رتبه بندی تازه منتشر شده Google Scholar از انتشارات بسیار استناد شده ، نشان دهنده افزایش چشمگیر علاقه به تحقیقات هوش مصنوعی (AI) است.

از پنج مقاله بسیار پر استناد در Nature – که خود توسط گوگل اسکالر فارسی به عنوان تأثیرگذارترین مجله درجه‌بندی شده است – سه مورد مربوط به AI است ، و یکی دیگر در بیش از 16،000 نقل قول وجود دارد.

این نشریه همراه با یکی از کنفرانس های برتر هوش مصنوعی در جهان – کنفرانس IEEE / CVF در زمینه دید رایانه ای و تشخیص الگو (CVPR) – نخستین مجله خود را در 10 ژورنال برتر امسال ، از رتبه 20 در سال 2018 تشکیل می دهد. یکی از مقالات آن در سه سال گذشته 25256 استناد به ساعت رسیده است

Google Scholar با ردیابی اطلاعات استناد تقریباً 400 میلیون مقاله علمی و سایر ادبیات علمی ، در بزرگترین پایگاه داده در جهان در نوع خود است و هدف آن سنجش “دید و تأثیر” انتشارات اخیر است.

رتبه بندی Google Scholar Metrics در سال 2019 ، که بصورت رایگان در دسترس آنلاین است ، مقالات منتشر شده بین سال های 2014 و 2018 را ردیابی می کند ، و شامل استنادهایی از تمام مقالاتی است که از ژوئیه 2019 در Google Scholar نمایه شده اند.

در زیر گزیده ای از مقالات پرشمار آن که توسط تأثیرگذارترین ژورنالهای جهان منتشر شده است ، آمده است.

 1. “یادگیری عمیق باقیمانده برای تشخیص تصویر” (2016)
  مجموعه مقالات کنفرانس IEEE / CVF در مورد چشم انداز رایانه و تشخیص الگوی
  25،256 نقل قول

از 100 ژورنال برتر رتبه امسال ، پنج مورد انتشارات کنفرانس AI است. این ژورنال خاص ، که امسال با جهشی بزرگ در رده بندی قرار گرفته است ، در هر مقاله سه مقاله با بیش از 10،000 استناد وجود دارد – شاهکاری که با هیچ مجله دیگری مطابقت ندارد.

همانطور که Fangyu Cai Synced اشاره می کند ، “جای تعجب ندارد که کنفرانس های هوش مصنوعی بسیار غریبانه منتشر می شوند – در سال های اخیر آنها از اجتماعات دانشگاهی کم کلید به رویدادهای چندرسانه ای عجیب و غریب هزاران نفر را جذب کرده و به عنوان ویترین های نوآوری ها و موفقیت های مهم تبدیل شده اند. در تحقیقات ، توسعه و استقرار هوش مصنوعی “.

این مقاله خاص توسط یک تیم تحقیقاتی از مایکروسافت نوشته شده است – شرکتی که در سال 2018 به پیشرفت چشمگیری در تولید تحقیق با کیفیت بالا دست یافت ، همانطور که توسط شاخص طبیعت پیگیری می شود.

ارتفاع

 1. “یادگیری عمیق” (2015)
  طبیعت
  16،750 نقل قول

این مقاله نه تنها به دلیل تعداد زیاد استنادها ، بلکه به دلیل تفاوت بین تعداد استناد آن و دومین مقاله پرشمار Nature در گزارش Google Scholar Metrics در سال 2019 ، بیش از 10،000 تفاوت وجود دارد .

این مقاله که توسط برندگان جوایز Turing Award 2018 ، یان لکون ، یوشوا بنگیو و جفری هینتون – که به طور جمعی با عنوان “خدایان AI” شناخته می شوند ، نوشته شده است – این مقاله مروری بر پتانسیل فناوری های هوش مصنوعی است.

ارتفاع

 1. “رفتن عمیق تر با Convolutions” (2015)
  مجموعه مقالات کنفرانس IEEE / CVF در مورد چشم انداز رایانه و شناخت الگو
  14424 نقل قول

این مقاله توسط محققان Google AI توصیف سیستم جدید کشف شیء آنها ، GoogLeNet است که با استفاده از یک سیستم شبکه عصبی عمیق با کدگذاری Inception ساخته شده است.

این رتبه برتر در چالش تشخیص بصری مقیاس بزرگ ImageNet در سال 2014 – یک رقابت بین المللی بین المللی رایانه.

در سال 2018 ، شرکت مادر گوگل ، Alphabet ، ششمین نهاد پرکارترین شرکت در زمینه تحقیقات با کیفیت بالا در شاخص طبیعت بود.

ارتفاع

 1. “شبکه های کاملاً مفهومی برای تقسیم بندی معنایی” (2015)
  مجموعه مقالات کنفرانس IEEE / CVF در مورد چشم انداز رایانه و تشخیص الگوی
  10،153 استناد

تیمی از دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی مسئولیت این مقاله بسیار مؤثر هوش مصنوعی بود که یک رویکرد برتر در ساخت سیستم های هوش مصنوعی را توصیف می کند که می تواند اشیاء را در تصاویر شناسایی کند.

از این نوع خاص از مدل ، تقسیم بندی معنایی می توان برای شمارش تعداد اشیاء در یک تصویر واحد استفاده کرد ، که از فناوری های بزرگی مانند اتومبیل های رانندگی و روباتیک برخوردار است.

ارتفاع

 1. “شیوع کودکی و چاقی در بزرگسالان در ایالات متحده ، 2011-2012” (2014)
  JAMA
  8،057 نقل قول

هیچ مقاله غیر مرتبط با AI بیش از 10،000 استناد در Google Scholar Metrics در سال 2019 دریافت نکرد ، اما این تحقیقات توسط تیمی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده نزدیک شد.

در زمان انتشار ، این مطالعه به روزترین برآوردهای ملی چاقی کودکان در ایالات متحده را ارائه داده و نشان داد که بیش از یک سوم بزرگسالان و 17٪ جوانان چاق بوده اند.

با این وجود نتیجه گیری شد که بین شیوع چاقی در جوانان یا بزرگسالان بین سالهای 2003-2004 و 2011-2012 هیچ تغییر قابل توجهی نداشته است.

ارتفاع

 1. “شیوع جهانی ، منطقه ای و ملی اضافه وزن و چاقی در کودکان و بزرگسالان در طی سالهای 1983-1380: یک تجزیه و تحلیل سیستماتیک برای بار جهانی مطالعه بیماری ها 2013” (2014)
  Lancet
  7371 نقل قول ها

این مقاله با تقریبا 200 نویسنده از بیش از 100 موسسه ، اقدام گسترده ای را برای بررسی شیوع جهانی چاقی نشان می دهد.

این مطالعه نشان داد که نسبت بزرگسالان در جهان که دارای اضافه وزن یا چاقی بودند ، بین سالهای 1980 تا 2013 به ویژه در کشورهای توسعه یافته افزایش یافته است و چاقی را به عنوان یک چالش مهم بهداشت جهانی معرفی کرده است.

دومین مقاله با استناد به مقاله Lancet ، 4545 نقل قول داشت که این مقاله را یک ناهنجاری برای مجله پزشکی دانست.

ارتفاع

 1. “مشاهده امواج گرانشی از ادغام سوراخ سیاه دودویی” (2016)
  نامه های بررسی فیزیکی
  6،009 نقل قول

این مطالعه در میان بقیه این لیست به عنوان موضوعی قرار گرفته است که مورد توجه رسانه ها و توجه قابل توجه رسانه های عمومی قرار گرفته و تأثیر خود را در داخل و خارج از دانشگاه نشان داده است.

از طریق این مقاله ، تیمی از فیزیکدانان رصدخانه گرانشی موج-تداخل سنج پیشرفته لیزر (LIGO) اولین مشاهد direct مستقیم امواج گرانشی را توصیف کردند – شاهدی که یک قرن طول کشید تا بدنبال پیش بینی انیشتین از این موج های گریزان در فضا-زمان برسد.

این تحقیق 2.5 برابر بیشتر از دومین مقاله با استناد به مقاله در Physical Review Letters ، همچنین از LIGO ، که در سال 2017 ، اولین مشاهده مستقیم از ادغام بین دو ستاره نوترونی را اعلام کرده ، به دست آمده است.