آبراهام لینکلن مجسمه باقی خواهد ماند و در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن دانشگاه

یک قرن مجسمه آبراهام لینکلن در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون (UW) دانشگاه باقی بماند در جای خود با وجود تماس های اخیر برای حذف آن.

“دانشگاه همچنان به حمایت از آبراهام لینکلن مجسمه در دانشگاه ما” UW-Madison صدراعظم ربکا سفید در بیانیه ای گفت به دست آمده توسط WISCTV News 3 و اضافه کرد که رئیس جمهور 16 میراث است نه از نقد اما مطمئنا ارزش جشن گرفتن.

“مثل کسانی که از همه روسای جمهور لینکلن میراث پیچیده است و شامل اقداماتی است که 150 سال بعد به نظر می رسد ناقص گفت:” خالی است. “هنگامی که کلیت تصدی خود در نظر گرفته است Lincoln طور گسترده ای شناخته شده به عنوان یکی از بزرگترین روسای جمهور داشتن صادر رهایی اعلام کنگره را متقاعد به اتخاذ 13th متمم پایان دادن به برده داری و حفظ این اتحادیه در طول جنگ داخلی.”

برای بیشتر نشان دادن پیچیدگی های خالی اشاره کرد که بسیاری از دانشگاه های دولتی از جمله UW-Madison تاسیس شد به دلیل لینکلن دوران سیاست به تخصیص زمین های فدرال برای حمایت از آموزش و پرورش دانشگاه. اما کسانی که در زمین بودند “مصادره” از بومیان آمریکایی است.

“بدون لینکلن زمین های عمومی-اعطای دانشگاهها مانند ما ممکن است وجود داشته باشد,” او گفت:. “این دانشگاه شده اند موتورهای تحرک اجتماعی و رشد اقتصادی برای شهروندان که هرگز در غیر این صورت باید به حال دسترسی به آموزش عالی است.”

یک گروه از دانش آموزان به تازگی درخواست برای حذف مجسمه لینکلن عمدتا به دلیل آنها استدلال می کنند که دو قرن 18 فارغ التحصیلان که خریداری و اهدا تندیس به دانشگاه بودند نژادپرستان. علاوه بر این, اعضای بزرگ سیاه اتحادیه دانشجویی می گویند که مجسمه یک یادآوری نژادی و نابرابری.

“او همچنین بسیار علنا ضد سیاه” Nalah McWhorter جمهور از UW-مدیسون, سیاه اتحادیه دانشجویی گفت WISCTV. “فقط به خاطر او بود ضد برده داری معنا نیست که او pro-سیاه و سفید.”

این طومار می آید به عنوان فعالان در ویسکانسین آغاز شده چشم دوخته اند نه تنها آثار کنفدراسیون بلکه مجسمه یادبود تاریخی جنبش برای پایان دادن به برده داری. با توجه به مدیسون, اداره پلیس معترضان حذف هانس کریستین Heg مجسمه از چامسکی در طول شب اعتراضات در ژوئن 23.

Heg بود نروژی مهاجر و طرفدار الغای برده داری. در طول جنگ داخلی Heg تشکیل و رهبری 15th, ویسکانسین, داوطلب, هنگ, یک واحد به طور عمده متشکل از اسکاندیناوی مهاجران و درگذشت در یک نبرد است. معترضان پاره کردن Heg مجسمه—که تا به حال ایستاده بود در مقابل کنگره آمریکا پس از سال 1925—حذف سر خود کشیده و آن را به مدیسون دریاچه مانونا.

فرماندار ویسکانسین ، تونی Evers گفت: در چهارشنبه مطبوعاتی که Heg مجسمه شده است بازیافت.

یک معترض گفت: مجله ایالتی ویسکانسین که Heg مجسمه برداشته شد چرا که آن را ایجاد کرده است “کاذب نمایندگی از آنچه در این شهر است” و دولت نیست “مصرف که همان ایستادن با سیاه زندگی مهم جنبش است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>