم. کالیفرنیا دادستان کل خاویر بکررا در بیانیه ای گفت که این 2019 قانون “نگران کننده است.” کالیفرنیا یکی از ایالت به چالش کشیدن این قانون است.

“تهوع قاعده تداخل با بهداشت و درمان تصمیم گیری است که باید بین زنان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی” بکررا گفت.

به طور مشابه, American Medical Association (AMA), یکی دیگر از چلنجر (challenger) از قانون نیز با صدور بیانیه ای ابراز ناامیدی بیش از دوشنبه حاکم گفته است که “قضات نتوانست به درستی به در نظر گرفتن این AMA استدلال حقوقی و یا تصمیم و تاثیر آن بر یا مراقبت های بهداشتی و یا رابطه بیمار و پزشک.”

پتر Svab, Zachary Stieber و آسوشیتد پرس کمک به این گزارش.

دنبال Janita در توییتر: @janitakan

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im