الجزایری ها خیابان سیل به علامت اعتراض جنبش اولین تولد

ONE YEAR. Algerian students gather during their weekly anti-government demonstration in the capital Algiers, on February 21, 2020. Photo by Ryad Kramdi/AFP

یک سال است. الجزایر دانش آموزان جمع آوری در طول هفته خود را ضد دولت تظاهرات در پایتخت الجزایر در فوریه 21 سال 2020 است. عکس Ryad Kramdi/AFP

الجزیره, الجزایر – الجزایری آب گرفتگی خیابان های پایتخت را روز شنبه, مارس 21 به مناسبت اولین سالگرد یک جنبش اعتراضی است که رئیس جمهور را مجبور به ترک اما هنوز clamors برای تکمیل تعمیرات اساسی سیستم سیاسی است.

معترضان به نام به حال در الجزایری به بسیج به “رد صلاحیت این سیستم را در دستور کار خود تجدید و به ذخیره کردن پایه برای یک جمهوری جدید.”

یک سال پیش در فوریه 22, الجزایری ها به خیابان ها ریختند تا نشان دهد در برابر بیمار جمهور بوتفلیقه بیمار پیشنهاد برای پنجمین مدت و نگه داشته اند تا تظاهرات خود را پس از.

ظهر در 53 متوالی جمعه از تظاهرات هزاران نفر از معترضان از جمله زنان و کودکان جمع آوری شده در مقابل گراند Poste در مرکز الجزیره قبل از راهپیمایی در پایتخت.

پلیس ضد شورش مستقر شدند اما متفرق کردن جمعیت که شعار می دادند “ما در حال رفتن به توقف” Agence France-Presse روزنامه نگاران گزارش شده است.

جمعیت عظیمی از تظاهرکنندگان در ارتباط با تجمع در خارج از مرکزی اداره پست پس از تنظیم کردن از طبقه کارگر منطقه Bab El Oued, خبرنگاران, گفت:.

“ما نمی آمد به مهمانی ما آمده اند برای خلاص شدن از شما” آنها شعار می دادند اشاره به سیاستمداران تلقی فاسد و ناکارآمد است.

“مردم خواهان سقوط رژیم هستند.”

بازرسی نصب شده در جاده ها به شهرستان با توجه به رسانه های اجتماعی پست های پیچیده دسترسی به بزرگداشت برای الجزایری ها در خارج از پایتخت است.

اما این متوقف نمی بشیر 50 از سفر 150 کیلومتر (95 مایل) از Ain Defla “به مناسبت اولین سالگرد (تظاهرات) و تجدید جنبش خواسته است.”

بیشتر تظاهرات انتظار می رود در روز شنبه, فوریه 22 و اندازه از راهپیمایی در سراسر کشور را نشان دهنده یک کلید آزمون خود به خود رهبر و جوانان تحت تسلط جنبش شناخته شده به عنوان “Hirak.”

تظاهرات شد و همچنین در نظر گرفتن محل در شهرستانها عمده در سراسر الجزایر با توجه به گزارش های رسانه های اجتماعی.

‘ادامه داد: بسیج’

بوتفلیقه, ناتوان توسط 2013, سکته مغزی, استعفا داد و در آوریل سال گذشته کمتر از 6 هفته به جنبش اعتراضی پس از از دست دادن حمایت از ارتش در میان فشار از خیابان.

اما با وجود انبوهی – دیپلمات گفت: “میلیون ها نفر” – تبدیل کردن او پس از ترک به تقاضا تعمیرات اساسی از کل سیستم نظامی نگهداری سیاسی stranglehold در ماه است که به دنبال.

انتخابات Abdelmadjid Tebboune یک بار نخست وزیر تحت بوتفلیقه به عنوان رئیس جمهور در ماه دسامبر به نظر می رسد به تقویت رژیم دست و بیشتر متوقف جنبش اعتراضی.

اما بسیاری از تحریم های نظرسنجی ها – رسمی مردم در انتخابات شد و به زیر 40 درصد و تظاهر کنندگان باقی می ماند متعدد است.

در روز پنج شنبه, فوریه 20 Tebboune پرداخت ادای احترام به جنبش اعتراضی در مصاحبه با رسانه های محلی امیدوار به اجرای “خود خواسته” پس از آن مانع از “سقوط” از کشور است.

اما در بیانیه منتشر شده روز شنبه سازمان نزدیک به Hirak به نام “ادامه داد: بسیج” به زور کردن اعضای گارد قدیمی استدلال که آنها نمی تواند نظارت بر روند اصلاحات است.

آنها را محکوم کرد دولت با در نظر گرفتن “اقدامات سرکوبگرانه علیه روزنامه نگاران و فعالان و معترضان.

الجزایری ها “می خواهند کشور خود را اداره و مدیریت با شفافیت” توسط “پاسخگو مقامات قضایی مستقل و یک مجلس که نیست مهر و موم لاستیک بدن” آنها نوشت.

چالش ها

دالیا غانم یک محقق در دانشگاه کارنگی خاورمیانه مرکز مستقر در بیروت استدلال کمی تغییر کرده در روغن غنی از الجزایر پس از انتخابات ریاست جمهوری.

“سربازان بازگشته اند به بازداشتگاه غیر نظامیان در قدرت هستند بنابراین دموکراتیک و قانون اساسی نما,” او گفت:.

“Tebboune فقط غیر نظامی از رژیم باقی می ماند که در دست ارتش” اما “ظرفیت رژیم برای انطباق واقعا بدون تغییر و انعطاف پذیری آن را آزمایش می شود در سال آینده,” او اضافه شده است.

غانم انتظار می رود دولت به دل سیاسی جزوات از طریق محدود اصلاحات اما گفت که بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت های نفت را محدود می کند خود را سخاوتمندانه و از این رو دامنه آن به حفظ صلح اجتماعی.

جنبش اعتراضی در ضمن مقدار زیادی از تجدید نظر در پیش رو آن است که اگر برای حفظ شتاب تحلیلگران می گویند.

آن را درک Tebboune extended دست و خطر بلعیده توسط رژیم ؟

یا آن نیاز به دنده تا برای یک نهادی بازی با خطر افشای آن خود اختلافات و تناقضات?

هر چه چالش های پیش رو, جنبش در حال حاضر مجبور به تغییر در الجزایر سیاسی نظم در یک زمینه که در آن اپوزیسیون واقعی بود همواره مانع دهان و شرکت تصمیم گرفتند بوتفلیقه در طول دو دهه در راس.

و بالاتر از همه در حفظ اکثریت صلح آمیز خط جنبش “موفق به تضمین شده است وجود دارد هیچ رویارویی خونین و یا سرکوب وحشیانه” گفت: مورخ Karima Direche.

“دیوار ترس و…نابود شده است این روش جدید به شدت سیاسی نسل که می داند آنچه در آن می خواهد” او گفت:. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im